Rallijkross: Autocross.lvRX Cup pirmie RX pieteikumi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.03.2015
17:15

Autocross.lv Rallijkrosa kausa sacensība, kura 2. maijā notiks 333 trasē, pulcē pirmos rallijkrosa klašu braucējus. Rallijkrosam divas ieskaites – pilnpiedziņas SuperCar un vienas ass piedziņas Nacionālā klase. Arī riepu jautājums, kas neregulārā valsts rallijkrosa režīmā mēdz sagādāt problēmas, variējams.

Pašlaik SuperCar klasei pieteikušies Lauris Unāms, Jānis Borševskis un Raivis Grigorovičs. Labs pamats, lai atlikušā mēneša laikā sagaidītu vēl kādu konkurentu, un jau šobrīd ir skaidrs, ka klase papildināsies.

Nacionālajā klasē arī pirmie trīs pieteikumi – LAF Krosa komisijas kausa trešās vietas turētājs Raimonds Lastmanis gatavs cīņai ar pērnā gada kausa ieguvēju Ediju Ošu un bijušo Latvijas autokrosa čempionu Reini Lilienšteinu, kurš plāno atgriezties sacīkstēs pirmo reizi kopš 2012. gada. Taču arī šajā ieskaitē šis ir tikai sākums.

Sacensību rīkotāji – Sporta klubs Autocross.lv – veic nestandarta pieeju sportistu piesaistīšanā, tāpēc mēneša laikā līdz sacīkstei paredzēti vairāki pārsteigumi.

Sacīkste plānota ļoti demokrātiska, ļaujot rallijkrosu izmēģināt pēc iespējas vairāk sportistiem. Ja braucējam nav nepieciešamības šai vienai vai divām sacīkstēm sliku riepas, atļauts izmantot ceļu satiksmē paredzētas riepas, to atzīmējot arī sacīkstes noslēguma rezultātos. Tāpat no cīņas Nacionālajā klasē aicināti nebaidīties aizmugures piedziņas braucēji, jo, ja šādu mašīnu būs daudz, bet sacensību norise neievilksies, Klasikai iespējams atsevišķs fināls, vēl bez dalības kopējās cīņās. Šāds pats plāns arī folkreisā, starp citu.

Sacīkstē tiek aicināti piedalīties arī citu disciplīnu braucēji. Sportisti, kuriem rallijs un rallijsprints ir par dārgu, izskata iespēju startēt rallijkrosā.

Rīkotāji cīņām uzaicinājuši arī Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Somijas un Polijas braucējus, no katras valsts līdz šim arī bijusi interese par gaidāmo cīņu.

Sacīkste tiek būvēta ļoti draudzīga arī izmaksu ziņā – folkreisa braucējiem dalības maksa ir 35 eiro, bet rallijkrosa un kroskartu braucējiem jāmaksā vien 40 eiro par gaidāmo cīņu.

Arī skatītāji tiks aicināti ar līdzīgu filozofiju – labāk, lai mūsu ir vairāk, tāpēc ieeja būs tikai 3 eiro.

Informācija par RallycrossRX Cup 2015:

Viesturs Saukāns (Viesturs.saukans@laf.lv, +371 26579000), Mārtiņš Lapsa (lapsamartins@gmail.com, +371 20220054)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv