Folkreiss/Autokross: Vecpilī ar trim kūleņiem uzvar Džeriņš, krosā lielisks Troika

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.06.2016
11:38

LAF Folkreisa Vasaras kausa otrajā posmā Vecpils autotrasē uzvaru guva Sandis Džeriņš, kurš panākumu nosvinēja ar šokējošiem trim kūleņiem pēc finiša. LAF Krosa komisijas kausa devītajā posmā uzvara Oskaram Troikam. Folkreisā jauns dalībnieku skaita rekords – 51 sportists.

Folkreisā uz starta stājās visi dalībnieki, kuri bija pieteikušies, vēl nesen Brenguļos sasniegto sportistu skaita rekordu (47) labojot uz 51 braucēju. Krosa klasē sākotnējais astoņu sportistu sastāvs sacensību rītā palielinājās līdz 11. Sacīkste sākās ar lietu un milzīgiem dubļiem, tomēr jau cīņas otrajā pusē trasē parādījās putekļi.

Folkreisa kvalifikācijā perfektu sniegumu demonstrēja Intars Spīķis, uzvarot visos četros kvalifikācijas braucienos. Uzreiz vietas finālā nodrošināja arī Sandis Džeriņš, Ivo Gabrāns, Emīls Baltaiskalns, Renārs Ēķis un Andis Dreimanis.

Pēc dramatiskiem pusfināliem finālisti devās cīņā – no starta vadībā izvirzījās Intars Spīķis, pārliecinoši dodoties pēc uzvaras. Tomēr izcilus izšķirošos apļus veica Sandis Džeriņš, pēc Džokera apļa nonākot par dažiem centimetriem priekšā lidojošajam Spīķim. Džeriņš pārliecinoši sasniedza finišu pirmais… lai gan pats no nezināja, nepamanot finiša karogu. Par spīti distances tiesnešu apsveikumiem veicis nobrauciena apli pilnā ātrumā, Sandis sapinās aiz lēnākajām mašīnām un dažus metrus pirms sevis uzburtā finiša apmeta trīs ar pusi kūleņus! Šī Sandim ir trešā uzvara folkreisā, pirmā – sen gaidīta – savā māju trasē. Un tomēr netika lauzta tradīcija Džeriņam kūleņojot savā māju trasē. Lai drāma būtu pilnīga, Džeriņa sasisto mašīna pēc finiša vēl tika arī nopirkta, atbilstoši folkreisa procedūrai. Par spīti avārijai, Opel Astra sastāvdaļās vērtību saskatīja Mārtiņš Spīķis.

Finālā uz pjedestālu pretendēja arī Ēķis, taču tehnikas problēmas padarīja Renāra mašīnu pavisam lēnu, kā rezultātā viņš finišēja apli aiz līderiem. Trešajā pozīcijā nonāca Emīls Baltaiskalns, aiz sevis noturot pirmā posma uzvarētāju Jāni Orbidānu, Viesturu Plētienu un Kalvi Buģi, kuram šis ir augstākais rezultāts folkreisā.

Junioru ieskaitē uzvaru guva Dāvis Emīls Ūdris. Komandu vērtējumā uzvarai ar Plētiena piekto un Ēķa 11. vietu pietika Autocross.lv Folkreisa komandai.

Diena tika noslēgta ar sešu mašīnu Klasika finālbraucienu. Ivar Kerns izcīnīja otro uzvaru šajā ieskaitē, bet lielisku dueli savā starpā aizvadīja komandas biedri Ritvars Bendziks un Oļegs Malorodovs – otrais finišā Ritvars, trešais – Oļegs. Visu pjedestālu Klasika ieskaitē, līdz ar to, aizņēma Autocross.lv RWD komandas braucēji. Jau otro reizi klasiķi iepriecināja ar aizraujošu aizmugures piedziņas mašīnu braucienu.

Krosa klasē kvalifikācija noslēdzās ar Aivara Galbāliņa un Oskara Troikas līdzīgiem rezultātiem, taču uzvarētāju noteica Oskara pieteikšanās cīņai pēc noteiktā termiņa – mīnus punkts atdeva fināla pirmo starta vietu Aivara rīcībā. Trešais – Juris Zembergs, bet ceturtais, aizvadot vienu no savām labākajām sacīkstēm – Normunds Akmentiņš. Dienu ar uzvaru sāka Guntars Bružs, kļūstot par galveno favorītu turpmākajām cīņām. Taču viņa Subaru radās motora defekts, ar ko Guntara sacīkste bija galā.

Finālā Oskars Troika bija perfekts – stabils brauciens bez kļūdām un uzvara rokā. Tikpat stabilus rezultātus sasniedza arī LAF Krosa komisijas kausa līderi Aivars Galbāliņš un Juris Zembergs, sasniedzot otro un trešo vietu. Kopvērtējumā pirms atlikušajiem diviem posmiem Zembergam 83 punkti, Galbāiņam – 76. Sezonas pēdējie posmi Vecpilī un Brenguļos būs īpaši izšķiroši.

Par spīti dzesēšanas problēmām ceturto vietu guva Ojārs Troika, noturot aiz sevis Armandu Pārupi un Akmentiņu.

Atgriežoties pie folkreisa, jāpiebilst, ka pēc finiša saimniekus mainīja četras mašīnas – bez Džeriņa šrota pirkšanas mēģinājumi notika par Intara Spīķa, Jāņa Orbidāna un Daiņa Krūmiņa automašīnām. Praksē Spīķa un Orbidāna mašīnas paliks līdzšinējās garāžās, bet Krūmiņš bija spiests atgriezt Toyota MR2 sākotnējam saimniekam Jānim Gustānam.

FOTO: Uldis Dobelis

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv