Folkreiss/Autokross: Uzvaras svētdien Vecpilī Slokam un Dainim

Viesturs Saukāns  03.08.2015 13:34 7

LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturtajā posmā Vecpilī uzvaru sasniedza Edijs Sloka, savukārt LAF Krosa komisijas kausa 10. posmā uzvaru guva Rihards Dainis. Fināli abos vērtējumos izvērtās aizraujoši līdz pēdējiem metriem.

Jāatzīmē, ka folkreisam svētdien fiksēts nozīmīgs brīdis – sacīkstē startēja 200. dalībnieks, par kuru, posmā debitējot uzreiz četriem sportistiem, kļuva Edgars Traščenko. Pirmās sacīkstes aizvadīja arī Ģirts Ķilpe, Māris Plūme un Adrians Pūga, kurš, šķita, vēl nesen startēja Beta bagijos, taču nu jau izaudzis līdz salonauto sacīkstēm.

Folkreisā kvalifikācijas četru braucienu summā pirmo vietu sasniedza Sandis Džeriņš, kurš arī izvirzījās līderpozīcijā uzreiz pēc starta. Tomēr jau no pirmajiem metriem nopietnus uzbrukumus līderpozīcijai veica viens no sezonas līderiem Edijs Sloka. Viņam uzvara bija nepieciešama, lai atgrieztos cīņā par kopvērtējuma vadošajām pozīcijām. Uzbrukumi bija neatlaidīgi, taču ļoti korekti.

Tikmēr līdz trešajai pozīcijai nonāca Mārtiņš Spīķis, kurš finālā iekļuva ar uzvaru savā pusfinālā. Apspēlējis vairumu konkurentu, Mārtiņš pievienojās cīņai par uzvaru. Situācija kļuva vēl intensīvāka, taču ne mazāk korekta. Džeriņš, kurš sacīkstē startēja ar paša atjaunotu Maira Zēna automašīnu, tomēr bija spiests palaist garām Sloku, turklāt situāciju izmantoja arī Spīķis. Slokam uzvara, Spīķim otrā vieta, kas devusi Mārtiņam deviņu punktu pārsvaru LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējuma vadībā, divus posmus pirms seriāla beigām. Tik liels līdera pārsvars šajā sezonā vēl nebija fiksēts, tomēr ne tuvu nenozīmē, ka cīņa par seriāla uzvara būtu galā.

Džeriņš guva trešo vietu, kas ir pretrunā ar Sanda tradīcijām – savā māju trasē līdz šim bijušas vienīgi dramatiskas neveiksmes. Tiesa, arī šoreiz pjedestāls gandrīz izslīdēja no rokām – dzesēšanas problēmu dēļ viņu pēdējos metros gandrīz apdzina Ivars Kerns, starp abiem finišā tikai spārna tiesa.

Kopvērtējuma līderis pirms šī posma Edvīns Vansovičs netika ārā no pusfināla – ātrumkārbas defekts licis zaudēt līderpozīciju.

Komandu vērtējumā uzvara Mārtiņa un Intara Spīķu, kā arī Naura Ločmeļa Carlife Autosport Team vienībai, kas ar šo panākumu strauji pietuvojusies uzvarai arī sezonā. Mārtiņš Spīķis arī labākais juniors šajā posmā.

LAF Krosa komisijas sacīkstē uz starta stājās 17 dalībnieki. Kvalifikācijā dominēja Mārtiņš Starks, izcīnot pirmo starta vietu A finālā pat pēc kūleņa ceturtās kvalifikācijas startā. Pirmajā rindā nokļuva arī Rihards Dainis un Karolis Petreiķis. Tomēr fināla startā veiksmīgāks bija debitants Guntars Bružs ar pilnpiedziņas Subaru, kuram izdevās nonākt vadībā, izlaužoties no otrās rindas. Priekšpiedziņas braucēji gan brauciena laikā atstāja Guntaru ceturtajā vietā. Finišā Dainis pirmais, Starks – otrais, Petreiķis – trešais.

Sacīkstē tika piedzīvoti vairāki kūleņi, kopumā pieci. Visiespaidīgāko demonstrēja krosa braucējs Arnis Dreimanis, kurš apmeta četrus kūleņus dažus metrus pēc nonākšanas B fināla vadībā. Mašīna iznīcināta, pašam viss kārtībā. Pamatīgu kūleņošanu piedzīvoja arī Andis Kļava, pēc kūleņa uz Monta Beierbahas mašīnas uzkrita Ojāra Troikas auto. Vēl bez minētā Starka kūleņa atzīmējās folkreisa braucējs Ritvars Kārkliņš, kurš turpināja cīņu braucienā pat pēc apgāšanās.

LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā Kļavam pār nestartējušo Raivi Grigoroviču izveidojies 30 punktu pārsvars – atlikušajos četros posmos iegūstami maksimums 40 punkti. Saasinājusies cīņa par otro vietu: Raimonds Lastmanis ir vairs tikai viena punkta attālumā no Grigoroviča.

 • omikelsons

  Apsveicu uzvarētājus :) !!!!

  • 39

   Varbūt tomēr vajadzēja fotofinišu .. ?! :D

 • 26

  Un tiešraidi eurosport :)

 • 26

  Bet ja nopietni,tad kārtējais lielais paldies, Džeriņu tīmam par foršu un operatīvu,organizētu gonku.

  • 39

   3. augusta pasākums bija noorganizēts – perfekti .. paldies !
   Vai kaut kur redzamas kādas bildes, ieraksti, … ?

 • linas

  youtube ir video.

 • no malas

  perfekti un vienigais minus ir taa vaipratigaaa laistisana,var jau drusku molaistit,vsi tak zin kaa ir ka laista so trasi un sportistu viedokli nemaz nenem galvaa!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***