Folkreiss/Autokross: Uzvaras Brenguļos Dainim un Kozlovskim

Viesturs Saukāns  27.01.2013 22:56 19

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

LAF Folkreisa Ziemas kausa otrajā posmā Valmierā, Brenguļu autotrasē pirmo uzvaru guva Rihards Dainis, bet LAF Krosa komisijas autokrosa kausā pirmais bija Jānis Kozlovskis. Folkreisa labākais juniors – Renārs Ēķis, kurš A finālā guva otro vietu, bet labākā komanda otro posmu pēc kārtas ir Autocross.lv Folkreisa komanda.

Folkreisa A fināla startā vadībā izrāvās Rihards Dainis. Tiesa, starts izvērtās visai strīdīgs, jo Riharda manevrs bija pirms luksofora zaļās gaismas iedegšanās, tātad pāragrs. Tiesneši kļūdu atzina, jo, kā izrādījās, elektrisks defekts izveidoja nelielu pauzi starp starta pogas nospiešanu un signāla iedegšanos. Acīm redzot Rihards sekoja līdzi pogas spiešanai, kas izraisīja pāragru startu, savukārt starta devējs, stāvot ar muguru pret gaismām, pat nenojauta par defektu, līdz ar to situācija kļuva skaidra tikai vēlāk, kad fināls bija uzņēmis pilnus apgriezienus. Tiesneši atzīst kļūdu un atvainojas par tehnisko kļūmi.

Dainis kontrolēja finālu līdz pat finišam, lai arī ļoti tuvu viņam sekoja pārējie līderi – Renārs Ēķis, Ermīns Vācietis un Ritvars Kārkliņš. Līdz finišam pozīciju sadalījums nemainījās.

Avāriju pirmajā aplī piedzīvoja pērnā gada Ziemas kausa ieguvējs un šā gada pirmā posma otrās vietas ieguvējs Mārtiņš Starks, kurš pēc atsitiena pret betonu saņēma vēl vienu triecienu pa mašīnas aizmuguri, kas iedzina auto betonā vēlreiz.

Dienas iespaidīgāko avāriju piedzīvoja debitants Matīss Šatrovskis, kurš pēdējā kvalifikācijā apmeta kūleni. Diemžēl defekti bija pārāk nopietni, lai Matīss startētu B finālā, bet pārinieks Viesturs Saukāns palika bez A fināla no piektās starta vietas, kas bija viņa līdz šim labākā sacīkste.

Labākais juniors sacensībās bija Renārs Ēķis, Junioru kausā aiz sevis atstājot Ivo Gabrānu un abus Autocross.lv Juniors komandas braucējus Reini un Robertu Pelēņus. Komandu ieskaitē Ēķa un Saukāna rezultāti atnesa vienībai otro uzvaru pēc kārtas.

Autokrosa klasē līdz startam tika pieci dalībnieki. Pārliecinošu uzvaru sasniedza Jānis Kozlovskis, kuram šis bija pirmais panākums pēc visai garas neveiksmju sērijas. Otro vietu sasniedza Toms Ziedāns, kurš bija vienīgais, līdz ar to labākais arī Krosa komisijas kausa Junioru ieskaitē. Trešajā vietā – pirmā posma uzvarētājs Andis Kļava. A fināls bija pozīcijas sadalīja visai uzskatāmi, bez nopietnām tuvcīņām. Ceturto vietu guva Jānis Dreimanis, bet piektais – Jānis Vanags, kurš A finālā palika nosprūdis Džokera apļa valnī.

Nākamais Folkreisa Ziemas kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa posms – pēc divām nedēļām Vecpils autotrasē.

19 responses to “Folkreiss/Autokross: Uzvaras Brenguļos Dainim un Kozlovskim”

 1. Kavita V 140 says:

  Nepareizi ;) Es ar vēl juniors esmu ;)

 2. Bonifacijs says:

  Rihards patiešām bija pelnījis uzvaru jau sen. Žēl Viestura.

 3. 82 says:

  Vēlreiz apsveicu Vieturu ar uzvaru pirmajā kvalifikācijā- žēl ka nesagāja nobraukt līdz galam gonku.
  Par trasi (subjektīvs viedoklis)- sagatavots bija labāk nekā cerēju, mainīgs segums, diezgan līdzens, izņemot to vienu BEDRI pirms finiša ideālajā trajektorijā :reallypissed: . BET to sauli gan varēja kaut kur augstāk novietot :laugh: .
  pasākums izdevies un finišs sasniegts.

 4. Edgars says:

  Par finālu- neadekvāta rīcība no tiesnešiem jo pāragrs starts ir un paliek pāragrs. :-( Domāju ka vajadzēja būt savādākam iznākumam. Bet lai vai nu kā gonka bija laba. :-)
  + žēl Viestura

 5. Pečkins says:

  Nu Rihards dabūjis savā paspārnē uzvarētāju mehāniķi, kam pa naktīm nenāk miegs… Es Riharda vietā piešķirtu viņam prēmiju! :)

 6. Aigars says:

  Rihards uzvaru būtu pelnijis ari bez falštarta , bet falštarts bija acim redzams , gandrīz mašinas korpusa tiesu un parejie 11 braucēji starteja laika pie zaļās gaismas . Nevis pēc tiesneša kustibām .

 7. Viesturs says:

  Par fš, liekas, pat nav vairs jēgas diskutēt, viss jau bija skaidrs, pa lielam un neviens arī baigi nemēģina pierādīt pretējo. Kļūdas gadās un, arī hoķī kādreiz nenosvilpj, arī futenē kādreiz ir “roka” soda laukumā, kuru nepamana, vai goals, kuru neieskaita. Shit happens.
  Paldies par līdzi jušanu, šoreiz #100 tiešām bija spārnos arī iekšēji. Bet, kas attiecas uz #10 crashu – ar to ir jārēķinās, mēs ar Matīsu šādu scenāriju pieļāvām pirmajās sekundēs, kad parādījās plāns Matīsam debitēt. Bet ir skaidrs, ka šādi ir spēles neoteikumi, paši to izvēlējāmies, kopumā baudījām perfektu dienu ar labu sadarbību un viss bija un ir ok! Pats esmu pievīlis ierasto #10 pilotu ar līdzīgām epizodēm, pirms gada Vecpilī Ritvaram atņēmu ļoti daudz solījušu a finālu – tā vienkārši ir daļa no spēles. Bez abiem #10 – Ritvara un Matīsa – #100 pat nebūtu uz starta, visticamāk. Paldies, Ric un Matīs, par to, ka šos gadus esam rūkuši!

 8. [Ex] says:

  Esmu niezsakaami prieciigs par braali un to, ka vinja uzvara naaca aplajajaa 50ajaa saciikstee! Unnn pats galvenais – I Believe In Honda! Nu iet tas japaanju shperrinjsh :) Khe, gribeetos Bausku ar vinju izbraukt :)

  Priekaa un paldies visiem kas palidzeeja – it sevishkji Bogenu braaljiem!

 9. atbalstitajs 171 says:

  Tas jau BRALIS vineja neviss Honda Marek tu jau pat kvalifikaciju nevareji izbraukt,Ruhardam ir talants vinam ari jabrauc,bet plates jaliek tev.

  • #171 says:

   Uzvareeju ar hondu, kurai tika noveersti neparadzeetie defekti, kas izliida Upesciemaa peec kontakta pirmajaa liikumaa. Honda ir labs braucamais. Braalis brauc tikpat labi kaa es un paziistot vinju – vinjsh nepadosies un veel jums velnu paraadiis. Vinjsh ne tikai maak ekselenti griezt plates.

  • [Ex] says:

   Paldies bro…! Jaa – nevareeju, jo auto bija tehniskas probleemas, nevis pats nevareeju pabraukt. Un lai vai ko kaads aiz muguras un zem her vinju zina kaadiem segvaardiem netaa runaatu – es braukshu, braukshu un veelreiz braukshu un to dariishu ar prieku sev un citiem un peec iespeejas labaak! Taa kaa…

  • Cinītis says:

   Nu talants jau neizmērojams, četros gados pirmā uzvara, nu tas jau i kkas. Puikas saturās!

 10. Buhariks says:

  Interesanta un ļoti skatāma gonka! Super un tā turpināt! Laiks kolosāls! Vienīgi mazliet par ilgu tā pucēšanās pirms startiem. :shy:

 11. Kavita V 140 says:

  Aizmirsu piebilst :)
  Vsp ļoti patikās tehniskais komisārs :) Reinis arī uz starta līnijas nāk un pārbauda kas un kā! Pabrīdina par mīnusiem un visu pārējo :) Man tas likās patīkami :)
  Žēl ka liela daļa tiesnešu gribēja ātrāk mājās?! Un nepiegāja visam profesionāli…..Man domājot šoreiz viņi visi nebija viena komanda :) Nevar visu novelt uz galveno, bet visi kopā nestrādāja kā komanda līdz ar to arī sportistiem bija pārpratumi viņu lēmumos ;)
  Bet visā visumā man patikās :) Pieredzei gonka bij laba :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru