Juniori: Vītols un Beļakovs kroskartu posma A finālā, Klipai neveiksme

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.07.2016
13:04

Somijā, Kouvolas trasē aizvadīts NEZ Kroskartu čempionāta otrais posms. CK 125 klasē Roberts Vītols sasniedza savu augstāko rezultātu, tiekot A finālā un gūstot septīto vietu. CK 260 klasē Ingus Beļakovs guva sesto vietu. Xtreme klasē Beatei Klipai šoreiz neveiksmīga sacīkste.

CK 125 klasē Vītols cīnījās 26 dalībnieku konkurencē, pēc trim kvalifikācijām nonākot desmitajā vietā. Tas Robertam deva iespēju startēt B finālā. To aizvadījis lieliski Vītols izcīnīja vietu A finālā. Izšķirošajā finālbraucienā latvietis ilgstoši turējās piektajā vietā, līdz tehnikas defekts aizbīdīja Robertu uz septīto pozīciju. Tas jebkurā gadījumā ir izcils sasniegums, ņemot vērā, ka šī Vītolam bija tikai otrā sacīkste sīvajā NEZ konkurencē.

CK 250 klasē Ingus Beļakova cīņa sākās ar neveiksmi pirmajā kvalifikācijā, kad salūza ātruma pārslēgs. Nākamajos kvalifikācijas braucienos, attiecīgi, trešā un otrā vieta. Tā kā šajā posmā klasē nebija daudz dalībnieku, A fināls bija nodrošināts. Finālā Ingum sestā vieta, jo neattaisnojās komandas risks kroskartam uzlikt slapjās trases regulējumus. Trase fināla laikā strauji žuva, tāpēc mašīnai pietrūka maksimālais ātrums. Līdz ar to cerību uz augstu vietu nebija. Sasniegtie punkti, jebkurā gadījumā, vērtīgi.

Xtreme klasē milzīgā konkurencē Beatei Klipai neizdevās “sadraudzēties” ar trasi. Pirmajā braucienā meklēja ātrumu, otrajā kļūdījās un izstājās, cīnoties par sava brauciena otro pozīciju. Arī trešais brauciens neizdodas, tāpēc latviete nekvalificējas finālbraucieniem.

NEZ Kroskartu čempionāta kopvērtējumā CK 125 klasē Vītols pakāpies uz 17. vietu no 46 klasificētajiem braucējiem. CK 250 klasē Beļakovs kopvērtējumā devītais no 34 dalībniekiem. Klipa Xtreme klasē šobrīd 18. vietā 36 klasificēto dalībnieku konkurencē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv