Folkreiss/Autokross: Vecpilī uzvara Ēķim un Kenigsbergam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.07.2011
07:54

Interesantā Vecpils posmā uzvaru LAF Folkreisa Vasaras kausa trešajā posmā sasniedza Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv), bet autokrosa Durbes novada balvas izcīņā labākais bija Ainārs Kenigsbergs. Folkreisa Junioru kausā uzvara Ēķim, bet labākā vienība – Autocross.lv Folkreisa komanda. Sacīkste bija dramatiska mainīgo laika apstākļu dēļ, savukārt organizatoriski un trases kvalitātes ziņā – perfekta.
Folkreisa cīņās diena sarūpēja ik pa brīdim dramatiskas cīņas, no daudzajiem kvalifikācijas braucieniem par garlaicīgu nenosaukt nevienu. Kvalifikācija noslēdzās ar Renāra Ēķa uzvaru, bet aiz viņa – Kristaps Lapsa (Cēsis) un Mārtiņš Starks (Rīga). Finālā gan Lapsas auto palika uz jumta, bet aiz Ēķa otrais finišēja Normunds Tūtars (Sigulda, Kavita V) un Starks.
Renāram tā bija pirmā uzvara, bet abiem pārējiem – pirmais pjedestāls.
A fināls bija īsta elle, jo tieši pirms starta nolija lietus, kas trasi padarīja slidenu. Pēc starta 11 automašīnas uzvedās kā biljarda bumbiņas pēc pirmā sitiena. Kā jokoja dalībnieku parkā, kopvērtējuma līderis Raivis Riekstiņš (Turkalne, Štīm Rally Team) 200 metru laikā avarēja trīs reizes. Pēc pirmajiem metriem trases malā palika Riekstiņš, Artūrs Bāriņš (Jelgava, SK Vecpils) un Ritvars Bendziks (Bērze, Autocross.lv Folkreisa komanda), kurš aizķērās aiz stāvošās Bāriņa mašīnas.
Masveida problēmas izraisīja redzamības trūkums – gandrīz visiem bija aizmesti logi. Bāriņš, vēlāk turpinājis braucienu, šajā sakarā pat ar kāju izsita priekšējo logu, lai varētu turpināt braucienu.
Ēķis guva uzvaru ar pamatīgu atrāvienu, jo jau no starta aizmuka no sekotājiem. Otrajā vietā turējās Tūtars, kurš brauca ļoti saudzīgi, jo pēc starta tika sasists radiators. Savukārt trešās vietas īpašnieks tika noskaidrots pēdējā aplī – haosu ar atpalicēju apdzīšanu izmantoja Starks, kurš apdzina Jāni Kļavu un Raimondu Tauriņu un guva trešo vietu. Tauriņš – ceturtais, Kļava savā pirmajā sacīkstē – piektais. Visiem top-6 braucējiem šie ir augstākie rezultāti folkreisā.
Labākais juniors ar savu uzvaru bija Ēķis, bet trijniekā šajā vērtējumā iekļuva Ivo Gabrāns (Sigulda, Kavita V) un mājinieks Sandis Džeriņš (Vecpils, SK Vecpils).
Komandu vērtējumā uzvaru izcīnīja Autocross.lv Folkreisa komanda – Ēķa uzvara un komandas sastāvā tikko iekļautā Ritvara Bendzika atrašanās A finālā nodrošināja 27 punktus. Komanda Kavita V (Tūtars, Ivo un Guntars Gabrāni) guva otro vietu (21), bet trešie – SK Vecpils (Bāriņš, Džeriņš, Uldis Maskalāns, 13). Autocross.lv Folkreisa komanda izveidojusi ievērojamu pārsvaru kopvērtējumā – 67 punkti pret otrajā vietā esošo Štīm Rally Team ar 36 punktiem.
Autokrosa ieskaitē finālā galvenais duelis risinājās starp Kenigsbergu un Kaspars Silenieku – fināls visā garumā bija abu savstarpējā cīņa. Uzvara tika Aināram, kuram pēc finiša tika piedzīvots ātrumkārbas defekts. Silenieks otrais, bet Andis Skolmeistars – trešais. Krosā uz starta cīņā par Durbes novada balvas izcīņu piedalījās deviņi dalībnieki.
Dienas gaitā tika piedzīvoti trīs kūleņi. Atrakcijas sāka Sandis Žebeks autokrosa klasē, bet folkreisa B finālā pirueti realizēja debitants Gundars Tīdmanis (Kuldīga), A finālā – Lapsa.
Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā līderpozīciju joprojām saglabā Raivis Riekstiņš. Drīzumā – rezultāti, kopvērtējums.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv