Folkreiss/Autokross: Vecpils posmam interesants sastāvs

Viesturs Saukāns  21.01.2016 16:59 2

LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa kārtējam posmam, kas sestdien norisināsies Vecpils autotrasē, sastāvs ir interesants – folkreisa gadījumā patīkami daudzskaitlīgs, krosa gadījumā… vairāk interesants.

Krosam tikai pieci pieteikumi, bet ar divām piebildēm. Jānim Orbidānam vēl būs jāgūst tehniskās komisijas atļauja startēt krosa ieskaitē. Kā arī, paralēli folkreisa cīņām krosā var nonākt arī Rihards Dainis – arī atkarīgs no viņa tehnikas atbilstības krosa kausa sacensībām. Jāpiebilst, ka, lai krosā gūtu ieskaiti, uz starta jāstājas vismaz pieciem dalībniekiem. Ja abi Golf negūst pielaidi, pāri paliek četri sportisti. Rets gadījums Krosa komisijas kausa cīņās.

Jebkurā gadījumā, arī krosā būs interesanti, jo neiezīmējas izteikts favorīts. Ja tomēr tāds ir jāatrod, tad prognozējams Sanda Džeriņa un Aivara Galbāliņa duelis – abi Vecpilī pratuši demonstrēt lielu ātrumu un cīņassparu.

Atgriežoties pie Autocross.lv apskatītās kopvērtējuma situācijas Krosa komisijas kausā, šobrīd ir skaidrs simtprocentīgi – neviens nav izstrādājis mērķi šogad kļūt par LAF Krosa komisijas kausa ieguvēju. Tas jāsecina, jo, ja nav papildinājumu Vecpils posmam, neviens sportists pēc šīs cīņas nebūs veicis visus trīs posmus. Tātad favorītu un titula kārotāju pulks izveidosies sezonas gaitā. Kad kopvērtējuma līderi jutīs, ka izredzes uzvarēt kļūst reālas, sāksies īstās cīņas un punktu dalīšana.

Folkreisā konkurence aizraujošāka – oficiālais pieteikumu termiņš noslēdzies ar 31 pieteikumu, turklāt vēl iespējama viena, divu braucēju piepulcēšanās esošajam sastāvam.

Šobrīd vairs nevar runāt par Upesciemā radušos Mārtiņa Spīķa un Ritvara Kārkliņa dueli – tāds nepastāv, līdz ar Brenguļu posmā sajauktajām kārtīm. Varbūt abi minētie ir galvenie favorīti katrā posmā un arī kopvērtējumā, taču viņi ne tuvu nav vienīgie, kas var gūt uzvaras. Brāļi Raivis un Artis Biezie, Renārs Ēķis, Matīss Pelēnis un citi dueli padarījuši par favorītu haosu, kurā uzvarētāju prognozēt šobrīd ir grūti. Biezo sniegums Vecpilī būs galvenā intriga – Brenguļos paveicās, vai tiešām dvīņi atraduši recepti uzvarām? Jāpiebilst, ka, lai arī Raivja uzvarētajā sacīkstē Artis bija sestais, kvalifikācijā abi brāļi bija top-3, bet Arta finālu izjauca, cik zināms, mašīnas defekts.

Pēc aukstas dušas Brenguļos pārdomu brīdi rezultātos centīsies pārvērst arī Mārtiņš Starks un Edvīns Vansovičs. Savukārt intriģējoša būs Gvido Saulīša debija folkreisā ar ZAZ auto. Gvido savulaik startējis arī pāris oficiālo kausu sacensībās, taču vairākus gadus viņa karjera bija nopauzēta. Savukārt arī auto ir ar vēsturi – ar šo mašīnu ssavulaik krosā debitēja un pirmos panākumus guva vēlāk vairākus Latvijas čempiona titulus izcīnījušais Raimonds Jerāns.

  • P.Ā.

    Orbidāns lēnām uz autokrosu bīdās?

  • #92

    Orbidāns jau kadu laiku gatavojas, tik jasabūvē auto. :D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA