Folkreiss/Autokross: Vecpils drāmā uzvar Plētiens, 9 kūleņi, 9 uzvarētāji

Viesturs Saukāns  23.07.2017 08:57 4

Sestdien Vecpils autotrasē aizvadītajā LAF Folkreisa Vasaras kausa posmā uzvaru īpaši dramatiskā cīņā sasniedza Viesturs Plētiens. Viņš kļuvis par devīto uzvarētāju pēdējās deviņās Latvijas folkreisa sacīkstēs. LAF Krosa komisijas kausā uzvaru sasniedza Jānis Veģeris, ievērojami palielinot pārsvaru pār sekotājiem kopvērtējumā.

Folkreisa braucēji izveidoja sacīksti Vecpils trases labākajās tradīcijās. Kopumā dienā fiksēti vismaz deviņi kūleņi. Šajā ziņā līderpozīcijās nonāca Dāvis Emīl Ūdris, kurš apmeta iespaidīgus kūleņus pirmajā kvalifikācijā, bet vēlāk līdzīgu triku izpildīja arī pusfinālā.

Taču avārijas un incidenti nebija vienīgais elements, kas veidoja cīņas drāmu. Pēc atraktīvas kvalifikācijas sekoja pusfināli, kuru realizēšanai bija nepieciešami pieci piegājieni pāragru startu un avāriju dēļ. Pusfināli sarūpēja arī sportiskos pārsteigumus. Piemēram, viens no pusfināliem tika apturēts, jo kūleni apmeta brauciena līderis Raivis Anops. Savukārt, kad otrs pusfināls tuvojās noslēgumam, tā līderis Reinis Lankups izstājās pusass defekta dēļ divus pagriezienus pirms finiša.

Fināls izvērtās par izcilu cīņu par uzvaru. No starta vadībā aizbrauca kvalifikācijas uzvarētājs Viesturs Plētiens, bet viņam sekoja Kalvis Buģis. Abi aizvadīja smagu cīņu par uzvaru, līdz viņiem piebiedrojās Miks Gabrāns, Andrejs Špels un Dainis Krūmiņš. Vispirms no cīņas, apmetot kūleni, izstājās Špels. Drīzumā Gabrāns tika garām Buģim cīņā par otro vietu, tomēr Kalvis prata atgūt pozīciju, drīz atkal pietuvojoties Plētienam cīņā par pirmo vietu. Buģis meklēja visus iespējamos apdzīšanas variantus, bet Plētiena mašīna šķita nedaudz par platu izšķirošā manevra veikšanai. Kārtējais Kalvja uzbrukums noslēdzās ar kļūdu un garām tika gan Gabrāns, gan Krūmiņš. Šis izrādījās izšķirošais sacīkstes manevrs – uz pjedestāla Plētiens, Gabrāns un Krūmiņš, bet Buģim ceturtā vietā. Aiz viņiem Kaspars Zuģickis, kurš pēc smagās avārijas Pilskalnos kļuva par Klasikas ieskaites uzvarētāju. Sešiniekā arī Jānis Gustāns.

Komandu vērtējumā uzvaru ar viena punkta pārsvaru pār Crazy Racing sasniedza Kavita V vienība (Gabrāns, Zuģickis, Māris Zālītis). Junioru kausā labākais Miks Gabrāns, kurš šajā ieskaitē veido ievērojamu atrāvienu.

Gabrāns ir līderis arī LAF Folkreisa Vasaras kausā (52 punkti), pēc četriem posmiem par sešiem punktiem apsteidzot Plētienu (46). Seko Buģis (42), Krūmiņš (39), Renārs Ēķis (Vecpilī tehnikas problēmas, 32), Zālītis (30). Līdz sezonas beigām vēl divi posmi.

Pēc sacīkstes tika iegādātas arī vairākas mašīnas. Debitans Vladislavs Kozlovskis (Latvijas krosa čempiona Jāņa Kozlovska brālēns) palika bez Raivja Grigoroviča sarūpētās mašīnas, Kalvis Buģis pazaudēja savu VW Golf, taču no Ēķa atpirka savu bijušo SEAT. Pēc dažādām kombinācijām savas mašīnas viens otram pazaudēja Plētiens un Gabrāns, taču nojaušams, ka nevienam, ne otram pirkums nebija vajadzīgs, tāpēc katrs nākamo posmu aizvadīs ar savu auto – pārshēmojās.

LAF Krosa komisijas kausā uz starta stājās seši dalībnieki. Intrigas deva gan zuda pirms fināla, kad dubulto sacīkšu dienas slodzi, startējot gan krosā, gan folkreisā, neizturēja Jura Mestera, Mārtiņa Spīķa un Jāņa Saulītes auto – neviens no viņiem netika uz starta. Līdz ar to finālā uz starta stājās Jānis Veģeris, Māris Lapšāns un debitants Agnis Kātiņš. Agnis no pirmajiem apļiem samierinājās ar trešo vietu. Savukārt nolaistītajā trasē abi līderi sarūpēja skatāmāku cīņu nekā tika prognozēts: Veģeris brauca, cik vien droši iespējams, kas radīja sajūtu, ka Lapšānam ir iespējas uzbrukt līderiem. Jānis gan kļūdas nepieļāva un uzvara rokā. Pēc šī panākuma viņš pietuvojies uzvarai LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā.

 • [Ex]

  Lieliska sacīkste! Paldies Džeriņiem!

 • antons

  Vecpils fantastika! Kapitāli! Paldies Jums!

 • #18 SV

  Emociju pilna sacīkste. Laikam vislielākais prieks par Vecpils trases attīstību: Pietiekoši daudz vietas, kur auto novietot, ļoti labi apskaņots viss, tā ka pat sēžot autiņā dzirdi, kas notiek trasē un kad Tev jābrauc uz startu, ēdieni un dzeramie ļoti labās cenās,vairākās vietās ūdens pieejams, moderna tualete.. vēl var turpināt un turpināt, bet saku lielu paldies organizatoriem par teicami paveikto darbu!

 • Buhariks

  Vecplī viena posma laikā gandrīz tikpat daudz kūleņu, cik pārējās trasēs pa visu sezonu! :D :D :D Bet bija skatāmi!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***