Juniori: Beļakovs pēc pirmā posma 11., Priedniekam motora defekts

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.05.2015
10:17

Zviedrijā nedēļas nogalē aizvadīts pirmais NEZ Kroskartu čempionāta posms. Sacīkstē ar jaunu dalībnieku skaita rekordu cienījami cīnījās Ingus Beļakovs, CK 125 klasē gūstot 11. vietu. Šajā klasē diemžēl jau treniņos ar motora defektu bija spiests izstāties Marko Priednieks.

Zviedrijas sacensība bija laba ziņa ne tikai latviešu konkurētspējas ziņā. Ziemeļeiropas kroskartu čempionāts guvis nopietnu konkurences uzrāvienu, tāpēc visi vadošie braucēji gatavojas arī abiem Baltijas posmiem, kas jūlijā notiks Latvijā un Lietuvā. Viens no CK 125 klases līderiem ir Olivers Solbergs, kas nozīmē, ka arī viņš gatavojas Baltijas cīņām. Pastāv gandrīz droša iespēja, ka līdz ar to Latvijā redzēsim pasaules rallija un rallijkrosa čempionu, Olivera tēvu Peteru Solbergu.

Zviedrijā, Hēljesas trasē īsa sacīkste sanāca Marko Priedniekam – treniņos motora defekts, kas turpmākās dienas Marko pārvērta ekskursijā, nevis cīņā. Toties cīņu netrūka Beļakovam. Jau ar treniņiem Ingus un Latvijā būvētais kroskarts bija līderu vidū, atlika tik spēkoties ar konkurentiem. Savā pirmajā braucienā Beļakovs gan piedzīvo sajūga defektu, tomēr sasniegtā trešā vieta bija ciešams fundaments tālākajai sacīkstei. Otrajā braucienā izcīnīta lieliska otrā pozīcija braucienā, kas teorētiski saglabāja cerības uz A finālu. Trešajā kvalifikācijā, kurā Ingum bija jāstartē no sestās starta vietas, Beļakovs finišēja trešajā pozīcijā, pēc nelielas kļūdas Džokera aplī pavisam nedaudz zaudējot otro vietu.

Ar šādu kvalifikāciju Ingus nonāca B fināla septītajā starta vietā. Lai nonāktu A finālistu pulkā, pietrūka pavisam nedaudz – sīvā cīņā par otro vietu sasniegta ceturtā vieta. Formāli Beļakovs sacīkstē guvis 11. pozīciju, kas 34 dalībnieku konkurencē nemaz nav slikti!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv