Rallijkross: Artis Baumanis trešais drāmā Beļģijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.08.2015
13:51

Beļģijā aizvadīts Rallycross Challenge seriāla trešais posms. Super 1600 klasē trešo vietu smagā cīņā sasniedza Artis Baumanis. Pēc panākuma Artis kopvērtējumā dala otro vietu, no līdera atpaliekot par trim punktiem.

Sacīkste bija ļoti dramatiska, sevišķi finālbraucieni.

Pirmajā kvalifikācijā sestdien Baumanis uzrādīja otro rezultātu, piekāpjoties krievam Jegoram Saņinam. Braucienā tika pieļautas pāris sīkas kļūdas, kas tobrīd maksāja daudz – sērijas kopvērtējumā Artis zaudēja Saņinam 0,022 sekundes.

Svētdien jau kopš rīta sākas drāma. Baumanis izvirzījās brauciena vadībā, taču Saņins spēcīgi iesit pa latvieša mašīnas aizmuguri, izstumjot Arti no trases. Rezultātā Baumanis paliek stāvam trases malā, bet Saņins par varoņdarbu saņem melno karogu. Otrajā kvalifikācijā abu principiālais duelis turpinājās, taču šoreiz ar Arta uzvaru. Starts labāk padevās Krievijas braucējam, taču Baumaņa spiediens lika Saņinam kļūdīties brīdī, kad Baumanis bija Džokera aplī. Džokera izejā abi sāns pie sāna, un Artis izmantoja līkuma iekšmalas priekšrocības, nonākot vadībā un uzvarot.

Ceturtajā sērijā Saņins uzvar startā, taču Baumanis agresīvi metas krievam virsū, cenšoties konkurentu apdzīt. Lai arī Saņins šķiet lēnāks, apdzīt viņu neizdodas. Cīņas karstumā pēc Džokera apļa veikšanas izrādās, ka pa puskorpusa tiesu Baumanim priekšā nonāk arī Luidži – trešā vieta braucienā.

Savā pusfinālā Baumanis gūs trešo vietu. Pēc starta pagrūstījušies ar Luidži, abi palaiž garām lietuvieti Kasparu Navicku. Luidži kvalitatīvi iespieda Arti iekšmalā, kā rezultātā Baumanim bija jāatlaiž gāze un jāatdod pozīcija. Tomēr fināls sasniegts, kas bija viens no galvenajiem uzdevumiem.

Fināla cīņas Arta tēvs Andris Baumanis raksturoja kā „folkreiss, tikai ar dārgām mašīnām!”.

Fināla startā Luidži no otrās rindas ielēca Saņina un arī Baumaņa (trešā starta rinda) joslā, kas ir pirmais itāļa pārkāpums. Tikmēr Navicks sagriež Saņinu, iestumjot krievu betonā. Abi gan turpina braukt. Pirmā pagrieziena haosu izmanto Zēligers, nonākot līderpozīcijā. Saņins metas vācietim pa pēdām. Tikmēr Baumanis izmanto iekšmalu un nonāk trešajā vietā. Luidži turpina uguņot, cītīgi spiežot latvieti iekšmalas betona apmalē. Tiekot prom no pirmajiem pagriezieniem Luidži turpina dauzīt Arti, līdz veic sev izšķirošo uzbrukumu – tajā pašā vietā, kur kvalifikācijā melno karogu pret Baumani nopelnīja Saņins, to pašu paveica arī Luidži. Agresors tika izslēgts no brauciena. Līdz karoga signālam gan Luidži brauca trešais, bet Baumanis bija nospiests uz piekto vietu. Artis apdzina Navicku un, kamēr Luidži bija Džokerī, tika garām arī savam pāridarītājam. Vēl līdz melnā karoga lēmuma izpildei Luidži paspēj vēl izpausties – braucējs ir tik iekarsis, ka viena apļa laikā divreiz taranē arī Tijzu Hezenu…

Baumanis, nonācis trešajā vietā, centās noķert līderus, taču tam laika vairs nepietiek: Saņins pirmais, Zēligers otrais, Baumanis trešais.

Kopvērtējumā pēc trim posmiem Zēligers sakrājis 86 punktus, Saņinam un Baumanim – pa 83.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv