Noslēdzies Biķernieku Motorsporta festivāls

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.07.2018
06:48

(Rīkotāju ziņojums medijiem) Ar vērienu noslēdzies pirmo reizi organizētais Biķernieku Motorsporta festivāls, kurā sacensības paralēli norisinājās četrās dažāds disciplīnās. Divu dienu laikā tika aizvadīts Pasaules čempionāts spīdvejā U21 komandām, NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionāts, Baltijas rallijkrosa kauss 1. posms, ESSVE GRAND PRIX Latvijas rallijkrosa čempionāta 3. posms,  kā arī Latvijas Nafta Supermoto kausa sacensības.

ESSVE Grand Prix Latvijas rallijkrosa čempionāta skatītāju un dalībnieku iecienītākajā LADA RX klasē intrigu finālbraucienā sarūpēja līdzšinējais čempionāta līderis Valters Liepiņš. Viņš, startā sagriežoties un uzsākot braucienu no beidzamās vietas, šoreiz deva iespēju uzvarēt Mārcim Martinovam, no kura tikai par vienu simtdaļu atpalika Ivars Joelis, izcīnot otro vietu. Tomēr tas neatturēja V. Liepiņu finišēt kā trešajam un kāpt uz pjedestāla.

Super 1600 klasē pirmajā vietā lietuvietis Rokas Jakubauskas, otrais – Arnis Odiņš, bet trešo vietu izcīnīja Jānis Spundiņš. Klases dienas līderim, jaunajam Robertam Vītolam finālbrauciena pēdējā aplī apstājās auto – tehniskas problēmas, kas izšķīra dienas kopvērtējumu un neļāva cīnīties par uzvarētāja godu.

Savukārt Touring Car klasē uzvarēja Kristaps Grunte, otrajā vietā lietuvietis Kajus Samsonas, bet trešais – Jānis Ikers. Open klasē viss pjedestāls ārvalstu viesiem, kuri trasē devās ar Eiropas čempionātam sagatavotiem auto – trešais bijušais Eiropas rallijkrosa čempions, ungārs Kristian Szabo, otrajā vietā krievu sportists Vasīlijs Grjazins, bet uzvaru izcīnīja lietuvietis Paulius Pleskovas.

“Abas dienas Biķerniekos norisinājās NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionāta posms, kas pulcēja septiņu valstu pārstāvjus, kopumā gandrīz simts dalībnieku, tik kuplā skaitā – pirmo reizi. Īpašs prieks, ka aug jauno sportistu paaudze – pašā mazākajā, mini klasē divas dienas sīvas cīņa starp 14 dalībniekiem, no kuriem 7 latvieši. Lielākajās klasēs no Latvijas sportistiem augstākajā vietā Ingus Beļakovs – 5. vietā. Visi mūsu sportisti cīnījās godam, tomēr tehnisku ķibeļu dēļ augsti rezultāti nebija iespējami. Gandarījums, ka sacensību komisārs no Zviedrijas atzina, ka šis ir šogad labāk organizētais posms un kādu laiku Ziemeļeiropā nav bijis tik augstā līmenī,” stāsta Jānis Beļakovs, NEZ Kroskartu komisijas pārstāvis.

Gan sportistiem, gan skatītājiem par prieku sacensību apmeklētāju rindās un dalībnieku parkā bija redzama visā pasaulē zināmā “EKS Audi Sport” rūpnīcas komanda. Komandas piloti – Andreass Bakerūds un Matiass Ekstroms ieradušies Rīgā, lai nākamajās dienās aizvadītu “World RX” Latvijas posma testus Biķernieku trasē.

“Paralēli notiekošais Latvijas Nafta Supermoto kauss pulcēja 25 dalībniekus, kas ir liels skaits. Daudzi no viņiem ikdienā sacensībās nepiedalās, bet pasaules rallijkrosa čempionāta trasei ir savs šarms. Mums te ir bijis tikai viens treniņš pagājušā gada rudenī, tomēr vērojama liela sportistu atsaucība un visiem ir prieks par šādu iespēju. Kausā uzvarēja Igaunijas sportists Kenor Kotkas, otrais latvietis Dzintars Baltais, bet trešajā vietā – Iļja Ščegļovs no Krievijas“ atklāj Lauris Liepiņš, Supermoto Latvija pārstāvis.

Biķernieku Motorsporta festivāla pirmās dienas ietvaros norisinājās arī Pasaules čempionāta pusfināls spīdvejā, U21 komandām. Latvijas izlases U21 komanda, kopvērtējumā ar 21 punktu, ieņēma godpilno 3. vietu. Visi izlases sportisti pārstāv  Daugavpils spīdveja klubu “Lokomatīve”. Latvijas sportisti parādīja augstasinīgu cīņu, tomē,r pēc vairākiem kritieniem trasē, neizdevās savākt pietiekamu punktu skaitu, lai kvalificētos finālam. Pārliecinoši līderi, spējot savākt 58 punktus kopvērtējumā palika pašreizējie pasaules U21 čempioni – poļi. Otrā vieta Zviedrijas izlases U21 komandai (38 punkti), savukārt ceturtā – Somijas sportistiem (6 punkti).

“Vēl vienas skaistas sacensības aizritējušas, prieks, ka nekavējās dienaskārtība – viss raiti ritēja bez lielām avārijām un starpgadījumiem. Kā organizatori varam lepoties ar personāla darbu un dalībniekiem. Ir pārliecība, ka jāturpina iesāktais, jo arī skatītāju interese bija liela,” atzīst Biķernieku Motorsporta festivāla organizatori, Rencēnu autokluba pārstāvji, Jānis Bergs un Ivo Traubergs.

Kas attiecas uz rallijkrosa aktivitātēm šajā sezonā4.augustā Bauskas Mūsa Raceland trasē norisināsies ceturtais LČ posms jeb Latvijas Nafta Grand Prix. Piektais posms, Valtek Grand Prix 18.augustā – Jelgavā, atjaunotajā Rullīšu trasē. Savukārt sezonas noslēgums – 333 Grand Prix, kas norisināsies Ropažos, sporta kompleksā 333.

PS – Par kroskartu cīņu iznākumu informēsim vēlāk.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv