Rallijkross: Artis Baumanis Igaunijā otrais

Viesturs Saukāns  06.09.2014 21:43 0

  Rallijkross, Ziņas

Igaunijas rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā Elvā sīvā cīņā sasniedza otro vietu Super 1600 klasē. Citiem Latvijas braucējiem Mārim Ločmelim un Ingum Beļakovam cīņa beidzās pāragri tehnikas defektu dēļ.

Pirmajā kvalifikācijā Baumanis uzvarēja savā braucienā, taču kopējais laiks bija slikts, jo iepriekšējā braucienā trasē bija izlijusi eļļa. Otrajā kvalifikācijā Artis aizvadīja sīvu cīņu par uzvaru, bet pēc finiša izrādījās, ka plīsušas abas kreisās puses riepas, par ko pats braucējs bija neizpratnē – nebija skaidrs, kur riepas plīsušas. Ar visiem piedzīvojumiem otrās sērijas kopvērtējumā Baumanis bija augstajā ceturtajā vietā. Trešā kvalifikācija padevās vēl labāka – otrā vieta aiz galvenā favorīta Janno Ligura.

Arta pusfināls bija dramatisks – no starta Ligurs ar Baumani aizmuka no sekotājiem, taču Rebane piedzīvoja kūleņošanu, kas no cīņas izslēdza vēl divus braucējus. Atkārtotā startā Ligurs pirmais, Baumanis – otrais.

Finālā Baumanis sīvi spēkojās par otro – trešo – ceturto vietu. Finišā sasniegta trešā pozīcija, taču vēlāk uz pjedestāla Artis kāpa kā otrais, aiz Ligura, priekšā Andre Kurgam – no trijnieka pēc fināla tika svītrots Mihkels Varuls.

Beļakova cīņa noslēdzās pirmajā kvalifikācijā, kad viņš bija spiests izstāties ātrumkārbas defekta dēļ. Savukārt Māris Ločmelis kapitulēja jau treniņos, kad kārtējo reizi pievīla motors.

Dalies ar šo ziņu