Rallijkross/Autokross: Atcelt svētkus! Saspringta nedēļas nogale

Viesturs Saukāns  21.06.2019 14:30 0

  Autokross, Rallijkross, Ziņas

Polijas čempionātā startējošā latviešu komanda

Lai gan Latvijā motori šajā nedēļas nogalē apklusināti Līgo svētku dēļ (Ballējam, izguļam!), vairākiem Latvijas sportistiem gaidāmas svarīgas dienas ārvalstu trasēs.

Trio uz Igauniju

Sestdien Igaunijā, Kuresārē norisināsies nacionālā rallijkrosa čempionāta trešais posms, kurā uz starta stāsies regulārie seriāla dalībnieki – Arnis Odiņš Super 1600 klasē, Kristaps Grunte Touringcar ieskaitē un Jānis Veģeris Supercar. Visi trīs spēlē nozīmīgu lomu Igaunijas čempionāta medaļu dalīšanā. Kristaps kopvērtējumā pēc diviem posmiem ir otrais, tikai par punktu atpaliekot no līdera Rommi Pukka, Arnis Super 1600 klasē dala otro vietu ar somu Toni Reunanenu, bet līderis ir krievs Mihails Simonovs. Savukārt Jānis kopvērtējumā ir piektais, taču tikai par 11 punktiem atpaliekot no klases līdera Raini Rometsa.

Arnis Odiņš: “Gatavojamies, uz šo posmu man līdzi būs kupls līdzjutēju pulks, tāpēc centīšos gūt pēc iespējas labāku rezultātu. Ar interesi vērošu Arvo Kaska sniegumu, jo viņš startēs ar manu VAZ 2108.”

Kvartets uz Poliju

Šajā nedēļas nogalē arī ceturtais Polijas rallijkrosa čempionāta posms, čempionātam vēlreiz iegriežoties Torunas trasē. Uz starta SN-2000 klasē Jānis Ikers, Uldis Valters un Viktors Ellers, veidojot trešo daļu no deviņiem šīs ieskaites pieteikumiem. Krists Valters cīnīsies SN 1600 klasē, viens no septiņiem pieteikumiem.

Vītola solo dubultposmā Lielbritānijā

Roberts Vītols nedēļas nogalē aizvadīs kārtējās sacīkstes Lielbritānijas Junioru čempionātā. Turklāt divus posmus uzreiz – Pembrijas trasē sestdien čempionāta ceturtais, svētdien – piektais posms. Turklāt, ja pareizi noprasts, katrā dienā būs cits trases virziens. Pieteikumu sarakstā Roberta Suzuki Swift klasē tie paši astoņi dalībnieki, kuri aizvadījuši arī pirmos trīs posmus.

Uģis Vītols pirms gaidāmā starta: “Pēc Lidenhilas neveiksmes, kad tehnikas problēmu dēļ Robertam nācās izstāties no pirmās vietas, trieciens pa kopvērtējuma pozīcijām pamatīgs. Tagad, lai uzvarētu kopvērtējumā, faktiski jāuzvar visos atlikušajos posmos. Visai konkrēts uzdevums!”

Startē Baltijas B6000 kauss, turpinās Igaunijas D12 cīņa

Sestdien Hinsas trasē tiks aizvadīts pirmais Baltijas autokrosa kausa posms B6000 bagijiem. Uz sacīksti dosies Dinārs Ramats, kā arī pēdējā brīža mājas darbi jāveic Jānim Kozlovskim. Jānis saka: “Dinārs Ramats ir kaujas gatavībā, brālim Aināram jaunais bagijs vēl procesā. Uz šo posmu brauks arī lietuvietis Audrjus Pilipavičs, kurš uzbūvējis nopietnu monstru, graujošu tehniku. Savukārt es laikā netiku pie vajadzīgajām detaļām, tāpēc jau biju atmetis domu par startēšanu šajā posmā. Taču Ramatu brigāde man bija gatava iedot visu nepieciešamo, lai būtu uz starta, turklāt viņi pamatīgi pastrādāja, lai atgrieztu manī vēlmi gatavoties šim posmam! Mašīna tikko iedarbināta, domāju, ka būšu!”

D12, jeb GAZ 51/52 klase šogad palikusi bez Baltijas kausa ieskaites, taču mūsu sportisti cītīgi aizvada šīs klases Igaunijas čempionātu. Trešajā posmā uz starta būs atraktīvie Bruno Leimanis, Ingus Staško un Alvils Igovens.

Pēc diviem posmiem Igaunijas čempionātā Leimanis ir trešais, Staško sestais, Igovens septītais. Dinārs Ramats B6000 klasē astotais.