Folkreiss/Autokross: Vecpils drāmā uzvaras Dreimanim un Robertam

Viesturs Saukāns  22.06.2015 14:13 49

LAF Folkreisa Vasaras kausa trešajā posmā pirmo uzvaru izcīnīja Andis Dreimanis, bet LAF Krosa komisijas kausa devītajā sacīkstē uzvaru sasniedza Lauris Roberts. Dreimaņa uzvara sekoja pēc Anda pusotra kūleņa jau brīvajos treniņos. Savukārt Roberta uzvara guva apstiprinājumu labu laiku pēc finiša, jo tika izskatīts incidents finālā. Sacīkste kopumā bija sportiska un dramatiska.

Folkreisā dienas gaitā uzvarētājs nebija prognozējams, jo vairāki ātrie braucēji piedzīvoja dažādas neveiksmes. Kvalifikāciju uzvarēja Aigars Darmakovičs, kurš šķita viens no galvenajiem favorītiem arī finālā. Pēc kvalifikācijas finālā iekļuva arī Roberts Bāriņš, Andis Dreimanis, Edvīns Vansovičs, Mārtiņš Spīķis un Andrejs Lajevskis. Ātri bija arī vecākie Spīķu brāļi, taču abi piedzīvoja vairākus punktu zaudējumus – Intars meta kūleni, Jānis saņēma anulētu rezultātu par konkurentu sagriešanu… Rezumējot, kvalifikācija uzrādīja, ka uzvarēt var daudzi.

Neilgi pirms folkreisa fināla sāka pilināt lietus, kas Vecpils trasē nekavējoties var izmainīt spēku samērus. No starta vadībā aiztraucās Darmakovičs, bet labu fināla startu veica Jānis Spīķis, kurš, finālā nonācis no pusfināla, jau pēc pirmajiem pagriezieniem bija līderu pulkā. Taču drīz sacīksti apturēja masveida avārija, kurā uz jumta apgāzās kopvērtējuma līdera Jāņa Āboliņa auto, bet aiz viņa nosprūda arī Mairis Zēns un Matīss Pelēnis. Trasē tika izkārti sarkanie karogi, bet atkārtotais starts bija jāgaida visai ilgi, jo braucēji masveidā prasīja laiku sasisto bleķu taisnošanai, viltīgākie arī mainīja riepas, redzot, ka lietus pieņemas spēkā. Atkārtotais starts līdz ar to notika jau pamatīgi pielijušā trasē, kas absolūti sagrieza ar kājām gaisā rezultātus.

Startu vinnēja Andis Dreimanis, droši dodoties vadībā, jo viņam netraucēja redzamības problēmas, kas postīja sacīksti sekotājiem. Otrajā vietā brauca Viesturs Plētiens, taču drīz viņu apsteidza Edvīns Vansovičs, nostiprinoties otrajā vietā. Vansovičs noķēra Dreimani, taču, pietuvojoties līderim uzbrukumi nebija iespējami, jo Anda mašīna kvalitatīvi lēja ciet Edvīna logu ar dubļiem. Finišā pirmie – Dreimanis, Vansovičs, Plētiens. Andim Dreimanim šis bija otrais folkreisa pjedestāls un pirmā uzvara. Turklāt panākums gūts pēc tam, kad jau rīta brīvajos treniņos viņš apmeta pusotru kūleni, visai pamatīgi sasitot automašīnu – komanda pastrādāja izcili!

Aiz pjedestāla palika Roberts Bāriņš, Mārtiņš Spīķis un labākais no aizmugures piedziņas braucējiem Andrejs Lajevskis. Uznākušais lietus absolūti neitralizēja gan Darmakoviču, gan arī vēl vienu RWD braucēju Ivaru Kernu, kurš sausā trasē bija gatavs cīņai arī par uzvaru. Savukārt Jāņa Spīķa cīņa noslēdzās ar plīsušu radiatoru. Tas gan netraucēja šo mašīnu pēc finiša iegādāties Mārtiņam Starkam, kuram folkreisa sacensību vērošana no malas izraisījusi briesmīgu vēlmi atkal atgriezties sev mīļajā kolektīvā.

LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā vadībā nonācis Edvīns Vansovičs (44 punkti), kuram seko Mārtiņš Spīķis (39), Jānis Āboliņš (34) un Edijs Sloka (27), kurš pēc vēl vienas neveiksmes slīd prom no līderu pulka.

Starp citu, Dreimanis ir astotais uzvarētājs pēdējo astoņu posmu laikā, un piektais, kurš šajā periodā guvis pirmo uzvaru: 2014. gada pēdējā posmā Brenguļos uzvarēja Guntars Gabrāns, 2015. gada ziemas pirmajā posmā Brenguļos uzvara Ivo Gabrānam, Upesciemā pirmā uzvara Edvīnam Vansovičam, Vecpils ziemā pirmā uzvara Sandim Baltaiskalnam, Aizkrauklē pirmā uzvara Matīsam Pelēnim, Autocross.lvRX posmā uzvara Edijam Slokam, Brenguļos pirmā uzvara Mārtiņam Spīķim, nu uzvarējis Andis Dreimanis.

Dreimanis arī ievadīja vairāku avāriju sēriju, kuras visas notika vienā līkumā – smagi tehniku sapostīja arī Reinis Lankups un Andrejs Špels.

Krosa klasē finālu izdevās aizvadīt puslīdz sausā trasē. No starta vadībā izvirzījās Lauris Roberts un, lai arī cīņas un Džkera stratēģijas vērpa intrigu, Roberts noturēja līderpozīciju. Tiesa, brauciena sākuma situācija radīja diskusijas par Ojāra Troikas mašīnas sagriešanos – vai nu Troika sagriezās pats, vai tomēr Roberts viņu sagrieza. Vairāku video noskatīšanās un gandrīz stundu gara situācijas izvērtēšana tomēr ļāva Laurim Robertam svinēt pirmo uzvaru LAF Krosa komisijas kausā.

Otrajā vietā pēc veiksmīgas Džokera stratēģijas nonāca Ainārs Kenigsbergs, bet trešo vietu izcīnīja Oskars Troika.

Kopvērtējumā vadībā vēl vairāk nostiprinājies Andis Kļava, lai gan sajūga defekta dēļ finišēja tikai sestais. Viņa sīvākais konkurents Raivis Grigorovičs atkal cīnījās ar tehnikas problēmām, gūstot tikai 14. vietu. Lielisku sacīksti aizvadīja trešajā vietā esošais Raimonds Lastmanis, kurš guva piekto vietu, uz brīdi braukdams arī trijniekā. Atzīstami startēja LAF sacensību debitanti Aivars Galbāliņš (ceturtā vieta) un Arnis Dreimanis (septītā vieta), kurš kļuva par uzvarētāju arī Junioru ieskaitē.

 • folkreisists

  Jega pirkt to spika masinu ja vinai jau dzenis motora bija.

  • Arī ja mājās ir viens vairāki citi motori, ko ielikt? :)

   • Folkreisists

    Reāli to pašu var uztaisit par kadiem 750eiro ar krutos amīšus rekinot. A ta 950,un vel ja rekina kad dohc maksa 350 eiro

    • SM-76

     Uztaisi man es pa 750eur.nopirksu divas masīnas uzreiz.

  • SM-76

   Auto iegādājas nevis Starks,bet Edgars Traščenko un vins arī ar viņu brauks nākošā Vecpili.

   • Turēsim pie vārda! ;)

   • Folkreisists

    Es domaju neskaitot motoru sanak 200euro letak pasam taisit., bet darbs. Bet nu lai veicas.:)

 • M.P14

  Ja pa dienu putekli tad lietus. Gonka bij laba lidz finala otrajam likumam man:D. Apsveicu uzvaretajus.

 • vsa

  paldies rikotaju komandai par forsu gonku. vienigais finalu sabojaja lietus un pa vidu viena bridi bija traki putekli. pasam rezultats apmierinaja,butu labak ja otrais atrums nelektu ara,braucu sturejot ar vienu roku un pie 76 zs vazam vajadzetu dazus zirgus klat,tad cinja butu interesantaka. ja pierunasu tex.komisaru pielaist pie starta manu zalo.nakam svetdien busu akal. vazam bija tik viena buktite kuru uzsita meitene, bet sievietem trakumi japiedod. DDDDD

 • 3rieksti

  Kurš ta kuram pa muti sadeva dalībnieku parkā?

 • omikelsons

  Kuru auto iegādājās?

 • cikis

  Īss video no Vecpils 2.pusfināla – pamācība kā nedrīkst sagriest: https://youtu.be/qXxcOgLSi1Y

  • Nr66

   +++ skaiti no visiem rakursiem…!!!

 • autosports.lv

  Dazas bildes http://www.autosports.lv

 • Mimo

  Kas tur pa kautinu bijis?
  Kurs, kuru iekaustijis?

 • 26

  Iepist pa seju,kad uz tevi neskatās,tas nav kautiņš,bet gan MĪZALA izgājiens.Fiksi aizpisties no vietas vēl jo vairāk,to apliecina.MĪZAL!!! žēl,ka tu tāds MĪZALS esi.Ceru ,ka šo lasi!!!Jautājumu gadījumā vienmēr pieejams prekš Mīzaliem .
  Aigars Darmakovičs

  • Antonio

   Spīķi tā ir diagnoze ! Būtu prieks ja viņus neredzētu ne trasē ne ārpus tās ! Nekas gan dzīve viņus vēl pārmācīs ….

   • Komentārs

    Vai tik kāds no viņiem nav tavu dvēselīti aizskāris un tev beidzot ir iespēja dota izteikties!

    • Antonio

     Ir tāds teiciens esļi ģenģi esķ togda uma ni nado – spilgti raksturo tos ”īpašos” cilvēciņus ;)

   • Visu var atrisināt arī bez dūru vicināšanas boksos. Ir vairākas versijas kāpēc konflikts notika, bet lai vai kā – manuprāt sportistiem nekādos apstākļos NEVAJADZĒTU kauties ne savā starpā – ne arī ar citu sportistu mehāniķiem.

   • Mārtiņš Spīķis

    Šeit nav meksika “Antonio” esmu gatavs uzklausīt gan kritiku, gan diagnozes, ļoti novērtēju cilvēkus, kas var aci pret aci izteikt kritiku utt! Takā tu esi īsts vīrs droši pienāc pie “diagnožu” telts Vecpils autokrosā un izsaki savas emocijas, lai nekrājās, varbūt tev ir taisnība! Ja tu nebūsi droši vari man uzzvanīt izteikt diagnozi, lai sirds tev mierīgāka, citādi ko var zināt iespējams kāds ilgi lolots un dārgs banperis ir norauts, vai esi bijis aizvainots, gaidīšu atbildi! 27404895

    Negaidi, ilgi mēs vēl brauksim un man ir patiess prieks, ka ir tādi, kā tu, jo tev grūti dzīvot, ienīdēji ienīdīs, veiksmi!

  • Komentārs

   Šis komentārs parāda folkreisa sabiedrības intelektuālo līmeni!

   • Skatītājs

    Šis komentārs, parāda Darmakoviča un viņa fanu intelekta līmeni nevis visa folkreisa.

  • Komentārs

   Pilnībā tevi saprotu, komentārs 06:27 pievienots, alkohola koncentrācija smadzeņu šūnās sita augstu vilni! :D

 • no malas

  kurs tad tas bija ja nav noslepums?

 • linas

  Piekrītu tam , ka rupjības nevietā, bet par Spīķiem runājot tā ir tiešām diagnoze….

 • 26

  Nu jā,daži labi Jāņus vai Līgo sagaida apdzeroties un attiecīgi spriež pēc sevis.Smalkjūtīgajiem par rupju???bet tas atspoguļo reālo situāciju.Es un mani fani,savas problēmas risinam ,tam paredzētajā kārtībā. Intelekta līmenis,tas ka esi pārliecināts par savu IQ,ļoti labi!!!

  • ???

   Kurš tieši līgo sagaida apdzeroties?

 • Autosporta entuziasts

  Nu bet ja jūs risinat lietas paredzētajā kārtībā, tad būt visu to trasē atrisinājuši, nevis te virtuālajā pasaulē metāties ar necenzētiem vārdiem pēc trīs dienām, tā ir risināšana? Gļēvulības augstākā pilotāža, ne risināšana!

  Un atceries mūžīgi- Pagale nedeg viena!

  Par 26 numura komentāru tikai viens sakāmais- nekļūsim šādi

  ————————————–> https://www.youtube.com/watch?v=I9RvbnIzRSU

 • Uhhh

  1) Kad vecis uzbrūk sievietei un bērnam, tad “sadot pa muti” būtu mazākais kas ir pelnīts! Tikai kārtīgs vīrietis par savu ģimeni būs gatavs iestāties kā nākas.
  2) Spīķi – diagnoze? Jā! Superīgi, lieliski, ar lielu cīņas sparu un viss kas viņiem dzīvē ir, tikai pašu spēkiem sasniegts! Šo pašu turpinot par frāzi – ģeņgi estj, uma ne nado!!!! Viss kas viņiem “estj” ir tikai viņu un laikam jau runātājam dzīvē nav paveicies būt apveltītam ar pietiekami daudz pelēkajām šūnām, lai pašam arī būtu…. ka jāskaita nauda cita kabatā!
  Nevajag skaust, tad var būt arī sanāks dzīvē kaut ko sasniegt!
  Un kā tad sanāk, ka braši ir tikai komentāros, klāt jau neuzdrošināsies pienākt un sejā pateikt, ka redzēt negrib. ;)
  Lai Jums dzīvē vairāk personīgās laimes.

 • Tiešām vienīgais notikums, kas bija Vecpilī, bija pāris varoņu saķeršanās? Par daudz goda tik nožēlojamam incidentam, lai kurš arī tur būtu labais vai sliktais. Vienīgā piebilde, ja tiešām rokas palaida cilvēks kombinezonā, tad žēl, ka to nezināju ātrāk, vērstos pie sac.vadības, lai sūta mājās, neatkarīgi no uzvārda. Tas ir nesportiski.

  • Autosporta entuziasts

   Vai Intu Jeršovu aizsūtijām mājās pēc Vecpils incidenta ar Unāmu?, tas ir tikai jautājums, jo neatceros!

   • Manuprāt rezultātu anulēja, jā. Vienu izslēdza no brauciena (fināla), otru no posma kopumā. Arī folkreisā vienu dienas vidū nācās sūtīt mājās.

  • Uhhh

   Pat tad ja vīrietis ir aizstāvējis savu sievu un bērnu?

   • 26

    Tā tas nebija gan,vienas bļaustīšanās rezultātā,vecis nostājas starp savu sievu,kura gaida bērnu,lai cita tai neiemauktu,a ja nu,kam negadās.Kāds sakars pēc tam iet un tam ,kas ir nostājies pa vidu,iedot bietē. da pofig ,ko kāds ir pateicis,tās ir emocijas,aizgāja atvainojā,kaut vai iedzēra pēc tam.Kādā sakarā ir pēc tam,jādo pa bieti,ja visi brauc atpūsties.

    • Uhhh

     Vai tiešām varētu ienākt prātā, ka saprātīga būtne sistu grūtnieci? Nevajag izfantazēt…. Un vai tiešām divu sieviešu diskusijā jājaucas vīrietim un jāuzbrūk ar lamuvārdiem citai? Beidziet šo murgaino diskusiju.
     Nevajag audzināt un uzbrukt svešiem bērniem… audziniet savējos, tad nebūs jāspriedelē kurš ir vai nav vainīgs.
     Situācija no malas izskatās, kā pilnīgi lieka provokācija.
     Tāpēc miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.

 • Dana

  Te daudzi raksta tādas muļķības ka kauns lasīt! Runa tikai par to ka rezultāts mutiskam konfliktam ir negaidīts uzbrukums no aizmugures pēc daudzām stundām! Un uzbrucējs aizskrien… un paslēpjas…

 • folkreisa cienītājs

  nu zin ko,es no malas ar dzirdēju un redzēju kā no Spīķa bara kundzīte ar pagariem gaišiem matiem uz to grūtnieci kliedza un metās klāt,labi ka tie brāļi Spīķi viņu varēja noturēt,jo uzvilkusies bija krietni,un izskatījās gan ,ka tāda dulla nešķiro-grūtniece vai mužiks,ka dotu pa purnu!

  • Saule

   Grūtniece kliedz virsū mazam bērnam, sola sasist viņu, bērna māti sauc par kuci, un izmantot vēl desmit lamu vārdus, tas nav nekas, aizgriežot viņai muguru : ” Kur aizgriezāties tādi un tādi” Viņai viss atļauts – draudēt maziem bērniem ar fizisku spēku, apvainot gan pašu bērnu, gan viņa vecākus, uzvesties kā no mucas tikko izkāpusi. Tas viss ir atļauts un piedodams viņai, jo viņa IR STĀVOKLĪ un šāda uzvedība grūtniecēm cik noprotu ir “pieņemama”. Uz šo visu varam acis pievērt, galvenais, lai savu bērnu izaudzina ar tādu pašu degsmi, tieši tādām pašām ētikas morālēm un apmāca ar pareizo vārdu krājumu un būs vecākiem ar ko lepoties.

   Vieglāk bij pēc gonkas atnākt uz mūsu boksiem kaut vai ar to pašu tiesnesi kuram jau bij paspēts visu noziņot un bez lielas ažiotāžas, civilizēti tik ar visu galā, nevis te bārstīties ar apvainojumiem un skaidrot lietas internetā.

   • folkreisa cienītājs

    tad nu gan tas bija mazs bērns!!!!neizskatījās gan nemaz tik mazs!!!!!

    • Saule

     Ā, ja bērns izskatās liels var solīt pa muti viņam?
     Bērnam 11 gadi.

     • folkreisa cienītājs

      nu beidz,beidz! dažreiz,ja vajag var arī 5-gadīgam aizrādīt!

     • Saule

      Protams aizrādīt. Nevis visu augstāk minēto.

 • 39

  Paldies organizātoriem par labi sarīkotu gonku!
  Kuram paveicās, kuram nepaveicās ar salietu trasi vai laika apstākļiem.., tāpat trase un noteikumi visiem bija vienādi …
  Par atsevišķu kompāniju braukšanas kultūru vai netaktisku, nesportisku rīcību (arī tehniskajā parkā) man ir savs viedoklis, bet nu, lai paliek :) … par to lai spriež tiesneši.
  Palasot komentārus … ! :D .. ieteiktu – ir viens labs kaimiņtautas sakamvārds: posļe draki kulakami ņemašut .. ! :)))
  Veiksmīgus startus!

 • 26

  Nu ko ,emocijas ir norimušas.Ar vēsu prātu peejot lietai,skaidrs ir viens,visu ,ja grib var izrunāt un visi būs tikai ieguvēji. Kāds uz emociju pamata,izpļauts vārds tikai eskalē jau tā tresē saspringto emociju burbuli. Spāņi vai Itālieši mums tikai var noskauzst,jo esam karstasinīgāki par viņiem,nu vismas autocrosa publika.Un tas ir labi,tas parāda ,ka esam dzīvi un gribam virzīties uz priekšu.Lai nobeigtu un pieliktu punktu visam ,kas risinājās trasē un šeit, komentu telpā,kurš vainīgs un kurš nē.Atvainojos gan J.Spiķim personīgi gan mans tīms un protams atvainojos visai FR publikai,kā braucējiem ,tā arī šī portāla lietotājiem vai vienkārši skatītājiem,par saviem komentiem, šie komenti nu galīgi neparāda ne manu,ne FR bublikas līmeni kopumā vai atieksmi vienam pret otru.Emocijas mums visiem sit augstu vilni,kad esam trasē,tāpēc mēģinam būt iecietīgāki viens pret otru,jo emocijas paiet un tad, sāk parādīties bilde savādāka.Līdz ar to pieliekam treknu punktu, notikumiem parkā un aizmirstam.Tā kā nobeigumā,lai visiem labs starts jau tuvākajā Vecpils posmā.see ya in the track.

  P.S

  Paldies Džeriņu tīmam par super organizētu pasākumu.

 • 26

  Racing is something that most people will never understand.It,s not just a sport or something to do on Saturday night and Sunday.It,s a way of life!!!Once yout in it, it,s in your blood.Once you make your first run… you cant,t stop.The track is home away from home.You smell that race fuel,rubber,and when you hear those engines scream…it,s music to your ears.ALSO THE LOVE OF THE RACING FAMILY!!!

 • folkreisa cienītājs

  kur 3 posma rezultāti??????????????

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms, Abū Dabī, AAE

Yas Marina trase, 05.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis
-Reinis Nitišs

AUTOCROSS.LV ATBALSTA