Rallijkross: Autocross.lv intervē OlsbergsMSE līderus: ERIKSONS

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.01.2014
14:39

OlsbergsMSE vadītājs Andreass Eriksons uzņēmies zināmu risku, SuperCar komandā pasaules čempionātā iesaistot divus jaunus braucējus. Viņš paļaujas uz Jusi Pinomaki pieredzi darbā ar Nitišu un Bakerūdu.

– Šis noteikti būs interesants gads. Personīgi līdz šim nebiju strādājis ne ar Andreasu, ne ar Reini, taču viņus labi pazīst mūsu menedžeris Jusi Pinomaki, kurš ieteica izmēģināt šos braucējus. Abi sportisti ir lieliskas personības, ar viņiem būs patīkami strādāt, tāpēc ar nepacietību gaidu sezonas startu, lai redzētu, ko mēs kopā spējam paveikt.

– Reinis Nitišs ir jauns sportists gadu ziņā, turklāt praktiski bez SuperCar pieredzes. Vai šāda braucēja pieņemšana nav risks?

– Kaut kādā mērā es to sauktu par eksperimentu. Ja mēs viņam uzstādīsim saprātīgu mērķi viņa pirmajai sezonai, tad ar Reini viss būs kārtībā. Mēs nekādā gadījumā negribam radīt viņam kādu spiedienu no malas – lai viņš cīnās, izbauda progresu un pats saprot, ko viņš var, bet kas jāpilnveido. Viņam apkārt būs pieredzējuši, lieliski speciālisti, tāpēc vienīgais, kas viņam ir vajadzīgs, ir laiks, kā arī nespiešana uz viņa smadzenēm.

– Vai Nitišam kā sportistam ir kādi vājie punkti, problēmas, kuras jārisina nekavējoties?

– Vēroju viņu pērn un redzēju, ka viņš kļūst arvien labāks. Sezonas sākumā pamanīju dažas darbības, kas ir raksturīgas nepieredzējušam braucējam. Taču sezonai progresējot viņš atstāja lielisku iespaidu. Līdz ar to ceru, ka viņš turpinās attīstību šādā virzienā un arī ar SuperCar kļūs arvien ātrāks.

– Ko nozīmē šī sadarbība ar Ford? Jūs var uzskatīt par Ford rūpnīcas komandu?

– Nedomāju, ka mēs šobrīd rallijkrosā kādu komandu varam saukt par rūpnīcas komandu klasiskā izpratnē. Pareizs formulējums būtu Ford rūpnīcas atbalstīta komanda. Tomēr jā – Ford ir ļoti atbalstoši jebkuros mūsu centienos padarīt mašīnas ātras, neliedz nekādu tehnoloģisko informāciju, mēs varam saņemt visu nepieciešamo no Ford. Tātad uzskatām sevi par Ford komandu rallijkrosā.

– Kalendāra izplešanās no Eiropas uz vairākiem kontinentiem ir sarežģīta jūsu komandai?

– Man personīgi tas nesagādā problēmas, jo komandas speciālisti veic pārlidojumus jau gadiem ilgi. Cita lieta ir mūsu aprīkojuma transportēšana uz sacensību vietām. Loģistikas jautājumus uzņemas pasaules čempionāta rīkotājs IMG. Vēl neesmu sīkumos redzējis viņu plānu, taču uzticos mūsu līderiem un domāju, ka viņi tiks ar šīm lietām galā. Protams, šādas komandas transportēšana ir izaicinājums, taču mūsu pieredze Global Rallycross parāda, ka tiksim ar to visu galā, satraukuma nav. Drīzāk to visu redzu kā jaunus tirgus, jaunas valstis, kuras iepazīst mūsu lielisko sporta veidu.

– Komandai pievienojušies Gronholms un Džordans, vai viņi jau sākuši savu darbu?

– Viņi sākuši strādāt jau labu laiku atpakaļ, palīdzot ar komandas un tehnikas attīstību. Mums tiešām ir divi jauni piloti, tāpēc Markusa un Endrjū padomi ir īpaši svarīgi. Braucējiem būs jāprot ne tikai ātri braukt, bet arī jāsaprot, kādas iespējas ir viņu rokās. Braucējiem jāsaprot, ka viņi var iegūt no savām mašīnām, kā tās regulēt un palīdzēt pilnveidot. Tātad Gronholms un Džordans palīdzēs mums attīstīt tehniku un ļaus Andreasam un Reinim pareizi to izmantot. Bet pāri visam jaunajiem braucējiem būs jāmācās, jāmācās un kļūt pašiem par saviem testpilotiem.

– Rallijkross ieguvis pasaules čempionāta statusu. Vai sporta veids uzņēmis pareizu kursu?

– Mūsu sporta veids strauji izplešas pasaulē un domāju, ka šis ir īstais brīdis to darīt, virziens ir pareizais. Varbūt brīžiem lieks, ka viss notiek pārāk ātri, bet tā tam jābūt. Mēs daudzus gadus sūdzējāmies, ka nekas nenotiek, bet pēkšņi viss notiek. Tā mums visiem ir lieliska iespēja, šis sports ir ar milzīgu potenciālu, taču arī darba, lai to realizētu, ir ļoti daudz. Mums visiem jāstrādā kopā, lai tas notiktu. Jāsadarbojas komandām, valstīm, speciālistiem – mums izdosies!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv