Latvijas autokrosa čempionāts sarūpē jaunus uzvarētājus

Viesturs Saukāns  27.04.2015 10:50 8

Svētdien Smiltenē, Tepera trasē aizvadīts Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmais posms. 1600 klasē uzvaru guva Rūdolfa Bogens, 2000 Super klasē triumfēja Ritvars Zobens, labākais Open klasē bija debitants Jānis Borševskis, pirmo uzvaru guva VAZ klases braucējs Arnis Odiņš, bet B600 bagiju klasē uzvara čempionei Beatei Klipai. Mini bagiju bērnu cīņā uzvara Krišam Miķelim Aplokam, bet Baltijas Buggy 1600 čempionātu ar uzvaru sāka lietuvietis Tautvids Urba. Atsevišķi rezultāti uzrāda spēku samēru izmaiņas dažās klasēs.

1600 klases cīņās galvenais favorīts bija Rūdolf Bogens (Cēsis, Mexa / Melatlux Racing Team), kurš lielā mērā favorīta statusu arī apstiprināja, taču tas nenāca viegli. Kvalifikācijas braucienos bija jāsalauž lietuvieša Laurina Petraškas pretestība. Savukārt fināla starts sākās ar dramatisku cīņu par līderpozīciju: pirmo divu apļu laikā vadībā nonāca Petraška, Raimonds Mūrnieks (Pope), Giedrjuss Stonis un Andis Kļava (Lapmežciems, SK EOS). Taču līderus piemeklēja viena neveiksme pēc otras: pirmie trīs izstājās, bet Kļavas mašīnai radās izplūdes sistēmas defekts, kas atņēma jaudu un iespēju pretoties Bogena uzbrukumiem. Rūdolfs pēc vairākiem uzbrukumiem apdzina Andi, sasniedzot savu otro uzvaru Latvijas čempionāta posmā, pirmo Baltijā. Kļava – otrais, bet trešajā vietā pēc favorītu masveida izstāšanās – lietuvietis Andžejs Mihnevičs.

2000 Super klasē uz uzvaru pretendēja vairāki favorīti, turklāt dienas gaitā visi sevi arī pierādīja kā pjedestāla pozīciju kārotāji. Tomēr visātrākais par visiem bija Ritvars Zobens (Laubere, SK Ogre), kurš dominēja visās trīs kvalifikācijās, arī finālā nebija noķerams. Ritvaram otrā LČ uzvara karjerā un skaļš pieteikums cīņai par čempiona titulu.

Tikpat pārliecinošu otro vietu sasniedza Rihards Dainis (Cēsis, Mexa /Melatlux Racing Team). Savukārt par trešo vietu ilgstoši spēkojās bijušais čempions Jānis Miščenko (Lielvārde, SK Ogre) un Juris Spīķis (Rīga, SK EOS). Dueli izjauca Spīķa jaunuzbūvētās mašīnas dzesēšanas defekts – Juris izstājās, Jānis – otrais.

Open klase izvērtās par dienas spožāko izrādi. Kvalifikācijās, par spīti ievērojamai konkurencei, situāciju kontrolēja pērnā gada čempions Agris Brediks (Ozolnieki, SteelTech/Autocross.lv). Taču finālā viņa lidojumu pēc uzvaras pārtrauca pārsista priekšējā riepa. Pat ar šo defektu Agris prata turēt aiz sevis lietuvieti Daliusu Valjuku, līdz smagajā cīņā tika pārsista arī otra priekšējā riepa. Brediks dabūja mašīnu līdz finišam, taču bezcerīgā septītajā vietā.

Līderu drāmu izmantoja autokrosa debitants Jānis Borševskis (Autocross.lv Autokrosa komanda), kurš pēc neveiksmēm kvalifikācijā startēja no pēdējās starta pozīcijas. Apdzinis konkurentus vienu pēc otra, Jānis drīz panāca arī Valjuku, priekšpēdējā aplī apdzenot lietuvieti un gūstot debijas uzvaru. Otrā vieta Valjukam, bet trešais pēc izcili aizvadīta fināla – Jānis Dreimanis (Salacgrīva), kurš bija arī labākais no aizmugures piedziņas mašīnu braucējiem.

VAZ Klasika klasē dienas gaitā dominēja SteelTech/Autocross.lv braucēji Arnis Odiņš (Naukšēni) un Andris Krieviņš (Rīga), gūstot dubultuzvaras visos priekšbraucienos. Fināla startā Krieviņš izvirzījās vadībā, taču elektronikas problēmas lika viņam zaudēt divas pozīcijas – garām tika Odiņš un igaunis Heinars Lehtsārs. Odiņš guva savu pirmo uzvaru Latvijas čempionātā. Krieviņš atguva otro vietu, un abiem ar Lehtsāru šis bija pirmais pjedestāls čempionātā.

B600 bagiju klasē dienas gaitā visas uzvaras guva abas klases dāmas. Laika kontrolē un visās trīs kvalifikācijās pārliecinoši uzvarēja Liene Sproģe (Tukums). Pēc tehniskām problēmām laika kontrolē priekšbraucienos otrā allaž bija Beate Klipa (Lielvārde). Tomēr finālā, gūstot daudzo viņas pārstāvētās LMT Autosporta Akadēmijas līdzjutēju atbalstu, Klipa atrada iespēju uzvarēt Sproģi startā, kas lielā mērā izšķīra uzvaras likteni. Beate pirmā, Liene otrā, atkārtojot pērn Vecpilī sasniegto dāmu dubultuzvaru. Trešajā vietā – Kaspars Meņģelis (Tukums).

Baltijas Buggy 1600 klasē dienas gaitā dominēja lietuvieši, kas noslēdzās ar Tautvida Urbas uzvaru. Lai arī Latvijas galvenais favorīts Māris Līcis dienas gaitā izlauzās līdz līderpozīcijām, bagija reduktora defekts neļāva sasniegt ko vairāk par trešo vietu. Otrais – igaunis Ivo Sults.

Mini bagiju Latvijas Bērnu čempionātā uzvaru, finālā apdzenot lietuvieti Normantu Lepši, guva Krišs Miķelis Aploks (Jūrmala). Trešo vietu sīvā cīņā ar Marku Jeršovu sasniedza Markuss Ūtēns.

Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāts turpināsies 7. jūnijā Lietuvā, Vilkiču trasē. Savukārt šo sestdien, 2. maijā autokrosa, rallijkrosa, folkreisa un kroskartu braucēji tiksies Autocross.lv Rallijkrosa kausā sporta kompleksā 333.

 • P.Ā.

  Bija labi. Meitenes B600 – Bomba… Open -A.Brediks šovmens, bet visu cieņu, nomocīja Mitsu līdz beigām (ļoti Unāna pietrūka), Vaz – Tā tam bija jābūt. …1600 – Dūmi un uguns + Par Bogena uzvaru zināju jau braucot uz krosu, 2000s – arī ugunskurs+ Interesanta cīņa – Zobens is BACK… ..lielajos bagos žēl Līča…bija pelnījis ko vairāk, bet nu …nākošreiz…nu visi 6 jūnijā atbalstīt mūsu puikas uz Vilkičiem.

 • Raivis

  Skatītajiem būtu jāpiekrīt, ka īsto sacensību Open klasē rādija A.Brediks un I.Jeršavs kā arī Lietuviešus bija patīkami skatities! Tieši šos braucējus skatoties no malas bija prieks redzēt un vērtēt to kas tad labā autokrosā ir tehnika un pieredze! Visu cieņu Bredikam par šīm pozitīvajām emocijām un cīnu bez padošanās, gan jau ka tagad ar stīvām rokām cīnās. Nekādu šovmenu tur neredzu, cīnijās līdz beigām lai dsbūtu vismaz kaut cik punktus, jo tieši kopvērtējumā viss var izšķirt tikai 1 punkts- loģiski! Kā arī Jeršovam par nepadošanos, žēl ka tomēr tik daudz problēmu un nevrikmju, bet noteikti gaidam atpskļ uz startu. Dienas garumā bij skaidri redzams kuri ir mūsu īstie čempioni! Tieši no šiem mēs varam mācīties. Braukt ir viens- bet braukt ar galvu jau ir kas pa visam cits! Bet tas jau kā kuram, cits brauc skatīties tapat, cik vērtēt braukšanas mākslu un tehniku!
  – Borševskis pagaidām tik iesācējs, kas protams loģiski pirmajā posmā, vēl ļoooooti daudz jāmacās un jātrennējas lai Uz viņu varētu skatīties un redzēt to ka brauc atbilstošim pārējiem. Pgaidām tik iesācēja veiksme palīdzēja! Nobrauca līdz galam un tas arī viss! 1 vietā kabatā- apsveicam! ;) Būtu ļoti aplami sacīts, ka tāds iznākums bij gaidām, tieši otrādi- viss bij un ari ir skaidri redzams, kuram bij un ir jābut čempionam, šoreiz tik neveiksmes pievīla! Agris turpināja lidot un lekt uz trampalīniem ar visu pārsisto riepu, bet nu divas- diezgan pašsaproti ka nevienam tas nebūtu pa spēkam- noturēt līdzerpozīviju.
  – īstie cinītāji vēl parādīs kā jābrauc , kad tehnika nepieviļ!
  Gaidam rallycrossu un turam īkšķus par mūsu vīriem!

  • HarryVanLee

   Eksperts??? Pēc tāda komentāra jāsaprot,ka pārējie nav nekas, tikai tāpatvien vizinās? Ja tā, tad pilnīgi noteikti AWD jāatdala no RWD, tad katrā grupā būs cīnītāji un čempioni… Jo pat bērniem saprotams, ka EVO un IMPREZA un jebkurš cits AWD ,,ieliek,, klasikai praktiski jebkuros apstākļos-cita lieta-kā kurš spēj iegūt maksimālo rezultātu ar konkrēto auto…Taisnības un objektivitātes labā labāk pats būtu parādījis kā skatāmi cīnīties… citādi no malas ar muti braukt jau nav liela māksla.Nekā personīga, bet fakts… Citiem vārdiem-būtu priecājies, ka vispār ir dalībnieki un tas kā kurš un ar ko cīnās-nav tavā kompetencē-ne visiem ir augstas klases tehnika un iespējas-citam mērķis čempiona tituls, citam mērķis tikt līdz finišam…

 • NELAFa braucējs

  Borševskis uz Smilteni takā izaicināja Brediku, bet trasē reāli mēs visi redzējām, kurš ir spēcīgāks. :-) Borševskim tāpat visu cieņu, auto sabūvēts labs, lai izdodas progresēt un pieveikt Brediku :-D

 • Borševskis noteikti progresēs un tas cīņu par čempiontitulu tikai padarīs interesantāku!

 • https://www.dropbox.com/sh/vhgfuend530hlqb/AAC_h-uDD_W4mAi40whGdE1ya?dl=0

  Foto: Jānis Petrānis / Go4Speed. Ja izmantosiet kaut kur – atsauce uz autoru obligāta!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rīga, Biķernieku trase, 9.-10.07.2018. Rallijkrosa Latvijas čempionāts, Baltijas kauss NEZ Kroskartu čempionāta 3. posms Dalībnieki *** Vecpils, Vecpils autotrase, 21.07.2018. Latvijas autokrosa čempionāts, 3. posms Nolikums LČ Nolikums FR-Kom Pieteikuma veidlapa LČ Pieteikuma veidlapa FR-Kom Dalībnieki LČ (12) FR Komandas (1)