Folkreiss/Autokross: Vecpilī uzvar Starks un Ziedāns

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.01.2012
22:16

Vecpils autotrasē sestdien notikušajā folkreisa un autokrosa ziemas sacīkstē sarežģītos apstākļos uzvaru folkreisā guva Mārtiņš Starks, bet autokrosā – Tom Ziedāns. Pirms sacīkstes intriģējušais dziedātāja Valtera Frīdenberga starts bija mainīgām sekmēm, taču sportists atstāja lielisku iespaidu.
Folkreisā A finālā Mārtiņš Starks nonāca vadībā pēc cīņas startā ar Agri Bahmani. Abi spēkojās, līdz Agra mašīnai radās dzesēšanas problēmas un viņš bija spiests samazināt tempu. Starks pārliecinoši noturēja līderpozīciju līdz finišam, gūstot savu pirmo folkreisa uzvaru karjerā. Bahmanis otrais, kuru pēdējos apļos vajāja Agris Kalvišs, gūstot trešo vietu. Labākais no junioriem bija Rihards Dainis, finišējot ceturtajā vietā. Labākā komanda – Starka un Edvīna Vansoviča Streamline Racing.
Pazīstamais Valters Frīdenbergs sacīksti sāka ļoti daudzsološi, savā kvalifikācijas grupā pirmo braucienu noslēdzot ceturtajā vietā. Viņš pārliecinoši pretendēja uz vietu B finālā, taču cīņu izbojāja dzesēšanas sistēmas defekts, kas neļāva pilnvērtīgi aizvadīt trešo kvalifikāciju. Valtera diena noslēdzās ar defekta atkārtošanos C finālā, kura lielāko daļu braucējs pavadīja līderpozīcijā. Iepazinis krosa tipa sporta veidu šarmu Valters bija sajūsmā par piedzīvoto un jau uzsācis sarunas par iespēju atkārto piedzīvojumu.
Autokrosa klasē, kurā nolikums paredzēja brīvu riepu izvēli, ar garajām radzēm sportisti aizvadīja fantastiskas cīņas. A finālā uzvara Tomam Ziedānam, aiz viņa Kaspars Silenieks, kurš kvalifikācijā piedzīvoja neveiksmes. Trešais – Andis Kļava, kurš bija viens no atraktīvākajiem sestdienas pasākuma dalībniekiem, braucot uz pilnu banku katrā sacīkstes metrā. Ceturtais startējušais krosa braucējs bija Gints Astrauskis, kura jauno VW Golf II gan piemeklēja motora defekts.
Plašāk – drīzumā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv