Rallijkross: Artis Baumanis trešais Beļģijas testa sacīkstē

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.03.2017
20:51

Latvijas rallijkrosa braucējs Artis Baumanis izcīnīja trešo vietu Beļģijas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā Super 1600 klasē Mitē trasē. Ļoti cienījamā konkurencē Artis aizvadīja debijas sacīksti Volland Racing sastāvā.

Baumanis aizvadīja stabilu cīņu 16 dalībnieku konkurencē, kurā liela dalībnieku daļa bija Eiropas čempionāta braucēji, kuri, tāpat kā latvietis, izmantoja cīņu izmēģinājumiem. Komentāri lieki – Ulriks Linnemans, Pavels Vimmers, Josefs Šusta, Arta komandas biedrs Volland Racing Kristians Šžabo…

Pirmajā kvalifikācijā Artis guva trešo vietu, piekāpjoties Linnemanam (+7,1 sekunde) un Šžabo (+3,5). Otrajā kvalifikācijā Baumanis guva otro vietu aiz Linnemana (+0,8), Šžabo trešais (+5,8 pret dāni). Trešajā kvalifikācijā Linnemans izstājās, ko Artis izmantoja pilnībā – uzvara ar dienas labāko klases brauciena rezultātu, par pusotru sekundi pārspējot Šustu, bet par 3,1 sekundi – Šžabo. Trīs kvalifikāciju summā Artim otrā vieta.

Arī pusfinālā Baumanis bija izcils, gūstot uzvaru – par piecām sekundēm pārspējot Šustu, par mūžību – 17 sekundēm – beļģi Stīvu Otceru. Otrajā pusfinālā Šžabo pārspēja Linnemanu un Vimmeru.

Fināls, tiekoties visiem sacīkstes un arī gaidāmā Eiropas čempionāta dūžiem, izvērtās saspringts – top-3 sarindojās pusotras sekundes robežās. Uzvaru guva Linnemans, par sekundi apsteidzot Šžabo, bet turpat aiz komandas biedra finišēja arī Baumanis.

Šusta ceturtais, Otcers – piektais, Vimmers – sestais.

Ņemot vērā, ka Baumanis no vadošajiem braucējiem bija vienīgais sev nepazīstamā tehnikā, sezona sākta daudzsološi!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv