Rallijkross: Aizraujošs NEZ pēdējais posms Somijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.09.2016
20:58

Trešdien publicēts dalībnieku saraksts nedēļas nogales NEZ Rallijkrosa čempionāta pēdējam posmam, kas notiks Hivinkāa trasē Somijā. Uz cīņu dodas arī četri Latvijas braucēji: Arnis Odiņš, Edijs Ošs, Edmunds Ērglis un Māris Druva.

NEZ Super 1600 klasē 13 pieteikumu, to vidū arī Odiņš un Ošs. Arnim uzdevums ir cīnīties par medaļu, kas nebūs viegls uzdevums sīvās konkurences dēļ. Ierindā plāno būt visi šā brīža top-3 pozīciju turētāji igaunis Andre Kurgs, norvēģiete Lise Marija Sandmo un soms Kalle Markanens, kuram būs savas mājas trases priekšrocības. Odiņš pašlaik piektais, no otrās vietas atpaliekot par nieka pieciem punktiem.

NEZ Open klasē startēs Ērglis. Edmunds kopvērtējumā dala otro vietu ar somu Raimo Kautio, bet tikai divu punktu attālumā no abiem ir vēl viens soms Kristians Losleins. Jau atkal – mājiniekiem priekšrocības, taču cerības ir labas. Open klasē lielisks sastāvs – 22 dalībnieki.

Māris Druva cīnīsies NEZ 2000 klasē, kurā kopumā 12 pieteikumu. Latvijas sportistu atrašanās gandrīz katram savā klasē ir ļoti veselīga komandu vērtējuma ziņā: šo ieskaiti veido katras valsts labākais rezultāts katrā klasē, tātad, ja nenotiek tehniskas neveiksmes, Latvijas braucēji jau nodrošinājuši punktus no trim klasēm. Atliek noskaidrot, cik daudz punktus izdosies sakrāt. Pašlaik Latvijas komanda ir trešā. Norvēģija ir tālu priekšā visiem, bet Somija, Latvija un Igaunija ir praktiski uz viena zara cīņā par kopvērtējuma trijnieku.

Somijas posmā arī laba SuperCar klase – desmit pieteikumu.

Autocross.lv nedēļas nogalē plāno vērot sacīksti Hivinkā klātienē. Šī kopumā būs īpaša nedēļas nogale, jo Spānijā turpināsies pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāts, kurā uz starta Jānis Baumanis un Reinis Nitišs SuperCar un Artis Baumanis Super 1600 klasē. Savukārt Francijā tiks aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta pēdējais posms, kurā par medaļām spēkosies Ervins un Justs Grenči, savs vārds sakāms arī Jānim Bokam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv