Nitišs Zviedrijā māj ar Latvijas karogu 22 000 skatītājiem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.07.2012
10:17

Aizvadītās nedēļas nogalē Zviedrijā notika Eiropas rallijkrosa čempionāta posms. Jēkabpilietis Reinis Nitišs  te debitēja Super 1600 klasē un,  C finālā finišējot kā ceturtais , ieguva 16. vietu un ieskaites punktu.

Stāsta Reinis Nitišs: „Tehniskajā kontrolē bija problēmas ar auto skaņas līmeni. Bet piektdienas vakarā viss bija kārtībā un gaidījām sestdienu. No rīta tika aizvadīti divi treniņbraucieni, kuros centos apgūt trasi un braukt ātri.

Pirmo kvalifikācijas braucienu pa sausu trasi aizvadīju līderpozīcijā, bet pēdējā līkumā pieļāvu nelielu kļūdu, līdz ar to paliku otrais, no sava brauciena līdera atpaliekot tikai par vienu simtdaļu un kopvērtējumā ierindojoties 21.vietā. Otrajā kvalifikācijas braucienā finišēju jau 19.vietā. Un tad uzlija ilgi gaidītais lietus! Priecājos, bet īsti nebija pārliecības, kā veiksies pa slapju trasi. Trešajā braucienā, izceļot startu un izbraucot pirmo līkumu pirmais, sapratu, ka auto turas labi un var gāzt!”

Savu braucienu Nitišs uzvarēja un pēc iebrauciena viņam tika dota iespēja apstāties trases vidū, pamāt ar Latvijas karogu 22 tūkstošiem skatītājiem un sniegt interviju.

Nitišs komentē: „Paskatoties laikus monitorā, ieraudzīju, ka esmu otrais savā klasē  aiz poļa Krzysztofa Skorupska, bet vēl priekšā bija trīs manas klases braucieni. Pēc gala rezultātu izlikšanas biju patīkami pārsteigts, ka esmu ierindojies 5.vietā!”

Reinis Nitišs iekļuva C finālā kā  septiņpadsmitais un startēja no otrās rindas. Finišējot ceturtais, Nitišs sacensību beigās izcīnīja 16. vietu  un ieguva ieskaites punktu ERC kopvērtējumā.

Ar sacensību vienā no labākajām Eiropas rallijkrosa trasēm Nitišs ir apmierināts un saka paldies atbalstītājiem XLtransports, Ošukalns, Brēķu studenti un līdzbraucējiem, īpaši tēvam Aigaram Nitišam un Haraldam Šahbazjanam.

Nākamās sacensības Nitišam ir divi jūlija beigās notiekošie Ziemeļeiropas (NEZ) rallijkrosa čempionāta posmi Lietuvā.  Šobrīd Reinis Nitišs atrodas NEZ 1600 klases līderpozīcijā, apsteidzot otrās vietas ieguvēju par septiņiem punktiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv