Rallijkross: Autocross.lv intervē OlsbergsMSE līderus: PINOMAKI

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.01.2014
14:37

Jusi Pinomaki nonākšana OlsbergsMSE komandā šķiet gandrīz lielāks pārsteigums nekā Reiņa Nitiša kļūšana par leģendārās organizācijas vienu no diviem galvenajiem pilotiem. Jusi bija (ir) lielisks savas Set Promotion komandas vadītājs, kurš tik labi iederējās jauno sportistu audzināšanas procesā – lielisks psihologs, līdz beidzamam taisnīgs un sportiski godīgs. Vismaz iespaids tāds. Tas, ka Pinomaki arī šogad būs kopā ar Nitišu, Reinim noteikti ir labā ziņa, jo vajadzības gadījumā ir aizstāvis, kurš stāvēs un kritīs par mūsu braucēju. Vismaz iespaids tāds.

– Esmu šeit, jo ticu, ka OlsbergsMSE komanda ir tā, kura spēj sasniegt augstus rezultātus. es zinu šo komandu, jo jau pērn biju menedžeris OMSE komandas Global Rallycross aktivitātēs. Šogad OMSE un Set Promotion sadarbība kļūst arvien dziļāka, sasniedzam jaunu līmeni. Sāku šeit jaunu līmeni, uzņemoties atbildību par Global Rallycross, pasaules čempionāta un Skandināvijas čempionāta programmām. Neapšaubāmi – izaicinājums. Tas, kas sajūsmina, ir fakts, ka varu strādāt kopā ar čaļiem, kuri gājuši caur Set Promotion, un tagad izauguši līdz pasaules čempionātam. Tajā pašā laikā Set Promotion turpina darbu, ievedot sportā jaunos talantus. Šī kompānija nekur nepazūd un arī, cerams, nākotnē turpinās piegādāt augstākajam līmenim jaunus sportistus.

– Vai šo jauno braucēju ievešana SuperCar tik agri nav risks?

– Nedomāju, ka tas ir risks, drīzāk tā ir iespēja mums visiem. Skaidrs, ir daudz darba, lai viss būtu līmenī. Taču mēs braucējiem neuzliekam nekādus īpašus uzdevumus, kas radītu spiedienu un nevajadzīgu skriešanu pēc rezultātiem, kuri sākumā varbūt nemaz nav iespējami. Mēs neprasām uzvaras pirmajā sacīkstē vai pirmajos posmos. Mums būs jāstrādā pie sīkumiem un detaļām, jāļauj braucējiem iestrādāties mūsu kolektīvā un mūsu vidē. Reinis, piemēram, jau pērn Super 1600 klases čempionātā, kā arī izmēģinājumos gada beigās ar SuperCar pierādīja, ka var braukt ar šo tehniku. Viņa apļi testos ar SuperCar bija lieliski. Protams, tā ir maza daļa lietā mozaīkā – veikt vienu ātru apli ir viena lieta, pilna sacīkste un viss čempionāts ir kas pavisam cits. Bet mums ir spēcīga komanda ap viņu, ar pieredzi un zināšanām. Domāju, lielā mērā tāpēc arī esam kopā – Nitišs un viņa komanda tic tam, ko mēs varam izdarīt, tāpat kā mēs ticam viņam kā braucējam. Mums ir laba bāze, uz kā būvēt nākotni.

– Vai Reinim Nitišam ir kāds vājais punkts, kas var traucēt debijai pasaules čempionātā?

– Man šobrīd nenāk prātā nekas tāds, kas liktu man satraukties. Drīzāk viss pasākums kopumā – viņam priekšā stāv iepazīšanās ar jaunu mašīnu, kas ievērojami atšķiras no visa tā, ko viņš savā dzīvē ir mēģinājis. Tas arī būs sarežģītākais – salikt mazus gabaliņus kopā tā, lai varētu labi braukt ar SuperCar mašīnu. Visticamāk, ka atklāsies kādas problēmas, pie kurām būs jāstrādā vairāk nekā citās jomās, bet tas būs tikai normāli. Būs daudz jāstrādā, lai mēs kopīgi izbaudītu šo „ceļojumu”. Taču, kā teicu, visu balstām uz ticību Reinim, jo viņš ir pierādījis, ka viņam piemīt īpašības, lai kļūtu par rallijkrosa superzvaigzni. Kopīgi ticam un kopīgi strādājam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv