Rallijkross: Ar ko pārsteidz Rīgas WRX posma saraksti?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.09.2016
20:47

Šodien publicēts pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta Latvijas posma dalībnieku saraksts. Vai ir kas pārsteidzošs? Šis tas ir!

Oktobra pirmajās dienās notiekošais pasākums, kas būs augstākā ranga sacīkste Latvijas autosporta vēsturē, pulcēs 49 pilnpiedziņas automašīnas. Pasaules un Eiropas ieskaites pulcē līdzīgus sastāvus, ko lielā mērā diktē noteiktie pieteikumu skaita griesti – 24 pasaules čempionāta dalībnieki, 25 – Eiropas ieskaites braucēji.

Pasaules sarakstā Latvijas sportistu kontekstā pārsteigumu nav, ir tikai labas ziņas – Reinis Nitišs arī Rīgā startēs ar Olsbergs MSE sagatavoto Ford Fiesta, kas ir viens no labākajiem pieejamajiem variantiem. Sarakstos arī Jānis Baumanis, protams, pārstāvot līdzšinējo World RX Team Austria.

Labas ziņas attiecībā uz citu Baltijas valstu rallijkrosa plāniem. Super 1600 klases Eiropas čempionāta viens no līderiem Janno Ligurs sēdīsies pie Reinsalu Sport Fiestas stūres. Rīgas posmam gatavojas arī lietuvietis Nerijuss Naujokaitis, kurš gan debiju pasaules čempionātā plāno piedzīvot šonedēļ Barselonas posmā. Tātad pasaules čempionātā visu trīs Baltijas valstu braucēji!

No pasaules ieskaites braucējiem jāatzīmē, ka uz mūsu posmu gatavojas gan bijušais WRC braucējs Džī Džī Galli, gan skandalozais brits Liems Dorans, gan DTM zvaigzne Timo Šaiders (Nitiša vietā All-Inkl.com komandas rindās), gan pārējā zvaigžņu plejāde.

Eiropas ieskaitē SuperCar klasē bez īpašiem pārsteigumiem, ar piebildi, ka šajā ieskaitē igauņu Reinsalu Sport garāžu plāno pārstāvēt Latvijā zināmais Andri Ouns. Interesanti būs pavērot jūlijā NEZ posmā uzvarējušo somu Joni Peku Rajalu, kurš gan startēs ar VW Beetle automašīnu – viņš ir viens no retajiem no 49 braucēju pulka, kurš pietiekami labi iepazinis Rīgas trasi.

TouringCar Eiropas čempionātā 17 pieteikumi, interesanti, ka tikai no Norvēģijas vai Zviedrijas. Starp citu, FIA Off Road komisija visai cītīgi anketēja federācijas, lai atklātu kādu klases formātu, ar ko nākotnē aizstāt ne sevišķi veiksmīgi funkcionējošo TouringCar klasi. Tomēr pēc valstu atbildēm tā arī nav izkristalizējies kāds automašīnu veida formāts, kas daudzsološi varētu pārspēt tagadējo TouringCar gan skatāmības, gan sportiskās un tehniskās loģikas, gan izmaksu samazinājuma ziņā.

Rīgā uz starta redzēsim arī RX Lites klasi. Te gan labas ziņas – cīņai gatavojas bijušais kartingists un šogad rallijkrosā debitējošais Mārtiņš Lapiņš. Viņš ar automašīnu aizvadījis vienu sacīksti Zviedrijā, gūstot devīto vietu no 11 dalībniekiem. Tāpat arī rallija braucējs krievs ar Latvijas licenci Vasīlijs Grjazins ir Rīgas posma sarakstos, un arī viena Zviedrijas RX Lites posma pieredzes bagāžu.

Laikā līdz pieteikumu termiņa beigām bija gan baumas, gan reāli centieni arī citiem Latvijas braucējiem nonākt uz Rīgas posma starta. Tomēr gan tehniskas, gan formālas nianses citiem mūsu sportistiem līdz dalībnieku sarakstam nav ļāvušas nonākt.

Dalībnieku sarakstus Rīgas posmam var atrast šeit.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv