Juniori: Latviešu cīņas Norvēģijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.08.2012
22:16

Lebester Racing atgriezušies no startiem NEZ kroskartu čempionāta pēdējā posmā. Komanda piedāvā sīkāk uzzināt notikumus tālajā zemē: „Kā parasti atmosfēra bija ļoti draudzīga un bijām laipni gaidīti,” saka komandas pārstāvis Jānis Beļakovs.

„Sacīkste kopā pulcēja 87 braucējus. Konkurence ar katru gadu pieaug, un izskatās, ka nākamajos gados kopējais līmenis tiks pacelts vēl neredzētos augstumos. Kā paši norvēģi izsakās – nostrādā «Solberga faktors». Sacensībās piedaloties Petera un Heninga Solbergu dēliem kopējais tehnikas un braucēju sagatavošanās līmenis ir ļoti pieaudzis, un kroskartu popularitāte līdz ar to Skandināvijā ir ļoti augusi. Šogad, pat, ja visos hītos iekļūsti labāko trīs skaitā, tas nedod nekādas garantijas ka būsi A finālā, līdz ar to vismaz vienā iebraucienā ir jāuzvar, un nevienā nedrīkst būt zemāk par 3. vietu. CK 650 klasē situācija ir vēl sarežģītāka un garantēta vieta A finālā ir tikai, ja visos iebraucienos Tu neesi zemāk par 2. vietu. Jāpiezīmē, ka tas ir 30 braucēju konkurencē! Pie šādas konkurences iekļūšana A finālā jau ir uzskatāms par labu sasniegumu.”

„Šoreiz CK 125 klasē Ingus un Marko rādīja atzīstamu sniegumu. Salīdzinoši, ja pagājušo gadu Ingus bija 24., tad šogad finišēja 12., un bija pussoļa atālumā no A fināla, jo B finālā tikai pieredzes trūkuma dēļ nepareizi izvēlētā Joker apļa stratēģija liedza iekļūt A finālā. Beidzot var just, ka bruacēja līmenis ir strauji progresējis, un konkurenti sāk uzpasēt arī viņu. Konkurenti patur prātā, ka mēs paliekam ātrāki un ar mums jāsāk rēķināties. Vēl nedaudz pietrūks tikai stabilitātes. Marko šogad ir lielā mācību ceļa sākumā, un katrs brauciens viņam ir jauna pieredze. Jāatzīmē viņa ļoti straujais progress, tikai viena iebrauciena neveiksme liedza viņam iekļūt B finālā, kur iebrauciena laikā nolūza priekšējais ritenis. Viņš prata divus apļus nobraukt uz 3 riteņiem, šādi pierādot, ka viņa iekšējais cīņas spars par uzvarām ir ļoti liels. Par šo viņš no daudziem  braucējiem izpelnījās lielu uzslavu par neatlaidību. Marko visos iebraucienos bija ļoti tuvu 3. un 4. vietas braucējiem, kas viņam pašam deva pārliecību, ka arī viņš drīz spēs cīnīties par augstām vietām. Sacīkstē viņam 20. vieta. Viņa tēvs Artūrs Priednieks ir apņēmības pilns un gatavs turpināt atbalstīt sava dēla izaugsmi kroskartā, jo jaunietim acis spīd un ir pilns ar degsmi braukt. Kā teica pats Artūrs, kurš ir notestējis sava dēla kroskartu, ka tik ātri viņš vēl nekad nav braucis ar kādu no savām sporta automašīnām, uzsverot, ka kroskarts ir ļoti dinamisks un interesants jauniešiem.”

„Dāvis šoreiz pierādīja, ka ar katru sacīksti arvien labāk aprod ar jauno tehniku, kura ir krietni jaudīgaka un ātrāka, un pagaidām ir daudzas nianses pie kurām vēl ir jāstrādā, lai rezultāts būtu vēl labāks. Kaut arī iebraucienos viņam bija 3., 2., 3. vieta, kas salīdzinoši ir ļoti labs sniegums, tas viņu kvalificēja tikai 13. vietā un deva iespēju startēt B finālā, kur godam cīnoties finālā palika 11. vietā. Pagaidām Norvēģijas vadošie piloti viņam sniedza vērtīgus padomus gan braukšanas stratēģijas ziņā, gan tehnikas sagatavotības ziņā, kas arī palīdzēja sasniegt augsvērtīgu rezultātu un uzkrāt vērtīgo pieredzi.”

„Pēc sacensībām, kā jau ierasti, daudzi interesenti viesojās mūsu teltī un izrādīja lielu interesi par Aigara Lebedoka Latvijā būvētiem kroskartiem, un ļoti atzinīgi novērtēja dažādus tehniskos risinājumus, un atšķirīgās dizaina formas kroskartu saimē. No norvēģu puses tika izstāstīta arī nākotnes vīzija, ka jau šogad testa režīmā notika Somijas vietējais čempionāts kroskartos, un arī Anglijā ir veikti pirmie testi, lai izveidotu tur vietējo čempionātu. Ja tas viss izdosies, tad viņi vēlas izveidot Eiropas kroskartu čempionātu, kas, iespējams, šim sporta veidam dotu jaunu atīstības scenāriju.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv