Juniori: Beļakovs un Priednieks uzsāk NEZ, Zviedrijā rekordsacīkste

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.05.2015
13:17

Ingus Beļakovs un Marko Priednieks nedēļas nogalē Zviedrijā, leģendārajā Hēljesas trasē aizvadīs pirmo NEZ Kroskartu čempionāta sacīksti. Cīņa septiņās ieskaitēs pulcējusi visu laiku kroskartu rekordu – 173 pieteikumi. Latviešu CK 125 klasē 35 pieteikumi.

Sacīkstei sākotnēji bija pieteikts arī Roberts Vītols, tomēr mācību gada beigu saspringums potenciālo NEZ debitantu atstājis mājās.

Lielais dalībnieku skaits apstiprina kroskartu mežonīgo attīstību ziemeļvalstīs, tajā pašā laikā parādot, ka tepat kaimiņos norisinās spēcīgs seriāls praktiski visu vecumu sportistiem, taču Latvijas sportistu pārstāvniecība šajā festivālā ir minimāla.

Latvijas kroskartu entuziasts Jānis Beļakovs komentē situāciju un latviešu komandas plānus Zviedrijā: „Žēl ka tik tuvu esošā populārā seriālā ir tik maz Baltijas valstu pārstāvju, jo tā ir perfekta skola topošajiem rallijkrosa braucējiem. Rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis, tādi skandināvu braucēji kā Valfridsons, Veibi, Oskars Solbergs ir nākuši no kroskartu saimes. Viņi ir regulāri braucēji Eiropas un pasaules rallijkrosā. Uz pirmo posmu Hēljessas trasē Zviedrijā no Latvijas dosies Ingus Beļakovs un Marko Priednieks. Pagāšgad mūsu komanda bija viena no retajām, kas regulāri spēja konkurēt ar vadošajiem braucējiem un, lai palielinātu mūsu konkurētspēju šī gada NEZ etapos, jau ziemā mūsu komanda sarūpēja jaunu dzinēju mūsu vadošajam braucējam Ingum Beļakovam. Īsi pirms 333 AutocrossRX posma maija sākumā Ingum tika uzbūvēta arī pilnīgi jauna mašīna. Jāatzīmē, ka mašīna tika pilnībā konstruēta un būvēta pašu Lebester Racing un mehāniķu spēkiem un ir 100% Made in Latvia! Pirmajā posmā 333 trasē tikai paša pilota kļūda pamaisīja izcīnīt pārliecinošu uzvaru, bet bija prieks vērot, ka mašīna parādīja labas gaitas īpašības, un iekšēji ceram, ka šogad spēsim vēl labāk konkurēt ar vadošajiem braucējiem no Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Krievijas. Sevišķi gatavojamies cīņai ar Petera Solberga dēlu Oliveru, kurš noteikti plāno ierasties arī šī gada NEZ posmā Latvijā jūlija vidū. Varbūt ir vēl kāds Latvijas jaunietis, kas vēlas sastādīt konkurenci slavenajam Petera Solberga dēlam? Mūsu komanda jauno mašīnu uzbūvēja 1 mēneša un 3 dienu laikā! Līdz ar to varbūt vēl kādam interesentam ir laiks un vēlme to paspēt izdarīt?”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv