Folkreiss/Autokross: Ziemas sezona noslēgusies, folkreisa kausā uzvar Ivo Gabrāns

Viesturs Saukāns  06.03.2017 10:05 9

Laika prognoze šīs nedēļas nogalei un tālākajām nedēļām nerāda iespēju aizvadīt atlikušo Smiltenes posmu LAF Folkreisa Ziemas kausā un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa ziemas daļā. Tas nozīmē, ka folkreisa seriāls līdz ar Mūsas posmu noslēdzies, savukārt krosa cīņas turpināsies vasaras sezonā. Folkreisā par uzvarētāju īpaši saspringtā cīņā kļuvis Ivo Gabrāns.

Bauskas posma drāma, kad kopvērtējuma līderis Gabrāns piedzīvoja smagu avāriju, ievērojami saasināja situāciju Folkreisa Ziemas kausā. Artis Biezais panāca Ivo kopvērtējumā, izlīdzinot punktu skaitu. Taču pēc papildnosacījumiem (vairāk augstāku vietu) Gabrāns saglabāja pirmo vietu, kas līdz ar Smiltenes posma atcelšanu pārvērtusies par uzvaru kopvērtējumā. Artim otrā vieta, bet trešais savā debijas sezonā – Māris Zālītis, kurš, turklāt, kopš otrā posma startēja ar lauztu roku. Visiem trim šie ir augstākie rezultāti folkreisa karjerā. Top-7 kopvērtējumā sarindojušies nieka desmit punktu robežās (par posma uzvaru var dabūt 20 punktus).

LAF Folkreisa Ziemas kausa noslēguma kopvērtējums

(aizvadīti 4 posmi)

 1. Ivo Gabrāns 49
 2. Artis Biezais 49
 3. Māris Zālītis 46
 4. Viesturs Plētiens 45
 5. Emīls Baltaiskalns 41
 6. Edvīns Vansovičs 40
 7. Dainis Krūmiņš 39

(kopā startējuši 50 dalībnieki)

Šī nav pirmā reize, kad folkreisa sezona noslēdzas ar līderu vienādu punktu skaitu. 2014. gada LAF Folkreisa Vasaras kausā uz “viena zara” sezonu noslēdza Ivo Gabrāns un viņa tēvs Guntars – toreiz uzvara nonāca seniora rīcībā.

LAF Folkreisa Ziemas kausa Junioru ieskaitē uzvaru sasniedzis Dāvis Emīls Ūdris, kurš par diviem punktiem apsteidzis Mairi Viguli. Komandu kausā Kavita V vienība par vienu punktu priekšā Streamline Racing komandai.

LAF Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņā aizvadīti četri posmi, bet vasaras sezonā atlikušas vēl sešas sacīkstes – tātad seriāls tik vien cik ieskrējies. Pēc ziemas sacīkstēm ar 68 punktiem vadībā Jānis Veģeris, seko Andis Kļava (46) un Kristaps Grunte (37).

LAF Folkreisa Vasaras kauss startēs un Krosa komisijas autokrosa kauss turpināsies ar posmu 14. maijā Mūsas trasē. Līdz tam gan Smiltenē, Tepera trasē būs sācies Latvijas autokrosa čempionāts, kā arī pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāts.

 • [Ex]

  Nu tad apsveicam! Priekā!

 • no malas!

  vareja jau vasara ari uztaisit 2 posmus bauska un iznemt vienu ara no brenguliem! vasara 7 posmus uztaisit tomer labaa trase ir atgriezuses,es domaju ka neviens nebutu preti ja pieliktu vel vienu posmu bauska!!!!!!!!!!!!

  • Fanuks

   Kapec tad Brenguļi janem ara?kas bijis bijis, katru gadu izkrit kads posms. kapec lai kas sogad mainitos?

   • [Ex]

    Visu ko varēja. Tas nav atkarīgs no mums, bet gan trašu saimniekiem, federācijas utt. Gan ar Bausku viss būs pa vecam, bet ar laiku, jo kā redzams – sporta kompleksam ir citas prioritātes.

 • Mellaish

  Ivo un Māris – malači. Māri – tavā priekšā noņemu cepuri un paklanos par parādīto sniegumu ar visu lauzto roku. Benzīns tev asinīs ir ļoti lielā konsistencē :D

 • Autokross un folkreis rulle

  Ara sniegs ir vareja tak braukt

  • Njā, bet uz nedēļas beigām sola +5, nav variantu. Bauskā jau +1 bija dramatisks gadījums. Labāk, lai Tepera trase pietaupās LČ :)

 • Autokross un folkreis rulle

  Nu ta gaidīsim LČ!

 • CT

  …bet nākamās nedēļas laika prognoze rāda nelielus, bet stabilus mīnusus visas nedēļas garumā. Eh…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)