Juniori: Trīs mūsējie kroskartos Somijā (17:12)

Viesturs Saukāns  14.09.2013 11:04 0

  Juniori, Ziņas

Somijā, Arvikas trasē tiek aizvadīts NEZ kroskartu čempionāta noslēdzošais, ceturtais posms. Uz starta CK 125 klasē Ingus Beļakovs un Marko Priednieks, bet CK 650 klasē cīņā dodas Dāvis Tobiass. Katram savi uzdevumi, bet pamatā – startēt, cik labi vien iespējams.

17:12: Dāvis Tobiass NEZ kroskartu čempionāta pēdējo posmu CK 650 klasē noslēdz lieliskā sestajā vietā!

17:10: Priednieka sacīkste CK 125 klasē noslēdzas C finālā, kurā Marko gūst ceturto vietu. Beļakovs caur C finālu tiek B finālā, kurā brauciena laikā no septītās vietas paceļas uz trešo, uzrādot absolūti ātrāko brauciena laiku no šī starta dalībniekiem. Inguspanāca abus līderus, taču pietrūka laika, lai iekļūtu A finālā. Šobrīd tiek gaidīts Tobiasa starts A finālā.

14:10: Aizvadīti pirmie divi braucieni. Pirmajā hītā Beļakovs guva ceturto vietu, nokavējot startu, jo nebija īsti saprotams, kurš tiesnesi rāda kuru signālu un, tieši kurā brīdī būs starts. Otrajā hītā Ingus sīvā cīņā gūst vēl vienu brauciena ceturto vietu. Tajā pašā CK 125 klasē Priednieks pirmajā braucienā izstājas sajūga defekta dēļ, bet otrajā hītā gūta piektā vieta. CK 650 klasē Tobiass ar jauno motoru ir konkurētspējīgs un hītus noslēdz, attiecīgi, trešajā un ceturtajā vietā.

12:00: Aizvadīti treniņi, latviešiem viss kārtībā. Arvikas trase ir ļoti gara un ātra, līdz ar to sacīkstei dīvains formāts: kvalifikācijā jāveic divi 3/4-apļi, finālos – trīs 3/4 apļi.

11:50: Komandas menedžeris Jānis Beļakovs pirms sacīkstes skaidroja kroskartu vizītes Somijā nozīmību: “Kroskartus ports paplašina ģeogrāfiju un pirmo reizi notiks Somijā. Priekš pirmās reizes ir vērā ņemams dalībnieku skaits. https://hyua.fi/content/ilmoittautuneiden-lista-entry-list . Papildus vēl piedalīsies viņu nacionāla klase kuru izveidoja Miko Hirvonens. http://www.jmstechnic.fi/news110421.phpCerams, ka ar NEZ vizīti mēs spēsim mainīt somu domāšanu, un izmainīt tehniskos noteikumus, kas pašlaik viņu čempionātā ir paredzēti kā mono klase ar vienādiem kroskartiem un dzinējiem. Ar seriāla popularitātes pieaugumu nākamā gada NEZ posmiem pašlaik ir pieteikušies vairāk rīkotāji nekā ir atvēlēti posmi, un oktobra beigās NEZ konferencē būs spraigas diskusijas. Mūsējiem Bauskā bija laba iespēja pārbaudīt tehniku un novērst nelielas tehniskās ķibeles. Esam pilni optimisma doties cīņā uz izšķirošo posmu. Lai arī Somijā šoreiz nebūs liela masveidība, kā tas bija Zviedrijas posmā, sabrauks visu klašu līderi NEZ ieskaitē, kas noteikti nemazinās spraigas cīņas trasē un būs kā saldais ēdiens skatītājiem sezonas noslēgumam. Turēsim īkšķus par mūsu jauniešiem!”

Dalies ar šo ziņu