Folkreiss/Autokross: Zināms Ziemas kausa kalendārs!

Viesturs Saukāns  21.10.2011 11:55 30

Izveidots 2012. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa kalendārs, kas ir saistošs arī autokrosa klasei. Ziemas kausā paredzēti pieci posmi, kuri notiks dažādos Latvijas reģionos – Raunā, Brenguļos, Vecpilī, Popē un Bauskā.

Folkreisā jaunums – ziemas posmi tiks skaitīti arī attiecīgo reģionu ieskaitēs, tādā veidā samazinot vasaras sezonas sacensību skaitu un, attiecīgi, saglabājot reģionu principu. Pilns reģionu kalendārs tiks paziņots brīdī, kad būs zināms vasaras sacensību plāns. Tas gan pieļauj situāciju, ka ziemā tiek uzsākti seriāli, nezinot precīzu to kalendāru. Tomēr nosacījums, ka reģionā kopumā nebūs vairāk par pieciem posmiem, ļaus rēķināties sportistiem ar darāmo vasarā.

Autokrosa klasei, kurā tiks apvienotas 1600, 2000 Super, Open un VAZ Klasika klases, seriāls ar kopīgu punktu skaitīšanu nav paredzēts iepriekšējo neveiksmīgo mēģinājumu dēļ. Taču tam ir pluss – katrs organizators laicīgi varēs noteikt, ar kādām riepām viņš uzaicina autokrosa braucējus uz savām cīņām, to neregulēs viens lielais nolikums. Jebkurā gadījumā, autokrosa mašīnas ziemā var nejaukt, ja nav speciāla vajadzība, jo ziemas iemaņu gūšanas iespējas būs vismaz piecas!

Starp citu, izjaukt nevajadzētu arī smagās automašīnas un, iespējams, pat citas klases – rīkotāji ir gatavi izskatīt iespēju cīņās laist gandrīz jebkur klasi, kas spēj nodrošināt saprātīgu dalībnieku skaitu.

Par folkreisa tehniskajiem noteikumiem – grandiozas izmaiņas netiek plānotas, tomēr nianses mainīsies. Ziemā riepu izmantošanas noteikumi saglabājas tādi, kā bija 2011. gada ziemā – bezradžu ielas riepas (atļauts arī bez E marķējuma, lai netiktu postā iedzīti tie, kuri pērn iegādājās NIIŠP). Saglabājas arī riepu marķēšanas nosacījumi, kas nozīmē, ka automašīna tiek pārdota ar tām riepām, kādas tehniskā komisija konstatējusi pirkšanas pieteikuma pieņemšanas brīdī. Tas nozīmē, ka dārgas riepas ietilpst tajos pašos 950 eiro, par ko mašīnu var pazaudēt.

Sportistiem lūgums nopietni apsvērt personīgās drošības jautājumus. Sānu stiklus nepieciešams pārlīmēt ar līmplēvi. Jauninājums noteikumos varētu būt aizsargsieta uzstādīšana braucēja durvīs, kas pasargātu roku plivināšanos ārpus salona kūleņa situācijā. Pētot Edgara Pacula kūleni Mūsā, visai biedējoši izskatījās kadri, kuros redzams, ka braucēja roka plīvo vējā…

Šie sieti ir iegūstami pat homoloģēti, tomēr šoreiz stāsts nav par birokrātiskiem cipariem uz izstrādājuma – meistarīga namamāte šādu sietu var izgatavot saviem spēkiem, ar nosacījumu, ka šis siets tik tiešām pilda savu funkciju.

Jāņem vērā, ka ar 2012. gadu mainās Junioru kausa dalībnieku dzimšanas gads. No nākamā gada Junioru kausā startēs 1991. gadā un vēlāk dzimušie sportisti. Līdz ar to no šogad licencētajiem sportistiem no Junioru ieskaites jāatvadās izaugušajiem Evijai Vītolai un Rūdolfam Bogenam, bet pēdējo sezonu šajā statusā uzsāks Rihards Dainis.

Paldies Evijai un Rūdolfam par azartiskajām cīņām jauno talantu pulkā!

Minētās nianses nav vienīgās, kas var mainīties gan sporta, gan tehniskajos noteikumos, taču, kā minēts, grandiozas izmaiņas netiek paredzētas.

2012. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa, ziemas autokrosa kalendārs

1. posms: 7. janvāris, Rauna, Raunas Bruģakmens trase (Iespējams, Vidzemes kausa 1. posms)

2. posms: 21. janvāris, Vecpils, Vecpils autotrase (Iespējams, Kurzemes kausa 1. posms)

3. posms: 4. februāris, Bauska, SK Mūsa (Iespējams, Zemgales kausa 1. posms)

4. posms: 19. februāris, Valmiera, Brenguļu autotrase (Iespējams, Vidzemes kausa 2. posms)

5. posms: 3. marts, Pope, Popes autotrase (Iespējams, Kurzemes kausa 2. posms)

 • lebs

  Autokrosa klasei 5.gonkām sliktākajā gadījumā vajadzēs 5komplektus riepas :-) -protams ka visiem viņas ir(no garaajām naglām līdz sporta bezšipam).Kaut kā nav nopietni.Par kaut kādu ziemas krosa atdzīvināšanu pat runas nevar būt,ja bardaks ar noteikumiem.Nav ko ameriku atklāt-vajag monoriepu kā tas notiek eiropā un skandināvijā(visiem vienādu-vienalga kādu,kaut lētas varkas) un ir intersanti mači.

 • Kostiks

  Betiniekus parasti neaicina, bet tiem vienmeer ir kvorums :D
  Kaads šobrīd ir zemākais pieļāujamais gadu skaits ziemas folkreisā? Tik -pat cik krosā? Nav doma palaist bik zemāk vecuma cenzu :) ? ziema ar stock riepam atrumi mazaki, un noteikti nav tik lieli ka vasaraa krosaa! ;)

 • Lacis

  Folkreisam paliek nišpas?!

 • Ginča

  Tak lasi kārtīgi!!!! Protams ka paliek :-D

 • Igors

  Pie manis varēs dabūt sietus :-) pa ļoti demokrātisku cenu.

 • Edgars

  Sveiki, esmu “jauniņais”…
  Nepateiksiet, kur var nopirkt sporta kombinzonu. Pagaidām nav izdevies atrast. Jaunu vai lietotu- vēl nezinu. Paldies

  • Andris

   Ir daudz varianti… kaut kur domubiedru grupā draugos bija viena meiča kas uz pasūtījumu šuva sanāca lētāk nekā pirkt jaunu…

  • Kostiks

   zinu džeku, kas šuj

  • Volners

   Man ir veseli divi Gb
   Abi 54 izmēra (ap 170 -180 cm) vienā lien iekšā 70kg dzīvsvara, otram pat 100 ielīda (tiesa,izskatījās,kā triko ietērpts :-)
   Ja vēl nav dabūts-zvani-29137094

 • Edgar? Uzraksti Maarekam Dainim draugos… vinjsh tev var paliiidzeet!

 • Ermīns

  Par kalendāru – vis ir forši, bet kāpēc nav Biķernieku un Zilaiskalns? Sapratu, kad sākumā bija ieplānots!? Un vēl, ja Brenguļi taisās būt tādi paši, kā pagajušajā gadā, tad es un vēl pulciņš uz šo sacensību netaisās….

  • #171

   Pilnīgi piekrītu par Brenguļiem ! Mašīnu droši uzreiz var vest uz Tolmetu :(

   Unn diezvai Popē 3.Martā būs sniegs un sals ;)

   • Diemžēl Popei cita datuma nebija, savukārt nav zvanīts, ka 3. martā nebūs -20, domāju, ka 50:50, atceroties iepriekšējo pieredzi. Brenguļi – pat, ja būs tādi paši, braukt jāmācās… Šogad bija traki, bet ne bezcerīgi. Mēs, divatā braucot, saliecām vienu stūres stieni pa visu dienu. Ja kādam bija Tolmets, tad izsaku līdzjūtību! :D :D :D Ja nopietni, tad organizatori ir stipri ņēmuši vērā šo pieredzi. Ja 333 nebūtu asfalts, gonka būtu toč tāda pati. Ja Bauskas dienā būtu atkusnis, arī būtu pa lielam tas pats.

  • Biķerniekos, liekas, drīz vispār notiks tikai CSDD reklāmas akcijas, pagaidām sportam šī nav draudzīga vieta. Jācer, ka sakārtosies ar laiku. Zilaiskalns koncentrējas uz citām aktivitātēm. Par Brenguļiem komentārs pie #171. :D

   • kabans

    Kāds posms iekš LČ būs brenguļos?

 • no malas

  par biķerniekiem – skumīgi. ne tikai ziemas sakarā.

 • Reinis

  Paldies,beidzot padomāts arī par sportistiem,pēc tām svētdienas gonkām nekāda atpūta, pasēdēšana un šašliks :-D

 • Edissons

  Man gan vairaak velk uz sveetdienaaam.

 • Ermīns

  Labi, labi Veistur! Tu ļoti labi zini, par ko es runāju, tāpec lūdzu ne vienu šajā situāciijā neaizstāvi… :-)) Ļoti ceru, kad Brenguļu organizātori būs izdarījuši secinājumus un visiem būs labs pasākums. Būtu labi, ja visi ņemtu piemēru no Vecpils, kā ir jāsagatavo trase ziemai! Nezinu cik tas ir sarežģīti, bet tāds, saucamais “skrāpis”, kāds bija Vecpilī noderētu visām trasēm.

  P.s man vienalga kurā dienā notiek gonka, dot tik izbraukties… 8-)

 • Ginča

  No Ņišp no Parķīī :-D

 • janks

  es gribetu runat par krossa masinam ,ja tiek aizliegtas piemeram radzotas riepas tad krossa masinu jaudai nav nozimes , jo spolejot(kas ir neizbegami) bez sakeres dzineja resurss ir stipri isaks lielo apgriezienu (neizmantoto resursu ) del,tad vai jega ir ar krossa auto startet.(varbut vienoties uzreiz par vienam ripam?)neviss pirms katram sacikstem organizators pazinos ar kadam riepam braukt un nav iespejams planot ziemas sezonu :giggle: :giggle:

 • Sveiki kpc nau Bagiji 600 klase ielikta ziemas kausaa ?

  • Domāju, ka, ja B600 klase izteiks gatavību ziemā stāties uz starta, rīkotāji klasi uzņemtu atplestām rokām. Šā gada sākumā klases pārstāvji ziemu jau iemēģinājuši, sagataves ir, tā kā runāšanas vaina tikai! Tpc! :D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***