Folkreiss/Autokross: Vecpils drāmā uzvaras Dreimanim un Robertam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.06.2015
14:13

LAF Folkreisa Vasaras kausa trešajā posmā pirmo uzvaru izcīnīja Andis Dreimanis, bet LAF Krosa komisijas kausa devītajā sacīkstē uzvaru sasniedza Lauris Roberts. Dreimaņa uzvara sekoja pēc Anda pusotra kūleņa jau brīvajos treniņos. Savukārt Roberta uzvara guva apstiprinājumu labu laiku pēc finiša, jo tika izskatīts incidents finālā. Sacīkste kopumā bija sportiska un dramatiska.

Folkreisā dienas gaitā uzvarētājs nebija prognozējams, jo vairāki ātrie braucēji piedzīvoja dažādas neveiksmes. Kvalifikāciju uzvarēja Aigars Darmakovičs, kurš šķita viens no galvenajiem favorītiem arī finālā. Pēc kvalifikācijas finālā iekļuva arī Roberts Bāriņš, Andis Dreimanis, Edvīns Vansovičs, Mārtiņš Spīķis un Andrejs Lajevskis. Ātri bija arī vecākie Spīķu brāļi, taču abi piedzīvoja vairākus punktu zaudējumus – Intars meta kūleni, Jānis saņēma anulētu rezultātu par konkurentu sagriešanu… Rezumējot, kvalifikācija uzrādīja, ka uzvarēt var daudzi.

Neilgi pirms folkreisa fināla sāka pilināt lietus, kas Vecpils trasē nekavējoties var izmainīt spēku samērus. No starta vadībā aiztraucās Darmakovičs, bet labu fināla startu veica Jānis Spīķis, kurš, finālā nonācis no pusfināla, jau pēc pirmajiem pagriezieniem bija līderu pulkā. Taču drīz sacīksti apturēja masveida avārija, kurā uz jumta apgāzās kopvērtējuma līdera Jāņa Āboliņa auto, bet aiz viņa nosprūda arī Mairis Zēns un Matīss Pelēnis. Trasē tika izkārti sarkanie karogi, bet atkārtotais starts bija jāgaida visai ilgi, jo braucēji masveidā prasīja laiku sasisto bleķu taisnošanai, viltīgākie arī mainīja riepas, redzot, ka lietus pieņemas spēkā. Atkārtotais starts līdz ar to notika jau pamatīgi pielijušā trasē, kas absolūti sagrieza ar kājām gaisā rezultātus.

Startu vinnēja Andis Dreimanis, droši dodoties vadībā, jo viņam netraucēja redzamības problēmas, kas postīja sacīksti sekotājiem. Otrajā vietā brauca Viesturs Plētiens, taču drīz viņu apsteidza Edvīns Vansovičs, nostiprinoties otrajā vietā. Vansovičs noķēra Dreimani, taču, pietuvojoties līderim uzbrukumi nebija iespējami, jo Anda mašīna kvalitatīvi lēja ciet Edvīna logu ar dubļiem. Finišā pirmie – Dreimanis, Vansovičs, Plētiens. Andim Dreimanim šis bija otrais folkreisa pjedestāls un pirmā uzvara. Turklāt panākums gūts pēc tam, kad jau rīta brīvajos treniņos viņš apmeta pusotru kūleni, visai pamatīgi sasitot automašīnu – komanda pastrādāja izcili!

Aiz pjedestāla palika Roberts Bāriņš, Mārtiņš Spīķis un labākais no aizmugures piedziņas braucējiem Andrejs Lajevskis. Uznākušais lietus absolūti neitralizēja gan Darmakoviču, gan arī vēl vienu RWD braucēju Ivaru Kernu, kurš sausā trasē bija gatavs cīņai arī par uzvaru. Savukārt Jāņa Spīķa cīņa noslēdzās ar plīsušu radiatoru. Tas gan netraucēja šo mašīnu pēc finiša iegādāties Mārtiņam Starkam, kuram folkreisa sacensību vērošana no malas izraisījusi briesmīgu vēlmi atkal atgriezties sev mīļajā kolektīvā.

LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā vadībā nonācis Edvīns Vansovičs (44 punkti), kuram seko Mārtiņš Spīķis (39), Jānis Āboliņš (34) un Edijs Sloka (27), kurš pēc vēl vienas neveiksmes slīd prom no līderu pulka.

Starp citu, Dreimanis ir astotais uzvarētājs pēdējo astoņu posmu laikā, un piektais, kurš šajā periodā guvis pirmo uzvaru: 2014. gada pēdējā posmā Brenguļos uzvarēja Guntars Gabrāns, 2015. gada ziemas pirmajā posmā Brenguļos uzvara Ivo Gabrānam, Upesciemā pirmā uzvara Edvīnam Vansovičam, Vecpils ziemā pirmā uzvara Sandim Baltaiskalnam, Aizkrauklē pirmā uzvara Matīsam Pelēnim, Autocross.lvRX posmā uzvara Edijam Slokam, Brenguļos pirmā uzvara Mārtiņam Spīķim, nu uzvarējis Andis Dreimanis.

Dreimanis arī ievadīja vairāku avāriju sēriju, kuras visas notika vienā līkumā – smagi tehniku sapostīja arī Reinis Lankups un Andrejs Špels.

Krosa klasē finālu izdevās aizvadīt puslīdz sausā trasē. No starta vadībā izvirzījās Lauris Roberts un, lai arī cīņas un Džkera stratēģijas vērpa intrigu, Roberts noturēja līderpozīciju. Tiesa, brauciena sākuma situācija radīja diskusijas par Ojāra Troikas mašīnas sagriešanos – vai nu Troika sagriezās pats, vai tomēr Roberts viņu sagrieza. Vairāku video noskatīšanās un gandrīz stundu gara situācijas izvērtēšana tomēr ļāva Laurim Robertam svinēt pirmo uzvaru LAF Krosa komisijas kausā.

Otrajā vietā pēc veiksmīgas Džokera stratēģijas nonāca Ainārs Kenigsbergs, bet trešo vietu izcīnīja Oskars Troika.

Kopvērtējumā vadībā vēl vairāk nostiprinājies Andis Kļava, lai gan sajūga defekta dēļ finišēja tikai sestais. Viņa sīvākais konkurents Raivis Grigorovičs atkal cīnījās ar tehnikas problēmām, gūstot tikai 14. vietu. Lielisku sacīksti aizvadīja trešajā vietā esošais Raimonds Lastmanis, kurš guva piekto vietu, uz brīdi braukdams arī trijniekā. Atzīstami startēja LAF sacensību debitanti Aivars Galbāliņš (ceturtā vieta) un Arnis Dreimanis (septītā vieta), kurš kļuva par uzvarētāju arī Junioru ieskaitē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv