Rallijkross: Ārvalstu mediji baida ar Nitišu

Viesturs Saukāns  22.03.2013 10:25 1

Starptautiskie rallijkrosa mediji atzīmējuši latviešu braucēja Reiņa Nitiša straujo karjeras attīstību, biedējot rallijkrosa sabiedrību ar Nitišu kā potenciālo „tumšo zirdziņu” gaidāmajā sezonā Super 1600 klasē. Lai arī sportists un viņa ģimene nedaudz mulst par šādu atzinību, no kuluāriem dzirdams lielisks Reiņa vērtējums un pie slavēšanas Nitišam jāsāk pierast.

Francijas rallijkrosa vietne purerallycross.com atzīmē, ka Reinis Nitišs pēc izmēģinājumiem Francijā apstiprinājis savu dalību šā gada Super 1600 klasē. Iepazīstinot ar braucēju francūži ziņo, ka Reinis visus pārsteidzis jau pērn, ar Peugeot automašīnu sasniedzot punktus visos aizvadītajos piecos posmos. Sezonas otrajā daļā to prata paveikt vēl tikai seši Super 1600 klases braucēji, ko atzīmē arī raksta autori. Savukārt šogad Nitišam nonākot Set Promotion gatavotajā Renault Clio automašīnā varot izrādīties, ka latvietis kļūt par vienu no galvenajiem čempiontitula pretendentiem, prognozē purerallycross.com.

Šo ziņu izlasot, Nitša tēvs Aigars atzīmē, ka jūtas ļoti pārsteigts par šādu novērtējumu. Taču pēc tā, kas ir dzirdēts un lasīts par juniora gatavošanos Eiropas čempionātam, ģimenei jāsāk pierast, ka Reinis tiks iekļauts favorītu pulkā. Aigars Nitišs gan atzīmē, ka līdz pirmajam posmam nevēlas veidot ažiotāžu ap dēla startu, jo nav skaidrs spēku samērs un Reiņa konkurētspēja uz pārējo dalībnieku fona. Turklāt oficiāli savus plānus nav apstiprinājusi arī Nitiša pārstāvētā Set Promotions komanda un, kā profesionālajā sportā ierasts, sportists uz savu galvu tā īsti pat nedrīkst lekt priekšā komandas publicitātes plāniem.

Jāpiebilst, ka labi vārdi par Nitišu junioru dzirdēti jau pēc viņa pērnās pussezonas Eiropas čempionātā. Privātā sarakstē rallycross.com vietnes patrons Franks van Rojs atzīmēja, ka redzējis Nitiša sniegumu Eiropas čempionāta otrajā daļā un, tā kā redzētais iespaidojis, viņš pamanījis arī Reiņa pārkāpšanu Clio un pirmo izmēģinājuma sacīksti Čehijā. Van Rojs atzīmēja, ka vēros Nitiša turpmākos startus, jo tas esot tā vērts.

Jāatgādina kā pērn Reinis debitēja Eiropas čempionātā, aizvadot sezonas pēdējos piecus posmus. Visās sacīkstēs gūstot vietas punktotajā top-16, augstāko rezultātu Nitišs sasniedza priekšpēdējā posmā Somijā, kad gūta 12. vieta. Pērn pārliecinoši sasniegts arī NEZ rallijkrosa čempiona tituls NEZ 1600 klasē.

  • Biisties latviesha :) Reinis ir baigais malacis – Eiropa saturies!!!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (30)

Dalībnieki KKK (8)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA