Rallijkross: Artim Baumanim sāpīga izstāšanās Igaunijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.08.2014
17:08

Igaunijas rallijkrosa čempionāta kārtējā posmā sestdien Vasalemmas sacīksti lieliski aizvadīja jaunais NEZ Rallijkrosa vicečempions Artis Baumanis, līdz tehniskas problēmas apturēja braucēju, kurš atradās pusfināla līderpozīcijā.

Baumanis jau sākot ar brīvajiem treniņiem bija vadošajās pozīcijās. Treniņos otrā vieta aiz Janno Ligura. Pirmajā kvalifikācijā Artis bija līderis, taču pēc kārtīga lēciena tramplīnā tiek bojāts pārslēgšanās mehānisms, kā rezultātā ātrumkārba piedāvā tikai trešo un ceturto pārnesumu. Finišā trešā vieta.

Otrajā kvalifikācijā tika gūta otrā vieta, par spīti brauciena laikā samocītajam auto – cietusi gan bremžu sistēma, gan virsbūves daļas izkaisītas pa visu trasi. Vasalemmas tramplīns nīcināja ne vienu vien automobili.

Trešajā kvalifikācijā Baumanis ir pārliecinošs un, lai gan tramplīns netiek forsēts tik agresīvi, ar sniegumu pārējā trasē pietiek, lai pārliecinoši uzvarētu šajā braucienā un trešajā sērijā kopumā. 14 sportistu konkurencē Baumanis devās uz pusfinālu līdera godā.

Pusfināls sākās lieliski – pirmie trīs apļi drošā līderpozīcijā. Taču drīz Arta automašīna apklusa un Baumanis spiests izstāties. Pirmā tehnikas apskate lika neveiksmi norakstīt uz elektrības defektu, taču vēlāk konstatēts motora defekts.

Baumaņa pusfināls izrādījās kuriozs, jo no sešiem startējušajiem braucējiem pieci izstājās, bet sestais avārijas tempā riņķoja pa trasi līdz finišam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv