Kroskarti/Rallijkross: Roberts Vītols sezonai gatavs (VIDEO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.04.2017
13:51

Svētdien Biķerniekos izmēģinājumus ar kroskartu aizvadīja Roberts Vītols. Provento Racing komanda arī apstiprina savus šā gada plānus – NEZ kroskarti un Latvijas rallijkrosa kauss.

Roberts šogad plāno aizvadīt pilnu NEZ Kroskartu čempionāta sezonu, kas ir trīs posmu garumā – Zviedrijā, Latvijā un Somijā. Pēdējās sacīkstes vērtība ir īpaši augsta, jo tiks izspēlēts dubults punktu komplekts. Tāpat Vītola plānos Latvijas rallijkrosa kausa Super 1600 klases cīņas.

Roberta tēvs un menedžeris Uģis Vītols pēc kroskarta izmēģinājumiem gandarīts: “Mašīna izskatījās ļoti labi, vēl labāk izskatījās braucējs – trases malā jau sāka palikt nedaudz bail, ka Roberts mēģina no tehnikas prasīt to, uz ko tā diez vai ir spējīga fizikas dēļ. Ja nopietni, esam labi pastrādājuši un braucējs uz NEZ čempionāta CK 125 klasi dosies ar augstākajiem mērķiem. Tehnika uzlabota – esam nometuši kartam dažus svara kilogramus, tas vadās stabili. Motors jauns – veikta tikai pērnā Dānijas sacīkste, kas nozīmē, ka šobrīd tam vajadzētu būt optimālā stāvoklī. Mājasdarbus esam izpildījuši, lai nevajadzētu skrūvēt trasē.”

Vēl ziemā, kad Vītols ar VAZ 2108 aizvadīja ledus sacensības, komanda nebija noformulējusi savus salonauto sacīkšu plānus. Tagad tie ir zināmi: “Brauksim Latvijas rallijkrosa kausā Super 1600 klasē, ar šo pašu auto,” saka Uģis. “Mums gribējās arī asfalta strēmeli trasē, tāpēc rallijkross guva virsroku. Labprāt cīnītos arī krosā, taču tad kalendārs kļūst pārāk sarežģīts, braucējs ir par jaunu, lai viņu liktu tādā slodzē. Roberts sacensībās izliek sevi visu, pēc tam divas dienas jāatguļas. Pārvērst visu dzīvi šādam režīmam nav vajadzības.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv