Juniori: Kroskarti gatavojas NEZ, plānota arī nacionālā sērija

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.12.2012
15:39

Piektdien Rīgā, LAF telpās tikās Latvijas kroskartu klases aktīvisti, lai spriestu par klases 2013. gada plāniem. Pamatā šā brīža kroskartu braucēju aktivitātes saistītas tieši ar startu NEZ kroskartu čempionātā. Savukārt braucēju trūkuma dēļ šobrīd nešķiet iespējama Latvijas čempionāta norise. Tomēr kroskartu darba grupa un Krosa komisija izstrādājusi pamatu nākamā gada Latvijas sacensību kalendāram, ar mērķi turpināt kroskartu aktivitātes arī Latvijā. Komisija atgādina, ka nav izslēgta arī CK 85 jauniešu klases izveide.

Jau šogad kroskarti nonāca dalībnieku krīzē, kā rezultātā CK 125 neizdevās izcīnīt Latvijas čempiona titulu. Nākamā gada situāciju pasliktina fakts, ka pāris braucēju no šīs klases ir izauguši no pieļaujamā vecuma, un plāno pārcelties uz citām krosa disciplīnām. Atlikušie sportisti gatavojas NEZ seriālam, kas aug ar katru gadu arvien pārliecinošāk. Labā ziņa – šīs komandas tomēr ir gatavas startēt arī pašmāju seriālā, cenšoties saglabāt kroskartus Latvijas trasēs, lai šī klase nenozustu no redzesloka. Tāpēc piektdien tika sastādīts provizoriskais kalendārs, kur posmi notiktu kopā gan ar krosu, gan folkreisu, gan Igaunijas sacensībām.

Pašlaik gatavi startiem CK 125 ir Ingus Beļakovs, Marko Priednieks, Viesturs Kalniņš, verbūt vēl kāds. Ir interese no vairākiem iespējamiem debitantiem, taču, kas interesanti, lielākā problēma ir tā, ka sportisti vēl ir zem 12 gadu vecuma, tātad teorētiski nedrīkst startēt šajā klasē. Tāpēc „atbilstošie” sportisti tiek cītīgi meklēti. Jāpiebilst, ka Latvijā ir pieejamas arī vairāki kroskarti, cits jautājums, kāda ir to tehniskā situācija un, cik braucamais ir konkurētspējīgs. Tomēr debitantiem treniņu sezonai derētu jebkura tehnika, kas labi darbojas.

Speciālistu sapulcē arī tika atzīmēts, ka, ja būtu sportistu interese, netiek izslēgta arī 85 kub. cm klases izveidošana, turklāt ar šīs klases palīdzību Latvijā varētu ienākt Krievijas un Igaunijas braucēji, kuriem par mazāko kubatūru ir interese.

Tātad, kroskartu klases interesentiem nav jāmet plinti krūmos, jo šā brīža kolektīvs un Krosa komisija ne tuvu neatzīst klasi par iznīcinātu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv