Juniori: Startējusi pieteikšanās jaunajai OKartes Autosporta akadēmijas sezonai!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.04.2012
19:40

Kopš pirmdienas pilnā sparā uzsākta pieteikšanās OKartes Autosporta Akadēmijas otrajai sezonai. Šajā pasākumā, kā pērn, var piedalīties arī LAF Krosa komisijas sporta veidu pārstāvji – autokrosa, rallijkrosa, kroskartu un folkreisa braucēji. Balva, piedaloties OAA projektā, tāpat kā pērn – starts Latvijas rallija čempionātā ar apmaksātu Ford Fiesta R2 automašīnu. Pērnā gada labākie trīs Akadēmijas dalībnieki Mārcis Ķenavs, Kārlis Nebars un Ralfs Sirmacis jau veiksmīgi uzsākuši šā gada Latvijas čempionāta cīņas, atrodoties savas klases vadošajās pozīcijās.

Krosa pārstāvjiem OAA debijas kads nebija peļams – Reinis Nitišs guva ceturto vietu, Dāvis Tobiass un Jānis Baumanis guva pozīcijas desmitniekā, bet Renārs Ēķis un Henrijs Grūbe bija ļoti tuvu iekļūšanai finālistu pulkā. Kā atzīmē pērnā gada dalībnieki – pat, ja cerības un pat vēlmes startēt rallijā bija mazas, Akadēmijas uzdevumi, profesionalitāte un iespēja konsultēties pie valsts labākajiem autosportistiem bija unikāla pieredze.

Oficiālais OAA ziņojums: „Kopš pirmdienas, 2. aprīļa mājas lapā www.autoakademija.lv sākusies pieteikšanās OKartes Autosporta Akadēmijas atlases sacensībām, kuru mērķis ir noskaidrot perspektīvāko jauno Latvijas autosportistu. Atlases sacensību uzvarētājs saņems iespēju 2013. gadā pilnīgi bez maksas startēt Latvijas autorallija čempionātā ar Ford Fiesta R2 automašīnu. OKartes Autosporta Akadēmijas projekts sākās pagājušogad, un trīs projekta uzvarētāji – Mārcis Ķenavs, Kārlis Nebars un Ralfs Sirmacis – šogad startē OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandā ar Ford Fiesta R2 automašīnām. Šī gada beigās vienam no viņiem būs komanda jāatstāj, lai dotu vietu 2012. gada atlases sacensību uzvarētājam. Jāpiebilst, ka pieteikšanās un dalība OKartes Autosporta Akadēmijā ir bez maksas. Pērn dalībai projektā pieteicās 52 dalībnieki, no kuriem 10 labākie iekļuva superfinālā. Trīs labākie balvā saņēma iespēju 2012. gada Latvijas rallija čempionātu aizvadīt OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandas sastāvā. Šī gada atlases sacensības notiks tāpat kā 2011.gadā – sportistiem sava varēšana būs jāpierāda savā autosporta disciplīnā, kā arī divreiz jaunieši sacentīsies speciāli rīkotos mačos jeb atlases kārtās. Visiem dalībniekiem būs jāveic fiziskās pārbaudes, kā arī jāiziet psiholoģiskie un masu mediju testi. OKartes Autosporta Akadēmijā tiks uzņemti jaunieši no 15 līdz 23 gadu vecumam. Tomēr, salīdzinot ar 2011.gadu, projektā ir arī pāris nozīmīgi jaunumi. Pirmkārt, šosezon OKartes Autosporta Akadēmijai varēs pieteikties arī kartingisti! Tādējādi sportistam nākamgad būs jāpiedalās vismaz trīs sacensībās kādā no sekojošiem sporta veidiem: rallijs, rallijsprints, autosprints, supersprints, autokross, rallijkross, autošoseja, folkreiss, kroskarti vai kartings. Vēl viens jaunums – šogad atlases kārtā piedalīsies 20 perspektīvākie jaunieši. No visiem pieteikumiem 20 atlases kārtas dalībniekus noteiks kompetenta žūrija pēc sekojošiem kritērijiem: motivācija nodarboties ar autosportu, iepriekš uzrādītie rezultāti, intelekts, kā arī sekmes mācībās pamatskolas un vidusskolas skolniekiem. Projekta galvenais sponsors ir OKarte. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. Labvēļi ir arī Latvijas Automobiļu federācija un Fiesta R2 dīleris Baltic Motorsport Promotion. Tehnisko atbalstu nodrošina Chiptuning.lv, informatīvi palīdz Ātruma Cilts, Go4Speed.lv un Radio 101 Rūc.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv