Rallijkross: Artis Baumanis RallycrossChallenge trijniekā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.07.2015
12:16

Pēc Čehijā aizvadītā RallycrossChallenge posma Artis Baumanis atrodas seriāla Super 1600 klases trijniekā. Baumanis bija sacīkstes favorīta statusā, taču pjedestāls izspruka no rokām fināla sākumā masveida sadursmju dēļ.

Artis Baumanis debitēja RallycrossChallenge seriālā Set Promotion sastāvā ar Renault Twingo automašīnu. 15 dalībnieku konkurencē Artis jau ar brīvajiem treniņiem nonāca līderu pulkā, piekāpjoties vienīgi Autocross.lvRX Cup sacīkstē redzētajam krievam Jegoram Saņinam. Jāpiebilst, ka sacīksti Baumanis aizvadīja ar jaunākā, taču nu jau pieredzējušākā brāļa Jāņa padomiem. Pēc treniņiem Artis sacīja:

„Pēc brīvajiem treniņiem tika izanalizēts pirmās dienas sniegums un kopā saskatījām pāris būtiskas lietas, kas rītdien ļaus uzlabot ātrumu. Šodien ir pirmās sacensības ar jaunu auto, kurš krasi atšķiras no mana vecā labā Peugeot 206. Kaut gan tika aizvadīti testi ar Twingo, ir dažas nianses, kuras vajadzēs uzlabot, būtībā ar šodienas rezultātu esmu apmierināts jo uzdevums ir izpildīts, un rezultāts pat nedaudz augstāks kā bijām domājuši.  Šogad RCE līmenis arī ir audzis un konkurentiem tehnika ir daudz augstākā līmenī nekā pagājušajā gadā, nākuši klāt arī jauni dalībnieki ar Eiropas līmeņa tehniku.”

Darbs pirms izšķirošās dienas tika paveikts lieliski un, lai arī pirmā kvalifikācijas grupa bija sarežģīta spēcīgo konkurentu ziņā, Artis to uzvarēja, svinot uzvaru arī visā pirmajā kvalifikācijā. Arī otrajā kvalifikācijā, aizvadot ļoti smagu un skaistu cīņu, Baumanis tiek galā ar visiem konkurentiem, gūstot uzvaru. Trešajā kvalifikācijā Artis nedaudz piekāpjas Luidži, taču trīs braucienu summā sasniegta uzvara, kas nozīmēja startu pirmajā pusfinālā no pirmās starta vietas.

Pusfinālā Baumanim vēl viens ļoti sarežģīts brauciens ar skaistu uzvaru finišā. Sekoja fināls, taču dienas svarīgākais brauciens izrādījās arī neveiksmīgākais. Startā visi aizbrauca ļoti līdzīgi, kā rezultātā notiek pamatīga grūstīšanās pirmajā pagriezienā. Rezultātā Arta mašīna paliek sagriezusies ar skatu pretējā virzienā, turklāt noslāpusi. Paiet laiks, kamēr auto atkal rūc. Atlikušajā brauciena daļā Baumanim izdodas noķert vienu no konkurentiem, formāli sasniedzot sacīkstes septīto vietu (braukšanas formula atšķiras no Eiropas čempionāta formāta). Tomēr kvalifikācijā un finālos sakrātie punkti Baumanim ļauj atrasties trešajā vietā, tikai trīs punktu attālumā no līdera Luidži.

Nākamais posms notiks Lietuvā, Vilkiču trasē, nākamajā nedēļas nogalē. Sestdien Vilkičos notiks NEZ posms, bet svētdien – RallycrossChallenge sacīkste. Arta Baumaņa komanda smejoties ziņo, ka uz svētdienas cīņu aicināti Latvijas folkreisa braucēji, jo esot daži Čehijas „sliktie” jāizķer…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv