Latvijas sportistu pjedestāli Eiropas čempionātā

Viesturs Saukāns  02.04.2012 20:02 0

  Uncategorized

Latvijas autokrosa meistari kopš 1989. gada nekautrējoties bradājuši pa Eiropas autokrosa čempionāta posmu pjedestāliem, 2000. gadā sasniedzot arī pirmās četras vietas D-1 klases sezonas kopvērtējumā. Pjedestālu latviešiem bijis daudz — kopā 139 (pēc 2018. gada sezonas)!

Latvijas braucēji uz pjedestāla

/pēc 2018. gada/

1. Aldis Zēbergs 26

2. Justs Grencis 23

3. Ervins Grencis 19

4. Uģis Traubergs 15

5. Andris Dambis 12

6. Gints Bujāns 10

7. Nikolajs Tions 9

— Jānis Boks 9

9. Ivo Traubergs 5

10. Jānis Kļaviņš 2

— Aleksejs Jaluņins 2

— Aleksejs Pižovs 2

13. Pēteris Neikšāns 1

— Vladislavs Šlēgelmilhs 1

— Edvīns Surgofts 1

— Andris Kārkliņš 1

— Jānis Bogdanovičs 1

Uzvaras: 44

Justs Grencis 9 (JuniorBuggy)

Ervins Grencis 7 (SuperBuggy)

Andris Dambis 7 (D-1)

Uģis Traubergs 6 (D-1)

Gints Bujāns 6 (D-1)

Aldis Zēbergs 3 (D-1)

Jānis Boks 2 (D-3A/SuperBuggy)

Ivo Traubergs 1 (D-1)

Nikolajs Tions 1 (D-3A)

Aleksejs Jaluņins 1 (D-3)

Jānis Bogdanovičs 1 (D-1)

Braucējs
Sacīkste
Nikolajs Tions Čehija 1990
Gints Bujāns Latvija 1992
Andris Dambis Čehija 1996
Andris Dambis Vācija 1998
Andris Dambis Latvija 1998
Uģis Traubergs Čehija 1999
Andris Dambis Portugāle 2000
Andris Dambis Vācija 2000
Uģis Traubergs Čehija 2000
Uģis Traubergs Vācija 2000
Uģis Traubergs Čehija 2000
Andris Dambis Krievija 2000
Uģis Traubergs Latvija 2000
Uģis Traubergs Slovākija 2000
Andris Dambis Itālija 2000
Gints Bujāns Vācija 2001
Gints Bujāns Čehija 2001
Gints Bujāns Latvija 2001
Gints Bujāns Portugāle 2001
Ivo Traubergs Latvija 2002
Aleksejs Jaluņins Krievija 2002
Gints Bujāns Krievija 2002
Aldis Zēbergs Itālija 2002
Aldis Zēbergs Krievija 2004
Aldis Zēbergs Latvija 2004
Jānis Boks Ungārija 2007
Jānis Bogdanovičs Francija 2007
Jānis Boks Vācija 2015
Ervins Grencis Francija 2016
Justs Grencis Francija 2016
Ervins Grencis Ungārija 2016
Ervins Grencis Francija 2016
Justs Grencis Francija 2016

2. vietas: 52

Justs Grencis 12 (JuniorBuggy)

Aldis Zēbergs 9 (D-1)

Ervins Grencis 8 (SuperBuggy)

Jānis Boks 5 (D-3A, D-3/SuperBuggy)

Nikolajs Tions 5 (D-3A)

Andris Dambis 4 (D-1)

Uģis Traubergs 4 (D-1)

Ivo Traubergs 2 (D-1)

Gints Bujāns 1 (D-1)

Pēteris Neikšāns 1 (D-1)

Aleksejs Jaluņins 1 (D-3)

Braucējs
Sacīkste
Nikolajs Tions Vācija 1989
Nikolajs Tions Latvija 1989
Nikolajs Tions Vācija 1990
Nikolajs Tions Bulgārija 1990
Pēteris Neikšāns Latvija 1990
Nikolajs Tions Latvija 1991
Aldis Zēbergs Čehija 1996
Aldis Zēbergs Čehija 1997
Andris Dambis Vācija 1998
Andris Dambis Čehija 1998
Andris Dambis Krievija 1998
Uģis Traubergs Čehija 1998
Uģis Traubergs Vācija 1999
Uģis Traubergs Vācija 2000
Andris Dambis Čehija 2000
Aldis Zēbergs Čehija 2000
Uģis Traubergs Krievija 2000
Ivo Traubergs Latvija 2000
Ivo Traubergs Slovākija 2000
Aldis Zēbergs Itālija 2000
Aldis Zēbergs Čehija 2001
Aldis Zēbergs Vācija 2001
Gints Bujāns Slovākija 2001
Aldis Zēbergs Latvija 2002
Aleksejs Jaluņins Krievija 2002
Aldis Zēbergs Slovākija 2006
Jānis Boks Latvija 2006
Aldis Zēbergs Vācija 2008
Jānis Boks Francija 2010
Jānis Boks Francija 2013
Jānis Boks Itālija 2013
Justs Grencis Ungārija 2015
Ervins Grencis Vācija 2016
Justs Grencis Vācija 2016
Justs Grencis Lietuva 2016
Ervins Grencis Čehija 2016
Ervins Grencis Itālija 2016
Jānis Boks Francija 2016

3. vietas: 43

Aldis Zēbergs 14 (D-1)

Uģis Traubergs 5 (D-1)

Ervins Grencis 4 (SuperBuggy)

Gints Bujāns 3 (D-1)

Nikolajs Tions 3 (D-3A)

Ivo Traubergs 2 (D-1)

Jānis Kļaviņš 2 (D-1)

Aleksejs Pižovs 2 (D-3)

Jānis Boks (SuperBuggy) 2

Justs Grencis (JuniorBuggy) 2

Andris Dambis 1 (D-1)

Vladislavs Šlēgelmilhs 1 (D-1)

Edvīns Surgofts 1 (D-1)

Andris Kārkliņš 1 (D-1)

 

Braucējs
Sacīkste
Nikolajs Tions Austrija 1989
Nikolajs Tions Vācija 1990
Nikolajs Tions Latvija 1990
Edvīns Surgofts Latvija 1990
Gints Bujāns Austrija 1992
Andris Kārkliņš Čehija 1993
Jānis Kļaviņš Latvija 1996
Aldis Zēbergs Latvija 1997
Vladislavs Šlēgelmilhs Latvija 1998
Uģis Traubergs Slovākija 1998
Jānis Kļaviņš Čehija 1999
Uģis Traubergs Krievija 1999
Uģis Traubergs Latvija 1999
Uģis Traubergs Portugāle 2000
Ivo Traubergs Čehija 2000
Ivo Traubergs Krievija 2000
Aldis Zēbergs Latvija 2000
Andris Dambis Slovākija 2000
Uģis Traubergs Itālija 2000
Gints Bujāns Vācija 2001
Aldis Zēbergs Latvija 2001
Gints Bujāns Portugāle 2001
Aldis Zēbergs Krievija 2002
Aleksejs Pižovs Krievija 2002*
Aleksejs Pižovs Krievija 2002*
Aldis Zēbergs Čehija 2002
Aldis Zēbergs Vācija 2004
Aldis Zēbergs Vācija 2004
Aldis Zēbergs Čehija 2004
Aldis Zēbergs Itālija 2004
Aldis Zēbergs Krievija 2005
Aldis Zēbergs Čehija 2005
Aldis Zēbergs Itālija 2005
Aldis Zēbergs Lietuva 2006
Aldis Zēbergs Latvija 2007
Ervins Grencis Francija 2014
Jānis Boks Francija 2015
Justs Grencis Francija 2015
Ervins Grencis Itālija 2015
Ervins Grencis Vācija 2016
Justs Grencis Vācija 2016
Jānis Boks Francija 2016

* — Šajā un līdzīgos gadījumos jāņem vērā, ka atsevišķas valstis sezonas laikā rīko divus posms (Krievija, Čehija, Vācija, un c.)