Nedēļas nogalē RallyX sacensības Rīgā, pieci latvieši uz starta!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.07.2022
21:29

No 8. līdz 10. jūlijam, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies rallijkrosa sacensības divu čempionātu ietvaros, piektdien RallyX piektais posms, sestdien Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrais posms, bet svētdien RallyX sestais sacensību posms. Vienā nedēļas nogalē pulcēsies vairāk nekā 140 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Šveices, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Beļģijas un Anglijas.

Dalību Ziemeļvalstu čempionātā pieteikuši pieci latviešu rallijkrosa braucēji, Ronalds Baldiņš, Reinis Nitišs un Jānis Baumanis kroskartu klasē, Edijs Ošs Supercar klasē, bet Kristaps Grunte 2WD OPEN klasē. Nitišs, Baumanis un Ošs startēs arī sestdien, Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posmā.

RallyX starta sarakstā vairākas plaši zināmas rallijkrosa zvaigznes. Supercar klasē Niklass Gronholms, Ole Kristiāns Veibijs, Tomass Brintesons, Enzo Ide. Cīņas par divu posmu uzvarām būs spraigas ne tikai spēcīgākajā seriāla klasē, bet arī citās, kurās dalību pieteikuši spēcīgi braucēji.

Ronalds Baldiņš, rallijkrosa braucējs, RallyX sacensību dalībnieks Crosscar klasē: “Sajūtas startēt mājas trasē kā vienmēr, mazliet satraucošas. Ceru, ka latviešu fani tribīnēs palīdzēs. Ir mazliet jūtams spiediens, jo būsim tepat Biķerniekos, bet šī nebūs pirmā reize, tāpēc gan tiksim ar to galā. Pēc Nitro Rallycross sacensībām Anglijā, bagijs ir gandrīz gatavs, bet ir vēl lietas, kuras jāpaspēj paveikt, laiks vēl ir. Mūsu komandas mērķi nemainās, mēs uz sacensībām dodamies uzvarēt, bez mērķa nav vērts doties!’

Edijs Ošs, rallijkrosa braucējs, RallyX posma Rīgā debitants Supercar klasē: “Kad uzzinājām par to, ka mājas trasē norisināsies RallyX posms, nolēmām, ka ir jāpiedalās. Vienīgā nianse ir tā, ka piedalīsimies tikai vienā no diviem posmiem, jo mūsu galvenā prioritāte šogad ir Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāts, trasē būsim redzami sestdien un svētdien. Prieks būs izmēģināt savus spēkus kopā ar pasaules līmeņa braucējiem, es teiktu, ka šis sacensību seriāls pēdējos gados ir ļoti audzis, brīžiem pat spēcīgāks par Eiropas čempionātu. Gara un notikumiem pilna nedēļas nogale, tiekamies Biķerniekos!”

Reinis Nitišs, rallijkrosa braucējs, RallyX sacensību dalībnieks Crosscar klasē: “Divas ļoti nopietnas RallyX sacīkstes mājās, kā arī Latvijas-Lietuvas čempionāts. Piektdiena, sestdiena, svētdiena, trīs sacensību dienas. Šis būs izaicinājums gan pašam, gan mehāniķiem, arī, protams, bagijam. Zinām, ka šajā seriālā ir ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs, es pat teiktu, ka tas ir viens no spēcīgākajiem čempionātiem pasaulē un tajā piedalās ļoti labi sagatavoti braucēji un viņu tehnika ir augstākajā līmenī. Pagājušajā gadā cītīgi gatavojāmies šīm sacensībām, bet šogad esam mazliet “palaidušies”, bet šīs būs mājas sienas, arī labi zināma trase, tāpēc skatīsimies kā mums ies. Cīņas būs spraigas, nebūs viegli, bet mēs gatavojamies!”

Dalībnieki RallyX seriālā sacentīsies piecās ieskaites grupās: sacensību spēcīgākajā Supercar klasē, kuru jauda sasniedz 600 zirgspēkus, Supercar Lites, kas pasaules rallijkrosa kontekstā zināma kā RX2, divās kroskartu klasēs: Crosscar un Crosscar Junior, kā arī Open 2WD klasē, kurā uz starta stājas vientilta piedziņas automašīnas. Savukārt, Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta braucēji septiņās klasēs: Supercar, Super 1600, Super 2000, Xtreme bagiji, Yaris Cup, BMW RX 3000, kā arī LADA RX.

Biļetes uz autosporta pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.aula.lv /  https://www.aula.lv/pasakumi/rallycross-power-weekend?event=1197.

Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, www.rallyx.se, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv