Folkreiss/Autokross: Ziemas folkreisā un autokrosā vairāk nekā 40 dalībnieku

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.01.2016
10:25

Sestdien, 9. janvārī pl.10:30 Upesciemā, Garkalnes autotrasē norisināsies LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pirmā sacīkste. Cīņai kopumā pieteikušies vairāk nekā 40 sportisti.

Folkreisa cīņās dosies 34 dalībnieki, cenšoties sadalīt vienīgo uzvaru. Vēl bez tradicionālajiem folkreisa favorītiem jāatzīmē Latvijas autokrosa čempionāta vadošo sportistu starts folkreisā. Cīņai gatavojas 2012. un 2013. gada Latvijas čempions 2000 Super klasē Jānis Miščenko, 2014. gada šīs pašas klases čempions Mārtiņš Starks, kā arī pēdējo pāris sezonu 2000 Super Latvijas un Baltijas čempionāta medaļnieks Rihards Dainis. Starks un Dainis atgriežas pie saknēm – tieši folkreisā sākās viņu autosportistu gaitas. Turpretī Miščenko šī būs debija tautiskajā krosa disciplīnā.

Tomēr ne tikai šie braucēji diktēs noteikumus trasē. Jārēķinās ar pērnā gada LAF Folkreisa Vasaras kausa otrās vietas ieguvēju Mārtiņu Spīķi, ziemā allaž spēcīgo Ritvaru Kārkliņu, Kurzemes šā brīža vadošajiem braucējiem Matīsu Šadri un brāļiem Sandi un Emīlu Baltaiskalniem, bijušo folkreisa līderi Renāru Ēķi. Kā ierasts, folkreisā uz uzvaru pretendē vairāki sportisti.

Arī komandu ieskaitē cīņa būs nopietna: pieteiktas septiņas vienības. Tikmēr unikāls notikums folkreisa vēsturē – sacīkstei pieteikts tikai viens juniors Matīss Pelēnis. Līdzšinējie Junioru kausa (līdz 21 gada vecumam) dalībnieki vai nu izauguši no attiecīgā vecuma, vai nu nav gatavi cīņām sestdienas sacīkstē.

LAF Krosa komisijas kausa dalībnieki trasē dosies ar riepām, kas aprīkotas ar garajām sporta radzēm. Tas nozīmē, ka ātrumi un cīņas būs augstākajā līmenī. Par galveno favorītu uzskatāms 2014. gada LAF Krosa komisijas kausa uzvarētājs Edijs Ošs. Taču kopumā cīņa par pjedestālu šķiet neprognozējama.

Skatītājiem sestdienas sacīkste Upesciemā apskatāma bez ieejas maksas. Sacensību sākums pl.10:30, ar izšķirošajiem notikumiem – pusfināliem un fināliem – tuvāk vakaram.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv