Folkreiss/autokross: Uzvaras Upītim un Kļavam, nopērk Upīša auto

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
23:02

Sestdien 333 trasē notika LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējais posms, kurā uzvaru izcīnīja cēsinieks Agris Upītis. 38 dalībnieku konkurencē viņš aiz sevis atstāja Artūru Bāriņu, kurš kļuva par Vasaras kausa ieguvēju kopvērtējumā. Trešajā vietā – Mareks Dainis. Labākais juniors – debitants Renārs Ēķis, bet uzvara posmā komandu vērtējumā – Kavita V vienībai, kuras sastāvā startē Normunds Tūtars, Guntars Gabrāns un Ainārs Bogdanovičs. 12 dalībnieku autokrosa cīņās labākais bija Andis Kļava, aiz sevis atstājot Andi Vanteru un Aināru Kenigsbergu. Folkreisa uzvarētājs Agris Upītis pēc sacīkstes atbrīvojās no savas automašīnas – rīdzinieks Normunds Kārkliņš iegādājās VAZ 2108 par fiksēto samaksu 950 eiro. Šis ir otrais gadījums Latvijs folkreisā, kad tiek nopirkts kāds folkreisa automobilis.
Upītis un Bāriņš dominēja sacīkstē un, lai arī no starta līderpozīciju uzņēmās Artūrs, Agris ātri veica Džokera apli un pēc jau atkal noķēra līderi. Pēc Bāriņa Džokera apļa šaubu par Upīša uzvaru vairs nebija. Tiesa, fināla kritiskākais brīdis bija Upīša manevrs dzeltenā karoga zonā – viņš apdzina par apli tehnisku defektu mocīto Kristapa Bērziņa automašīnu. Formāli notika apdzīšana neatļautā zonā, taču izglāba noteikumu formulējums – Agris šādā veidā neieguva augstāku vietu.
Arī par trešo vietu notika interesants duelis. Sīvā cīņā ar Ivaru Kernu pjedestāla pozīciju izrāva Mareks Dainis, atkārtojot savu augstāko panākumu folkreisā.
Autokrosa klasē kvalifikācijas braucienus priekšpiedziņa un aizmugures piedziņa aizvadīja atsevišķi, taču finālā klases startēja kopā. Kļava un Vanters guva pārliecinošas pirmās vietas, savukārt Kenigsbergs priekšpēdējā aplī tika garām Imantam Kolomenskim, gūstot trešo pozīciju.
Plašāks rezultātu un notikumu apraksts sekos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv