Online: Latvieši cīnās Čehijā un Zviedrijā! (19:25)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.07.2011
09:29

19:25: Zviedrija: Reinis Safonovs, tātad, nekvalificējās nevienam no fināliem, taču sacīksti aizvadījis stabili, bez rupjām kļūdām un klasificēts 25. vietā no 36. dalībniekiem.

19:20: Čehija: Rezumējums. Buggy1600 klasē Līcis 19., A.Kuļikovskis 30., Aupe 33., Eglītis 37. no 46 dalībniekiem. Igaunis Rajamē – 35. vietā. SuperBuggy: Boks desmitais (A finālā izstājās trešajā aplī), J.Kuļikovskis – bez ieskaites.

18:55: Čehija: Edgars Maišelis apstiprina, ka Boks iekļuvis pirmā apļa masveida sadursmēs un sasitis bagija priekšgalu. Rezultātā 10. vieta. Tomēr komanda veikusi izcilu darbu: pirms nedēļas atklāts motora defekts, sestdien izšķīdusi ātrumkārba, bet svētdien iekļūts A finālā 37 dalībnieku konkurencē…

18:40: Čehija: Neoficiālas ziņas liecina, ka Boks A finālā sasitis bagija priekšu un palicis desmitais.

16:35: Čehija: Māris Līcis B finālā sasniedzis trešo vietu, ar pavisam niecīgu atpalicību no otrās pozīcijas un, attiecīgi, B fināla. Rezultātā, provizoriski, Mārim 19. vieta šajā posmā. Punktu nav, tomēr sarežģītā sacīkstē atzīstams rezultāts. Šobrīd gaidām galveno notikumu – SuperBuggy A finālu!

16:00: Zviedrija: Reinis Safonovs noslēdzis kvalifikāciju 25. vietā, kas, šķiet, tomēr nedod iespēju startēt kādā no fināliem.

15:55: Zviedrija: Reinis Safonovs noslēdzis trešo kvalifikāciju 20. vietā, ļoti iespējams, ka latvietis ir guvis iespēju startēt C finālā.

15:50: Čehija: Buggy1600 latviešiem nekas prātīgs neizdodas: Līcis sestais, Eglītis septītais, Aupe un Kuļikovskis izstājas. Pēc kvalifikācijas Līcis visaugstāk, jau minētā astotā vieta C finālā. SuperBuggy Boks, tātad, 5. A fināla startā, bet J.Kuļikovskis tā arī vairs neatgriezās sacīkstē.

15:40: Čehija: Boks kvalificējies A finālam no 5. starta vietas! 37 dalībnieku konkurencē, atgādinām!

15:35: Čehija: Jānis Boks SuperBuggy klasē turpina izcelties – trešajā kvalifikācijā sasniegta otrā vieta! Uzvara un otrā vieta kā divi labākie rezultāti varētu solīt A finālu! Pašlaik zināms, ka Buggy1600 klasē Līcis sasniedzis C fināla 8. starta vietu, tātad ir bijušas problēmas.

13:15: Čehija (Boks uzvar!): Noslēgusies otrā sērija Novapakā. Buggy1600 klasē Andris Kuļikovskis guvis piekto vietu, arī Aupe savā grupā piektais. Līcis un Eglītis braucienā izstājušies – Māris ceturtajā no pieciem apļiem, Oskars – pēdējā aplī. Kopvērtējumā šajā braucienā Kuļikovskis 21. vietā, Aupe – 24., Līcis 34., Eglītis 38. Nav daudz cerību uz B finālu. SuperBuggy klasē Boks bijis vienkārši fantastisks – uzvara no pēdējās vietas! Kopumā šajā braucienā Boks ir ceturtais. Juris Kuļikovskis tomēr netika līdz startam.

13:10: Zviedrija: Reinis Safonovs Hēljesā sasniedzis finišu arī otrajā braucienā, brauciena kopvērtējumā gūstot 26. vietu.

12:45: Čehija: Dramatiski laika apstākļi. Kā komentēja Edgars Maišelis: “Ja vakar bija auksts un bija gandrīz ziemas sacīkste, tad šodien mēs slikstam plūdos. Viss ir vienā ūdenī, lietus līst, debesis bezcerīgi pelēkas. Protams, tas viss iznīcina trasi, neapskaužu rīkotājus. Nav arī skatītāju, nekas no tiem pūļiem, par kuriem dzirdēts iepriekšējos gados. Toties, cik pamanīju, startē visi Latvijas braucēji.”

10:45: Čehija: Latviešu starta vietas otrajā kvalifikācijā: A.Kuļikovskis pirmajā grupā no sestās vietas, Līcis trešajā grupā no trešās vietas, Aupe šajā pašā grupā no devītās vietas. Eglītis piektajā grupā no septītās vietas. SuperBuggy braucēji, ja varēs turpināt cīņu: J.Kuļikovskis otrajā grupā no devītās vietas, Boks – trešajā grupā no septītās vietas. Gaidām ziņas, vai visi mūsējie būs uz starta.

Sestd.,20:50: Čehija: Aupe savu braucienu sācis ļoti cerīgi, no starta aizbraucot trešajā vietā. Taču priekšā braucošais strauji nobremzējis, bremzēja arī Dāvis, bet aiz viņa konkurents vairs nebremzēja – iznīcināta latvieša bagija piekare. Taču komanda ir apņēmības pilna situāciju labot. Arī Boka komanda darīs visu, lai tiktu rīt uz starta, katrā gadījumā par izstāšanos netiek šobrīd runāts. Juris Kuļikovskis turpina slimot ar tehniskām problēmām — no starta aizbraucis, taču jau pirmajā līkumā izstājies. Novapakā mežonīgs aukstums — tikai 12 grādi!

Sestd.,20:40: Čehija: Saņemts pirmās dienas rezultātu kopsavilkums. Līcis pēc pirmās dienas lieliskā 13. vietā, Kuļikovskis 26. (sestais savā braucienā), Eglītis 35. (septītais savā braucienā), Aupe izstājies pirmajā aplī, formāli 43. vietā. SuperBuggy klasē Jānis Boks ar ātrumkārbas defektu sasniedza finišu, taču tikai astotajā vietā grupā. Kopumā Jānis 27. pozīcijā. Juris Kuļikovskis izstājās pirmajā aplī un dienu formāli noslēdz 34. vietā.

Sestd.,20:35: Čehija: Sliktā ziņa – Boka bagijam ātrumkārbā caurums, gaidām ziņas, ko darīs komanda šajā sakarā. Labā ziņa: Māris Līcis savā braucienā guva trešo vietu, tātad, provizoriski, pirmā diena noslēgta ne zemāk par 15. vietu, varbūt pat augstāk. Pārējiem Buggy 1600 klases braucējiem mazāk veiksmes: Aupe izstājās pēc tam, kad viņa bagiju taranēja viens no konkurentiem, Eglītis finišēja savā grupā sestajā vietā. Pagaidām nav ziņu par Andra Kuļikovska sniegumu, bet, tā kā viņš bija vienā grupā ar Līci, jāpieņem, ka gūta pozīcija aiz Māra. SuperBuggy klasē Juris Kuļikovskis savā grupā izstājies. Līcis komentē trasi: “Pašlaik trase puslīdz turas, lai gan bedres ir mežonīgas. Vairāki braucēji izstājušies nevis savas vainas dēļ, bet gan tāpēc, ka ir lielas bedres. Lauž ne tikai piekares daļas, bet pat amortizatorus. Traki. Tomēr lielākās problēmas sāksies, ja rīt tiešām uznāks prognozētais lietus. Tad man ir bail iedomāties, kas šeit notiks.”

Sestd.,19:20: Zviedrija: Reinis Safonovs Hēljesā veiksmīgi noslēdzis pirmo braucienu. Tā rezultāts ļauj ierindoties 20. vietā pēc pirmās sacensību dienas. Rezultāti ir ļoti blīvi un gandrīz četras minūtes garā brauciena sekundes atšķirība uz vienu vai otru pusi Reini pārvietotu aptuveni piecu pozīciju robežās.

Sestd.,18:25: Čehija: Lai gan Buggy1600 klasē kopumā ir piecas kvalifikācijas grupas, laika kontroles rezultāti salikuši vienā grupā Aupi un Eglīti, citā – Līci ar Kuļikovski. Boks SuperBuggy klasē savā grupā startēs no pirmās rindas (4 grupas).

Sestd.,18:05: Čehija: Novapakā viss iekavējies, turklāt situāciju pasliktina lietainie laika apstākļi. Boks SuperBuggy klasē uzrādījis lielisku septīto rezultātu (37 dalībnieku konkurencē). Interesanti, ka viņš iekļuvis starp abiem favorītiem – Štūbem sestā, Turekam astotā vieta. Jurim Kuļikovskim ir tehniskas problēmas, tāpēc kontroles otrajā sesijā braukšana nebija pilnvērtīga. Buggy1600 klasē Līcis kontroli noslēdza 25. vietā, Aupe – 33., A.Kuļikovskis – 35., Eglītis – 43. (no 46 dalībniekiem). Otrajā sesijā Līcis bedrē pārsita riepu jau pirmajā lidojošajā aplī, līdz ar to sesija bija galā un palika spēkā pirmajā sesijā uzrādītais rezultāts kā Māra labākais.

Sestd.,16:30: Zviedrija: Pēc visa spriežot, Zviedrijā valda mainīgi laika apstākļi, jo citādi nevar izskaidrot faktu, ka Reinis ar savu rezultātu būtu sestajā vietā SuperCar klasē!

Sestd.,16:25: Zviedrija: Reinis Safonovs Hēljesā Super 1600 klasē 36 dalībnieku konkurencē laika kontrolē uzrādījis 15. rezultātu, kas vērtējams pozitīvi! Reinis no uzvarētāja poļa Kžištofa Skorupski atpalika par 1,8 sekundēm. Interesanti, ka Safonovs abās laika kontroles sesijās uzrādījis gandrīz vienādus labākos apļa laikus – pirmajā sesijā 0:52,23, otrajā – 0:52,24.

Sestd.,14:55: Čehija: Noslēgusies pirmā laika kontroles sesija Buggy1600 klasei. Mūsējo rezultāti: Līcis – 22., Aupe – 31., Kuļikovskis – 36. un Eglītis – 43. Edgars Maišelis, kurš sacīkstē šobrīd pilda oficiālus pienākumus, apstiprina Līča vakardienas prognozi, ka trase būs bedraina: “Īpatnēji vērot, ka vēl tikai vakar tika līdzinātas smilšu kaudzes un tādā veidā dienu pirms sacīkstes faktiski no jauna veidota trase. Līdz ar to šodien ir bedres, nenoturīgs, putošs segums, sportisti neapmierināti. Dīvainai priekš tik izslavētas trases. Kopumā laiks ir nepatīkami auksts.” Māris Līcis ziņo: “Laikapstākļi līdz šim turējās, taču nu jau sāk apmākties, iespējams, drīz līs. Latvijas braucējiem bagiji visiem kārtībā. Jānim Bokam bija problēmas ar laika mērīšanas ierīci.”

Sestd.,11:40: Čehija: Līča, A.Kuļikovska,Eglīša un Aupes Buggy1600 klasē 45 dalībnieki, Boka un J.Kuļikovska SuperBuggy – 37 braucēji.

Sestd.,11:37: Čehija: Latvieši veikuši brīvos treniņus, visiem viss puslīdz kārtībā. Jāņa Boka komanda ziņo, ka Novapakā esot sen neredzēts Latvijas līdzjutēju pieplūdums. Zināms, ka uz sacīksti skatītāju lomā dodas arī Krosa komisijas vadītāja Inta Ulme, Open klases čempions Jānis Kozlovskis, Mūsas saimnieks Edgars Maišelis un daudzi citi krosā zināmi tautieši.

Sestd.,10:45: Čehija: Visi Latvijas sportisti veiksmīgi izgājuši tehnisko kontroli, kas nozīmē, ka cīņas var sākt. Savesta kārtībā Jura Kuļikovska SuperBuggy klases mašīna, kas bija pēdējais tehnisko bažu elements Latvijas komandas sastāvā.

Sestd.,10:40: Nedēļas nogales garumā centīsimies apkopot notikumus Čehijā, kur Eiropas autokrosa čempionātā cīnās Māris Līcis, Dāvis Aupe, Andris Kuļikovskis, Oskars Eglītis, Jānis Boks un Juris Kuļikovskis. Tāpat gaidām ziņas no Reiņa Safonova, kurš Zviedrijā cīnās Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv