Folkreiss/Autokross: Vecpilī uzvaras Spīķim un Ošam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.01.2017
20:23

LAF Folkreisa Ziemas kausa pirmajā posmā Vecpils autotrasē 27 dalībnieku konkurencē uzvaru guva Mārtiņš Spīķis. Savukārt LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pirmajā cīņā pārējos sešus konkurentus apspēlēja Edijs Ošs.

Lai gan laika prognozes kutināja nervus līdz pēdējām stundām pirms sacīkstes, savukārt brauciens no rīta uz Vecpili no valsts centrālās puses bija īsts murgs sniega un miglas dēļ, pirmais posms noritēja patīkamas ziemas apstākļos. Trase bija sasalusi un atbilstoša gan folkreisa, gan autokrosa cīņām.

Folkreisā finālbrauciens izrādījās ļoti korekts un bez spožiem incidentiem. No starta vadībā nonāca Mārtiņš Spīķis, kontrolējot cīņu līdz pat finišam. Lai gan pēdējos apļos viņam pietuvojās sekotāji Ivo Gabrāns un Viesturs Plētiens, pēdējos pagriezienus Mārtiņš veica saprātīgi, gūstot savu otro uzvaru folkreisā. Gabrānam otrā vieta, kuram brauciena vidū atsevišķās trases vietās bija jāaizstāvas no Plētiena uzbrukumiem. Tūlīt aiz pjedestāla, savukārt, Artis Biezais, Emīls Baltaiskalns un folkreisa debitants, tālāko ceļu līdz Vecpilij veikušais Māris Zālītis no Valkas.

Komandu ieskaitē uzvaru guva Gabrāna un Zālīša pārstāvētā Kavita V vienība. Savukārt junioru cīņās labākais no diviem izrādījās Matīss Pelēnis, lai gan viņa cīņa iznīka pusfinālā tehnisku problēmu dēļ. Vēl vairāk – pēc sacīkstes viņa mašīna atbilstoši folkreisa noteikumiem tika nopirkta. Jelgavnieka Opel Astra iegādājās Juris Mesters, kurš Vecpilī aizvadīja savu otro folkreisa sacīksti, dalot auto ar Jāni Saulīti. “Pamēģinājis folkreisu esmu, tagad vajag savu auto, pietiek braukt ar svešām mašīnām,” pirkumu komentēja Mesters. Pelēnim, savukārt, krājumos ir vēl viena Astra, tāpēc no sarakstiem viņam nevajadzētu pazust.

Otrais no junioriem bija Mairis Vigulis, kurš dienas gaitā piedzīvoja vairākus atraktīvus incidentus, taču pusfinālā pat pretendēja uz finālu, līdz uzkāra savu auto uz vaļņa. Sacīkstē bija jābūt trim junioriem, taču Dāvja Emīla Ūdra cīņa noslēdzās piektdienas vakara sniegos, kad ceļu satiksmes negadījumā iekļuva komandas transportēšanas tehnika.

Autokrosa cīņās sākotnēji minimālisma stilā ieturētais dalībnieku saraksts papildinājās līdz septiņiem braucējiem. Līderu trio bija pārliecinošs: Jānis Veģeris dominēja kvalifikācijā, taču viņa nervus kutināja Juris Spīķis un Edijs Ošs. Gan viens, gan otrs bija tuvu Veģera uzvarēšanai, taču Jānis veiksmīgi atvairīja visus priekšpiedziņu uzbrukumus. Ošs centās tik ļoti, ka ceturtajā kvalifikācijā apdzīšanu centās veikt pa vaļņa virsotni, kas gan beidzās ar salauztu piekari.

Taču tieši Edijs bija spožākā zvaigzne finālā. No starta vadībā aiztraucās Veģeris un Spīķis, Ošs sekoja trešajā vietā. Priekšpiedziņu braucēji izvēlējās dažādas stratēģijas: Spīķis nesās līdzi Veģerim, abiem agri dodoties Džokera aplī. Ošs izvēlējās Džokeri izspēlēt pēdējos apļos, kas nesa uzvaru sacīkstes finišā.

Aiz trijnieka palika Māris Lapšāns, kurš paveica labu darbu, tomēr pirms sacīkstes atrodot atbilstošas riepas un startējot cīņā. Piektais – pēdējā brīdī pieteiktais Sindijs Laenko, bet sestajā vietā Arno Upenieks, kurš finālā izstājās tehnisku problēmu dēļ. Jau otrajā kvalifikācijā tehnikas problēmu dēļ cīņu beidza Andis Kļava – iespējams, viņš pjedestāla pozīciju dalīšanu būtu padarījis vēl krāšņāku.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv