Rallijkross: Apstiprināta NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta izveide

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.03.2020
15:28
Lietuvas Arvids Galinis aizstāvas pret Igaunijas Martu Tikerbaru Latvijas Biķerniekos

Pēc ilgstošas sadarbības Baltijas autosporta federāciju pārstāvju starpā un diskusijām ar partneriem NEZ Ziemeļeiropas zonā oficiāli apstiprināta NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta norise 2020. gadā.

NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta izveide ir nepieciešama, lai piedāvātu sportistiem un līdzjutējiem lielākas konkurences un sportiskās intrigas pasākumus, apvienojot spēcīgākos Baltijas un potenciāli arī citu NEZ zonas valstu sportistus. Baltijas seriāls faktiski arī kļūs par alternatīvu savulaik Baltijas sportistu iecienītajam NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionātam. Tas kalpoja kā iespēja sportistiem startēt starptautiskā līmenī, saglabājot iespēju tehniku gatavot atbilstoši nacionālā līmeņa prasībām, kas ļāva kontrolēt sportistu izmaksas. Līdz ar NEZ seriāla darbības noslēgumu nākamais solis pēc nacionālā čempionāta sportistam, piemēram, Super 1600 klasē, bija faktiski Eiropas rallijkrosa čempionāts, kas jau ir profesionāla lielu izmaksu sporta programma.

NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāts norisināsies trīs posmos – 2.-3. maijā Rīgā, 11.-12. jūlijā Lietuvas Vilkičos un 22.-23. augustā Kehalas trasē Igaunijā. Baltijas kauss tiks sadalīts piecās automašīnu klasēs – NEZ Super 1600 (priekšpiedziņa, motora darba tilpums līdz 1600 kub.cm), NEZ Touring car (aizmugures piedziņa, līdz 2000 kub. cm), NEZ Super 2000 (priekšpiedziņa, līdz 2000 kub. cm), NEZ Open (vienas ass piedziņa, virs 2000 kub. cm, bez motora darba tilpuma ierobežojuma) un NEZ 4WD (pilnpiedziņa, līdz 3500 kub. cm).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv