Rallijkross: Aizvadīts Biķernieku Motorsporta festivāls

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2019
18:41
Edijs Ošs guva otro vietu sestdien LČ posmā un uzvarēja svētdien BK sacīkstē. Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Ar svētdienas Baltijas rallijkrosa kausa posma cīņām aizvadīts Biķernieku Motorsporta festivāls, visas uzvaras sadalītas.

Open RX Supercar klasē finālā uzvarēja igaunis Marts Tikerbārs, kurš aiz sevis atstāja vienīgo Latvijas pārstāvi šajā klasē Jāni Veģeri. Abi bija pirmie arī kvalifikācijas braucienu summā, Tikerbāram uzvarot, bet Veģerim pēc rezervētiem pirmajiem braucieniem padevās uzvara trešajā kvalifikācijā un otrā vieta summā. Trešais gan kvalifikācijā, gan vēlāk arī finālā lietuvietis Arvids Galinis.

Touring Car klasē neapturams bija Kristaps Grunte, kurš uzvarēja gan visos trīs kvalifikācijas braucienos, gan savā pusfinālā, gan arī finālā. Viņš aiz sevis atstāja igauni Andrusu Karu un Jāni Ikeru, kurš kvalifikācijā bija otrajā vietā. Ceturto vietu finālā sasniedza Aleksejs Kreipāns, bet piektais bija Uldis Valters, kurš finālā nonāca pēc komanda biedra Viktora Ellera pusfināla rezultāta diskvalificēšanas. Viktora mašīna izrādījās 51 kg par vieglu.

Super 1600 klasē kvalifikācijas braucienos dominēja soms Toni Reunanens, uzvarot visos trīs braucienos. Aiz viņa sekoja trīs latvieši – Juris Spīķis, kurš startēja ar Arņa Odiņa Peugeot, Edijs Ošs un Andis Ūtēns. Reunanens bija neapturams arī savā pusfinālā, Ošu pārspējot par desmit sekundēm. Uz finālu no šī pusfināla devās arī igaunis Erki Linds. Otrajā pusfinālā savu darbu paveica arī Spīķis un Ūtēns, gūstot pirmās divas vietas. Uz finālu devās arī igaunis Mihkels Varuls. Taču sekoja pārsteigums finālā – Reunanens izstājās jau pirmā apļa burzmā, atdodot uzvaras iespējas latviešiem un igauņiem. Duelī ar Spīķi uzvaru guva Edijs Ošs, noslēdzot Biķernieku nedēļas nogali ar otro vietu sestdien un uzvaru svētdien. Juris otrais, bet trešajā vietā Erki Linds.

BMW RX3000 klasē, kurā beidzot bija cienījams dalībnieku skaits – seši – lielisko nedēļas nogali turpināja Miķelis Stengrēvics. Sestdien guvis trešo vietu LADA RX klasē, svētdien viņš kļuva par uzvarētāju citā Latvijas rallijkrosa monoklasē. Viņš pārliecinoši uzveica sekotājus Kasparu Fricsonu un Daini Valeini, kā arī pārējos.

CK650 klasē finālā uzvaru guva galvenais favorīts Dāvis Tobiass. Lai gan pēc uzvaras pirmajā kvalifikācijā sekoja nelielas neveiksmes – piecu sekunžu sods otrajā braucienā (ceturtā vieta) un zaudējums Lauram Langepronam trešajā – Finālā Tobiass bija nepārspējams līderis. Viņš apsteidza tuvāko sekotāju L. Langepronu par vairāk nekā trim sekundēm, bet trešo vietu guvušais Pēps Langeprons piekāpās par 17 sekundēm.

Xtreme klasē dienas gaitā dominēja vienīgie abi latvieši Ronalds Baldiņš un Jānis Baumanis. Taču finālā panākumi padevās tikai Baldiņam, kurš droši uzveica sekojušos igauņus Allanu Kakri un Josepu Nogenu. Baumanis finālā palika sestajā vietā.

Lietuvas čempionāta Junior 1000 klasē vienīgais Latvijas pārstāvis Dainis Zemnieks finišēja piektajā vietā, bet uzvaru ar graujošu pusminūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Normantu Lepši sasniedza Valds Mikuzis.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv