Juniori: Trīs krosa pārstāvji OKartes Autosporta Akadēmijas finālā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.10.2011
09:40

No desmit žūrijas izvēlētiem finālistiem OKartes Autosporta Akadēmijas finālā iekļuvuši arī trīs krosa braucēji – Jānis Baumanis, Reinis Nitišs un Dāvis Tobiass. Turklāt vēl divi – Henrijs Grūbe un Renārs Ēķis palika vieni no pirmajiem aiz finālistu svītras. Jāpiebilst, ka sākotnēji projektam bija pieteikušies vairāk nekā 50 dalībnieki, līdz ar to krosa saimes junioru sniegums vērtējams kā izcils. Fināls notiks Biķerniekos, 15. oktobrī.

Jānis Baumanis šogad aizvada lielisku sezonu – pēc bronzas medaļas 2010. gadā B600 bagiju klasē, šosezon sasniegts Latvijas čempiona tituls. Reinis Nitišs šogad aizvadīja debijas sezonu autokrosā un rallijkrosā. Šā brīža bilance – Latvijas vicečempions autokrosā 2000 Super klasē, Latvijas kausa ieguvējs D-2000 klasē rallijkrosā, Baltijas kausa ieguvējs šajā pašā vērtējumā, kā arī posmu pirms čempionāta beigām atrodas vadībā arī Igaunijas rallijkrosa čempionātā. Dāvis Tobiass, savukārt, šosezon kļuvis par CK 125 kroskartu NEZ Ziemeļeiropas Zonas čempionu un Latvijas vicečempionu šajā klasē. Ziemas sezonā Tobiass veiksmīgi startēja folkreisā, pat dalot mašīnu ar ne mazāk spēcīgo Elisu Dukaļski, kas ik pa brīdim bojāja rezultātus, sasniegta ceturtā vieta 54 dalībnieku konkurencē, un izcīnīts Junioru kauss.

Visi trīs krosa braucēji uz OAA finālu dosies ar zināmiem apgrūtinājumiem. Baumanim un Tobiasam šobrīd jāatrod sportam sagatavota salonautomašīna, jo ar saviem bagija tipa agregātiem viņi finālā startēt vairs nedrīkst. Savukārt Nitišam OAA fināls neveiksmīgi sakrīt ar Igaunijas rallijkrosa čempionāta pēdējo posmu. Igaunijā Reinis ir soli no čempiona titula, tomēr nestartēšana šajā posmā ievērojami apdraud izredzes noturēties vadībā. Starp citu, viena no versijām, kas izskanējusi šajā sakarā – jāsūta uz Igauniju kāds no latviešiem, piemēram, Igaunijas čempionātā šosezon startējošais Mārtiņš Porietis, lai atņemtu uzvaras iespējas Nitiša galvenajam konkurentam Silveram Havamā. Ar to pietiktu…

Labā ziņa, runājot par abu bagiju braucēju Baumaņa un Tobiasa izredzēm pie salonauto stūres: abi ir startējuši sacīkstēs ne tikai ar bagiju vai kroskartiem. Tobiass, kā minēts, ar salonmašīnu startēja ziemas folkreisā, bet pirms tam arī standartauto cīņās. Arī Baumanim ir pieredze standartautomašīnu sacīkstēs.

Visiem, kuri OAA finālā nāk no individuālajiem sporta veidiem, protams, ir viens nopietns mīnuss – nav startēts ar stūrmani, kas būs nepieciešams nākamā gada sezonā, ja kāds solo braucējs uzvarēs OAA.

Fināls notiks 15. oktobrī. No rīta zināmie desmit un vēl caur balsojumu iekļuvušais 11. finālists cīnīsies par iekļūšanu superfinālā, kas notiks tās dienas pēcpusdienā. Superfinālā tad arī tiks noskaidrots, kurš nākamgad startēs pilnībā apmaksātā Latvijas rallija čempionāta programmā.

OAA rīkotāji ziņo, ka turpat aiz finālistu svītras (vēl paliek balsojums, viss ir iespējams!) palika folkreisa braucēji Henrijs Grūbe un Renārs Ēķis. Henriju, kurš bija viens no pārliecinošākajiem līderiem OAA komunikācijas testos, iespēju zaudēja sezonas sākumā piedzīvoto motora problēmu dēļ – ilgu laiku tehnisku problēmu dēļ neizdevās sasniegt konkurētspējīgus rezultātus. Savukārt Ēķis, kurš sportisko rezultātu ziņā ir viens no šā gada autosporta izcilniekiem, iespēju zaudēja tieši komunikācijas testu dēļ.

Jāpiebilst, ka OAA finālā iekļuvis vēl viens bijušais NEZ kroskartu čempions Ralfs Sirmacis, kurš jau nopietni startē rallijā. Vēl finālā iekļuvuši rallists, bijušais kartingists Valts Zvaigzne, rallijsprinta braucējs Mārcis Ķenavs, standartauto braucēji Kārlis Nebars, Emīls Blūms, Kristaps Feldmanis un Ingus Kalniņš-Kalenieks.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv