Juniori: Trīs kroskartu braucēji uz Zviedriju!

Viesturs Saukāns  04.07.2012 16:04 1

  Juniori, Ziņas

Sestdien Zviedrijā, Estmarksas trasē notiks NEZ kroskartu čempionāta pirmais posms. Uz sacīksti devušies trīs Latvijas sportisti: CK 125 klasē startēs Ingus Beļakovs un Marko Priednieks, savukārt pērnā gada NEZ CK 125 krosakrtu čempions Dāvis Tobiass stāsies uz starta CK 650 klasē.

Beļakovs gada laikā ir ievērojami progresējis braukšanas ziņā, līdzšinējos trijos Latvijas čempionāta posmos allaž esot favorītu pulkā. Tiesa, sezonu sabojājušas neveiksmes – Smiltenē Beļakovu finālā no līderpozīcijas izsita Liene Sproģe, bet pēc  uzvaras otrajā posmā Laitsē sekoja tehniskas problēmas Vecpilī. Turklāt nākamajā dienā pēc jūnijā vidū notikušā Vecpils posma Priednieks un Beļakovs aizvadīja cīņu Igaunijā, kas noslēdzās ar Marko pirmo kausu par otro vietu, bet Ingum – ar diviem kūleņiem un viesošanos slimnīcā.

Šobrīd Beļakovs un Priednieks ir kaujas gatavībā. Pēc Vecpils un Igaunijas sacīkstes atzina Artūrs Priednieks: „Kross mums ir jauna pieredze un jāsaka, ka emociju pietiek! Arī Marko pēc tās nedēļas nogales ar daudz spožākām acīm raugās uz sportošanu. Vēl daudz jāmācās un nopietni jāstrādā, bet mums patīk!”

Tikmēr Dāvis Tobiass aizvadīs debiju NEZ kroskartu CK 650 klasē. Pērnais NEZ CK 125 klases čempions gatavs startam kroskartu lielākajā kategorijā. Būs interesanti vērot, cik spēcīgs Dāvis būs salīdzinājumā ar skandināvu braucējiem – jāņem vērā, ka šai klasei vairs nav dalībnieku vecuma ierobežojumu, kas nozīmē, ka būs jāspēkojas arī ar rūdīties kroskartu bukiem.