Folkreiss/Autokross: Zināms Ziemas kausa kalendārs!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.10.2011
11:55

Izveidots 2012. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa kalendārs, kas ir saistošs arī autokrosa klasei. Ziemas kausā paredzēti pieci posmi, kuri notiks dažādos Latvijas reģionos – Raunā, Brenguļos, Vecpilī, Popē un Bauskā.

Folkreisā jaunums – ziemas posmi tiks skaitīti arī attiecīgo reģionu ieskaitēs, tādā veidā samazinot vasaras sezonas sacensību skaitu un, attiecīgi, saglabājot reģionu principu. Pilns reģionu kalendārs tiks paziņots brīdī, kad būs zināms vasaras sacensību plāns. Tas gan pieļauj situāciju, ka ziemā tiek uzsākti seriāli, nezinot precīzu to kalendāru. Tomēr nosacījums, ka reģionā kopumā nebūs vairāk par pieciem posmiem, ļaus rēķināties sportistiem ar darāmo vasarā.

Autokrosa klasei, kurā tiks apvienotas 1600, 2000 Super, Open un VAZ Klasika klases, seriāls ar kopīgu punktu skaitīšanu nav paredzēts iepriekšējo neveiksmīgo mēģinājumu dēļ. Taču tam ir pluss – katrs organizators laicīgi varēs noteikt, ar kādām riepām viņš uzaicina autokrosa braucējus uz savām cīņām, to neregulēs viens lielais nolikums. Jebkurā gadījumā, autokrosa mašīnas ziemā var nejaukt, ja nav speciāla vajadzība, jo ziemas iemaņu gūšanas iespējas būs vismaz piecas!

Starp citu, izjaukt nevajadzētu arī smagās automašīnas un, iespējams, pat citas klases – rīkotāji ir gatavi izskatīt iespēju cīņās laist gandrīz jebkur klasi, kas spēj nodrošināt saprātīgu dalībnieku skaitu.

Par folkreisa tehniskajiem noteikumiem – grandiozas izmaiņas netiek plānotas, tomēr nianses mainīsies. Ziemā riepu izmantošanas noteikumi saglabājas tādi, kā bija 2011. gada ziemā – bezradžu ielas riepas (atļauts arī bez E marķējuma, lai netiktu postā iedzīti tie, kuri pērn iegādājās NIIŠP). Saglabājas arī riepu marķēšanas nosacījumi, kas nozīmē, ka automašīna tiek pārdota ar tām riepām, kādas tehniskā komisija konstatējusi pirkšanas pieteikuma pieņemšanas brīdī. Tas nozīmē, ka dārgas riepas ietilpst tajos pašos 950 eiro, par ko mašīnu var pazaudēt.

Sportistiem lūgums nopietni apsvērt personīgās drošības jautājumus. Sānu stiklus nepieciešams pārlīmēt ar līmplēvi. Jauninājums noteikumos varētu būt aizsargsieta uzstādīšana braucēja durvīs, kas pasargātu roku plivināšanos ārpus salona kūleņa situācijā. Pētot Edgara Pacula kūleni Mūsā, visai biedējoši izskatījās kadri, kuros redzams, ka braucēja roka plīvo vējā…

Šie sieti ir iegūstami pat homoloģēti, tomēr šoreiz stāsts nav par birokrātiskiem cipariem uz izstrādājuma – meistarīga namamāte šādu sietu var izgatavot saviem spēkiem, ar nosacījumu, ka šis siets tik tiešām pilda savu funkciju.

Jāņem vērā, ka ar 2012. gadu mainās Junioru kausa dalībnieku dzimšanas gads. No nākamā gada Junioru kausā startēs 1991. gadā un vēlāk dzimušie sportisti. Līdz ar to no šogad licencētajiem sportistiem no Junioru ieskaites jāatvadās izaugušajiem Evijai Vītolai un Rūdolfam Bogenam, bet pēdējo sezonu šajā statusā uzsāks Rihards Dainis.

Paldies Evijai un Rūdolfam par azartiskajām cīņām jauno talantu pulkā!

Minētās nianses nav vienīgās, kas var mainīties gan sporta, gan tehniskajos noteikumos, taču, kā minēts, grandiozas izmaiņas netiek paredzētas.

2012. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa, ziemas autokrosa kalendārs

1. posms: 7. janvāris, Rauna, Raunas Bruģakmens trase (Iespējams, Vidzemes kausa 1. posms)

2. posms: 21. janvāris, Vecpils, Vecpils autotrase (Iespējams, Kurzemes kausa 1. posms)

3. posms: 4. februāris, Bauska, SK Mūsa (Iespējams, Zemgales kausa 1. posms)

4. posms: 19. februāris, Valmiera, Brenguļu autotrase (Iespējams, Vidzemes kausa 2. posms)

5. posms: 3. marts, Pope, Popes autotrase (Iespējams, Kurzemes kausa 2. posms)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv