Rallijkross: Jānis Baumanis uzvar Beļģijā, Nitišs pirmo reizi bez fināla

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.07.2014
18:11

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis Super 1600 klasē izcīnīja savu otro uzvaru Eiropas čempionāta sestajā posmā Beļģijā, atgriežoties kopvērtējuma vadošo trīs sportistu pulkā. Turpat Beļģijā pasaules rallijkrosa čempionāta SuperCar klases cīņās Reinis Nitišs pirmo reizi šosezon neiekļuva finālbraucienā, pusfinālu noslēdzot piektajā vietā.

Jānis Baumanis Super 1600 klasē dominēja visas nedēļas nogales garumā. Latvietis uzvarēja kvalifikācijas četru braucienu summā, savā pusfinālā, un vēlāk arī finālā, sasniedzot punktu maksimumu, kas iegūstams vienā čempionāta posmā. Šāds sniegums sekoja neveiksmīgam Zviedrijas posmam, līdz ar to Jānis atgriezies kopvērtējuma trijniekā, un turpina cīņu arī par Eiropas čempiona titulu.

Jānis Baumanis: „Fināls bija viens no grūtākajiem, jo visa brauciena garumā noritēja sīva cīņa ar komandas biedru Timuru Šigabudinovu. Tas, ka sasniegšu finišu pirmais, skaidrs bija brīdī, kad piektajā aplī izbraucu no Džokera. Pārējie pagriezieni jāizbrauc bez kļūdām, ko arī veiksmīgi izpildīju. Liels paldies jāsaka komandai, ar kuru atradām pareizos regulējumus, un tālākais bija atkarīgs no manis kā braucēja. Ātri sapratu trasi un veiksmīgi kāpināju tempu. Šīs divas dienas bija lieliskas! Bez ģimenes un komandas, sevišķi pēc sāpīgā Zviedrijas posma, es to nevarētu paveikt. Trase kļūdas nepieļāva un otrajā dienā praktiski tādu nebija, par ko esmu dubultpriecīgs. Neizsakāmi gandarīts par sacensību iznākumu!”

Eiropas čempionāta kopvērtējuma trīs posmus pirms sezonas beigām Baumanis atrodas trešajā vietā (113 punkti) aiz līdera Sergeja Zagumennova (145) un Ņikitas Misjuļas (119), kuriem abiem šī nebija veiksmīga sacīkste.

Reiņa Nitiša cīņa šoreiz sarežģītāka nekā iepriekšējos posmos, jo Reinis SuperCar klasē pirmo reizi neiekļuva fināla vadošo sešu braucēju pulkā. Jau kvalifikācija izvērtās sarežģīta, ko ietekmēja gan izstāšanās pēc sadursmes ar Heningu Solbergu otrajā braucienā, gan mašīnas noslāpšana startā ceturtajā braucienā. Neskatoties uz likstām, Nitišs kvalifikāciju noslēdza devītajā vietā, kvalificējoties pusfinālam. Pusfināla braucienā piektā vieta, kas neļāva iekļūt finālā (bija nepieciešams finišēt pirmajā trijniekā).

Jāpiebilst, ka vēl smagāka nedēļas nogale izrādījās Nitiša komandas biedram, kopvērtējuma trešajā vietā bijušajam Andreasam Bakerūdam, kuram no četrām kvalifikācijas sacīkstēm finišēt izdevās tikai vienā – motora un balstiekārtas defektu dēļ. Rezultātā abi OlsbergsMSE piloti zaudējuši pozīcijas kopvērtējumā: Reinis zaudējis līderpozīciju un par trim punktiem palaidis priekšā Peteru Solbergu, bet Bakerūds vietu trijniekā nodevis Beļģijas posma uzvarētāja Tomasa Heikinena rīcībā.

SuperCar sešos posmos uzvarējuši seši dažādi sportisti: Peters Solbergs, Andreass Bakerūds, Reinis Nitišs, Taners Fousts, Matiass Estroms un nu arī Heikinens.

Nākamais pasaules rallijkrosa čempionāta posms norisināsies 7. un 8. augustā Kanādā, bet Eiropas rallijkrosa čempionāta posms – 6. un 7. septembrī Francijā.

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv