Juniori: Beļakovs un Tobiass uzvar igauņu kroskartu festivālā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.05.2013
12:07

Svētdien Igaunijā, Laitses trasē tika aizvadītas kroskartu sacensības, kas bija arī Latvijas CK 125 čempionāta pirmais posms. Cīņā, kurā klasēs kopumā startēja lielisks 17 braucēju sastāvs, uzvaras guva Ingus Beļakovs (CK 125) un Dāvis Tobiass (CK 650).

Latvijas sportisti dominēja jau laika kontrolē – no sešiem CK 125 klases braucējiem Beļakovs uzrādīja labāko rezultātu, Viesturs Kalniņš bija otrais, bet Marko Priedieks sasniedza ceturto rezultātu. Nepaveicās Emīlam Misiņam, kurš laika kontrolē tehnisku problēmu neuzrādīja rezultātu. Arī Dāvim Tobiasam sākums CK 650 klasē nebija veiksmīgs tehnikas dēļ.

Kopējos startos CK 125 un CK 650 startēja kopā, līdz ar to trasē devās uzreiz 11 kroskarti. Pirmajā pusfinālā Beļakovs guva trešo vietu aiz diviem lielās klases braucējiem, kļūstot par līderi CK 125. Mazākajā klasē trijniekā arī Kalniņš un Misiņš, bet Priednieks paliek bez vērā ņemama rezultāta noķīlējušu bremžu dēļ.

CK650 klasē pirmajā braucienā Tobiass sagriezās, finišējot trešais no savas klases braucējiem. Priekšā Laurs Langreprons un Marti Seps.

Otrajā pusfinālā CK 125 ieskaitē vēlreiz trijniekā Beļakovs, Kalniņš un Misiņš, savukārt Priednieks braucienu izlaida, cenšoties atgūt bremzes. CK 650 klasē Tobiass aizvadīja sīvu cīņu ar Langepronu un finišā līderim piekāpās par pussekundi.

Finālā Beļakova līderpozīcija pārliecinoša, viņš pirmais. Uz pjedestāla vēl viena pozīcija Latvijas braucējiem – Kalniņš otrais, bet Misiņš guva ceturto vietu, piekāpjoties Pavelam Kričevskim. Priednieks diemžēl tā arī nepaspēja sagatavot tehniku un palika bez fināla. Nestartēja arī sestais klases dalībnieks Adrians Lihtfelds.

CK 650 klasē Tobiass atrada gan veiksmi gan ātrumu tieši finālā – pārliecinoša pirmā vieta. Uz starta neizgāja klases viens no līderiem Pēps Langeprons, savukārt otro vietu aiz vienīgā latvieša guva Laurs Langeprons. Kaido Ambuss trešais, Marti Seps – ceturtais.

Laitsi apmeklēja labs pulks krievu kroskartu braucēji. 85 kub.cm klasē uz starta stājās pieci dalībnieki, no kuriem labākais bija Kirils Stepanovs. Jauna kroskartu ēra šajā reģionā?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv