Rallijkross/Autokross/ Folkreiss: Mūsas superposma uzvarētāji!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.09.2020
20:13

Nedēļas nogalē notikušajā Mūsas Trillerī svētdienas vakarā noskaidroti uzvarētāji. Dramatiskās cīņās iejaucās ne tikai sportisti, bet arī laika apstākļi.

Folkreisa rekorda sacīkstē – 63 dalībnieku konkurencē – uzvaru sasniedza Andis Dreimanis, pārraujot Mārtiņa Spīķa trīs uzvaru sēriju. Spīķis izstājās finālā dzesēšanas problēmu dēļ. Otro vietu sasniedza Kalvis Buģis, bet trešais – Edgars Tralla, kurš šādā veidā pietuvojies Spīķim cīņā par kopvērtējuma uzvaru.

Sasniegts arī jauns pirkšanas pieteikumu skaita rekords – uz 22 mašīnām kopā saņemti 150 pieteikumi.

Rallijkrosa Junior 1000 klasē uzvaru sasniedza lietuvietis Rītis Gurklis, aiz sevis atstājot Daini Zemnieku un Skaisti Prašukaiti. Latvijas kausa kopvērtējumā Gurklis līdz ar to pirmais.

BMW RX3000 uzvaru sasniedza klases debitants Mārtiņš Kļava, aiz sevis atstājot Edgaru Valeini un Raivi Geriku.

CK 650 klasē pirmās divas vietas sasniedza abi Latvijas kausa līderi Dāvis Tobiass un Laurs Langeprons. Līdz ar to Tobiasam uzvara sezonas kopvērtējumā. Trešais Mūsā Pēps Langeprons.

LADA RX cīņās uzvaru sasniedza igaunis Maiko Tamms, aiz sevis atstājot Miķeli Stengrevicu un jauno Latvijas čempionu šajā klasē Edvardu Egli.

Super 1600 klasē finālā Juris Spīķis pārliecinoši sasniedza vēl vienu uzvaru, apstiprinot savu čempiona statusu. Juris Narubins sasniedza otro vietu, pārspējot bremžu problēmu nomocīto Arni Odiņu.

Touring 2000 klasē uzvaru sasniedza Maija Stakena, aiz sevis atstājot Kasparu Fricsonu. Abi līdz ar to nodrošināja čempionāta medaļas. Finālā neiekļuva divi kopvērtējuma līderi pirms šī posma Jānis Ikers un Jānis Miščenko. Ikeram gan tas netraucēja nodrošināt čempiona titulu, savukārt Miščenko piedzīvotais motora defekts izsvieda viņu no trijnieka.

Rallijkrosa Xtreme klasē uzvara Reinim Nitišam, aiz viņa Ronalds Baldiņš un Jānis Baumanis. Kopvērtējumā Baldiņš pirmais, bet Nitišs ielec trijniekā.

Divu auto cīņā RX Open klasē uzvara Pauļum Šniukam, aiz viņa Svens Orass.

Autokrosa Mini bagiju klasē uzvara Ažuolam Dungveckim, aiz viņa Agņus Pilipavičs un Jānis Kozlovskis. Čempionāta līderis Emīls Mirošņiks tikai sestais.

Sīvā cīņā Junior Buggy klasē uzvaru sasniedza Kristiāns Grencis, Raivo Jānis Beierbahs otrais.

Xtreme klases cīņa bija ļoti sarežģīta – pāragri starti un Viestura Sproģa pamatīga avārija lika vairākkārt apturēt braucienu. Smagā cīņā uzvaru sasniedza Monta Beierbaha, aiz sevis atstājot Gati Geisteru un Miku Neško.

VAZ Klasika ieskaitē finālā līderpozīciju uzņēmās Ivo Traubergs, taču drīz viņa auto palika tikai otrais pārnesums, ko izmantoja Jānis Linde un izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, kļūstot par trīskārtēju Latvijas čempionu jau posmu pirms finiša. Otrais finišā Raitis Gusevs, bet trešais – Edijs Zimza. Traubergs brauciena laikā aizvadīja skarbu cīņu ar Mārci Kārkliņu. Mārcis sagrieza Ivo mašīnu, un tikai īpašā Trauberga pieredze ļāva izvairīties no smagas avārijas. Epizodes turpinājumā sadursmes atkārtojās un beidzās ar Kārkliņa ielidošanu apmalē un Trauberga izlidošanu no trases.

Baltijas Buggy 1600 cīņās Tautvids Urba nebija uzvarams, bet otro vietu izcīnīja Justs Grencis, trešais – Janars Kadaks.

Open 2500 klasē vēl viena uzvara Armandam Plūmem, aiz viņa Andris Ustups un Jānis Dreimanis, kas ir arī šā brīža situācija kopvērtējumā.

2000 Super klasē Ritvars Kārkliņš guva uzvaru duelī ar Ediju Ošu – abi pirmajās divās vietās. Trešo pozīciju, atraujoties no liela konkurentu pulka, sasniedza Artūrs Bāriņš, gūstot pirmo pjedestālu Latvijas čempionātā.

Mūsas Trilleris bija lielisks! Plašāk par to nākamajās dienās.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv