Juniori: Latvieši cienījami aizvada NEZ kroskartu posmu (+foto)

Viesturs Saukāns  08.08.2013 15:52 3

  Juniori, Ziņas

Nedēļas nogalē Arvikas trasē Zviedrijā aizvadīts trešais (no četriem) NEZ Kroskartu čempionāta posmiem. Milzīgajā dalībnieku sastāvā – kopā pa visām klasēm 131 braucējs – cienījami startēja Latvijas braucēji Dāvis Tobiass, Ingus Beļakovs un Marko Priednieks.

CK 650 klasē Tobiass A finālā guva septīto vietu 31 dalībnieka konkurencē. Pirmajā kvalifikācijas braucienā Dāvis sasniedza trešo braucienu savā iebraucienā, bet otrajā hītā slapjā trasē izdevās uzvarēt, aizvadot taktiski pareizu braucienu slapjā trasē. Pēc sestdienas cīņām Tobiass bija ceturtais, bet svētdienas atlikušais kvalifikācijas brauciens nesa otro vietu savā iebraucienā un iekļūšanu A finālā, startam no augstās piektās vietas.

Fināla rezultāts Dāvim optimāls – sportisti izretojās viens no otra, un septītā vieta ir objektīvs Arvikas posma rezultāts. Taču tik milzīgā konkurencē – lielisks sniegums!

Jāpiebilst, ka 131 sportists kroskartos esot absolūtais dalībnieku skaita rekords kroskartu sporta vēsturē. Arvikas trase, savukārt, interesanta – tehniski aizraujoša, ar diviem tramplīniem, no kuriem viens sarūpē iespaidīgus lēcienus.

CK 125 klasē Beļakovam un Priedniekam cīņas sarežģītākas, abi sacīksti noslēdza C finālā. 23 dalībnieku konkurencē sasniegta 18. un 19. vieta. Šoreiz jaunos pilotu ik pa brīdim pievīla tehnika.

Pirmajā braucienā Ingus piedzīvo izstāšanos pēc lēciena pāri tramplīnam, pirmais hīts neveiksmīgs arī Marko – iebraucot Džokera aplī karts noslāpa un palika stāvam. Otrais brauciens Priedniekam neveiksmīgs jau startā – atkal noslāpst auto. Beļakovs cītīgi spēkojās par otro vietu, to finišā gan zaudējot, taču brauciens noslēgts turpat aiz abiem līderiem. Pēc trešajiem braucieniem ir skaidrs, ka abi latvieši nokļuvuši C finālā.

C fināla braucienā Beļakovs ilgstoši turējās otrajā pozīcijā, kas solīja vietu B finālā, taču sīvajā cīņā sanāca dārgo vietu izlaist no rokām un cīņa C finālā apstājās. Priednieks C finālu veica stabili, bez problēmām, un guva braucienā piekto vietu. Jāpiebilst, ka trijos posmos abiem jauniešiem šis bija neveiksmīgākais posms.

Kopvērtējumā pirms pēdējā posma Tobiass atrodas augstajā sestajā vietā no 47 iepriekšējo trīs sacīkšu dalībniekiem! CK 125 klasē Beļakovs ir 11. vietā no 33 sportistiem, Priedniekam šajā klasē – 18. vieta.

Pēdējais NEZ kroskartu čempionāta posms notiks septembra vidū Somijā.

[nggallery id=75]