Latvijas autokrosa čempionāts sarūpē jaunus uzvarētājus

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.04.2015
10:50

Svētdien Smiltenē, Tepera trasē aizvadīts Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmais posms. 1600 klasē uzvaru guva Rūdolfa Bogens, 2000 Super klasē triumfēja Ritvars Zobens, labākais Open klasē bija debitants Jānis Borševskis, pirmo uzvaru guva VAZ klases braucējs Arnis Odiņš, bet B600 bagiju klasē uzvara čempionei Beatei Klipai. Mini bagiju bērnu cīņā uzvara Krišam Miķelim Aplokam, bet Baltijas Buggy 1600 čempionātu ar uzvaru sāka lietuvietis Tautvids Urba. Atsevišķi rezultāti uzrāda spēku samēru izmaiņas dažās klasēs.

1600 klases cīņās galvenais favorīts bija Rūdolf Bogens (Cēsis, Mexa / Melatlux Racing Team), kurš lielā mērā favorīta statusu arī apstiprināja, taču tas nenāca viegli. Kvalifikācijas braucienos bija jāsalauž lietuvieša Laurina Petraškas pretestība. Savukārt fināla starts sākās ar dramatisku cīņu par līderpozīciju: pirmo divu apļu laikā vadībā nonāca Petraška, Raimonds Mūrnieks (Pope), Giedrjuss Stonis un Andis Kļava (Lapmežciems, SK EOS). Taču līderus piemeklēja viena neveiksme pēc otras: pirmie trīs izstājās, bet Kļavas mašīnai radās izplūdes sistēmas defekts, kas atņēma jaudu un iespēju pretoties Bogena uzbrukumiem. Rūdolfs pēc vairākiem uzbrukumiem apdzina Andi, sasniedzot savu otro uzvaru Latvijas čempionāta posmā, pirmo Baltijā. Kļava – otrais, bet trešajā vietā pēc favorītu masveida izstāšanās – lietuvietis Andžejs Mihnevičs.

2000 Super klasē uz uzvaru pretendēja vairāki favorīti, turklāt dienas gaitā visi sevi arī pierādīja kā pjedestāla pozīciju kārotāji. Tomēr visātrākais par visiem bija Ritvars Zobens (Laubere, SK Ogre), kurš dominēja visās trīs kvalifikācijās, arī finālā nebija noķerams. Ritvaram otrā LČ uzvara karjerā un skaļš pieteikums cīņai par čempiona titulu.

Tikpat pārliecinošu otro vietu sasniedza Rihards Dainis (Cēsis, Mexa /Melatlux Racing Team). Savukārt par trešo vietu ilgstoši spēkojās bijušais čempions Jānis Miščenko (Lielvārde, SK Ogre) un Juris Spīķis (Rīga, SK EOS). Dueli izjauca Spīķa jaunuzbūvētās mašīnas dzesēšanas defekts – Juris izstājās, Jānis – otrais.

Open klase izvērtās par dienas spožāko izrādi. Kvalifikācijās, par spīti ievērojamai konkurencei, situāciju kontrolēja pērnā gada čempions Agris Brediks (Ozolnieki, SteelTech/Autocross.lv). Taču finālā viņa lidojumu pēc uzvaras pārtrauca pārsista priekšējā riepa. Pat ar šo defektu Agris prata turēt aiz sevis lietuvieti Daliusu Valjuku, līdz smagajā cīņā tika pārsista arī otra priekšējā riepa. Brediks dabūja mašīnu līdz finišam, taču bezcerīgā septītajā vietā.

Līderu drāmu izmantoja autokrosa debitants Jānis Borševskis (Autocross.lv Autokrosa komanda), kurš pēc neveiksmēm kvalifikācijā startēja no pēdējās starta pozīcijas. Apdzinis konkurentus vienu pēc otra, Jānis drīz panāca arī Valjuku, priekšpēdējā aplī apdzenot lietuvieti un gūstot debijas uzvaru. Otrā vieta Valjukam, bet trešais pēc izcili aizvadīta fināla – Jānis Dreimanis (Salacgrīva), kurš bija arī labākais no aizmugures piedziņas mašīnu braucējiem.

VAZ Klasika klasē dienas gaitā dominēja SteelTech/Autocross.lv braucēji Arnis Odiņš (Naukšēni) un Andris Krieviņš (Rīga), gūstot dubultuzvaras visos priekšbraucienos. Fināla startā Krieviņš izvirzījās vadībā, taču elektronikas problēmas lika viņam zaudēt divas pozīcijas – garām tika Odiņš un igaunis Heinars Lehtsārs. Odiņš guva savu pirmo uzvaru Latvijas čempionātā. Krieviņš atguva otro vietu, un abiem ar Lehtsāru šis bija pirmais pjedestāls čempionātā.

B600 bagiju klasē dienas gaitā visas uzvaras guva abas klases dāmas. Laika kontrolē un visās trīs kvalifikācijās pārliecinoši uzvarēja Liene Sproģe (Tukums). Pēc tehniskām problēmām laika kontrolē priekšbraucienos otrā allaž bija Beate Klipa (Lielvārde). Tomēr finālā, gūstot daudzo viņas pārstāvētās LMT Autosporta Akadēmijas līdzjutēju atbalstu, Klipa atrada iespēju uzvarēt Sproģi startā, kas lielā mērā izšķīra uzvaras likteni. Beate pirmā, Liene otrā, atkārtojot pērn Vecpilī sasniegto dāmu dubultuzvaru. Trešajā vietā – Kaspars Meņģelis (Tukums).

Baltijas Buggy 1600 klasē dienas gaitā dominēja lietuvieši, kas noslēdzās ar Tautvida Urbas uzvaru. Lai arī Latvijas galvenais favorīts Māris Līcis dienas gaitā izlauzās līdz līderpozīcijām, bagija reduktora defekts neļāva sasniegt ko vairāk par trešo vietu. Otrais – igaunis Ivo Sults.

Mini bagiju Latvijas Bērnu čempionātā uzvaru, finālā apdzenot lietuvieti Normantu Lepši, guva Krišs Miķelis Aploks (Jūrmala). Trešo vietu sīvā cīņā ar Marku Jeršovu sasniedza Markuss Ūtēns.

Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāts turpināsies 7. jūnijā Lietuvā, Vilkiču trasē. Savukārt šo sestdien, 2. maijā autokrosa, rallijkrosa, folkreisa un kroskartu braucēji tiksies Autocross.lv Rallijkrosa kausā sporta kompleksā 333.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv