Rallijkross/Autokross: Nitišs – Eiropas čempions, pārējiem bez patiesas laimes

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.09.2018
20:02

Reinis Nitišs pārliecinoši izpildīja uzdevumu Eiropas Supercar klases Rīgas posmā ar uzvaru apstiprinot savu čempiona titulu. Tikmēr pārējiem rallijkrosa un arī autokrosa braucējiem nedēļas nogale noslēdzās ar zināmu rūgtuma piegaršu.

Nitišs Supercar klasē nedēļas nogales laikā aizvadīja stabilu, labu cīņu, kas vainagojās ar uzvaru finālbraucienā. Jau kvalificējoties pusfinālam Reinis punktu ziņā kļuva par Eiropas čempionu.

Pasaules čempionāta ieskaitē Jānim Baumanim pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu pusfinālā. Cīņa māju trasē noslēgta 14. vietā. Brālim Artim Baumanim izšķirošais brīdis Super 1600 klasē bija konkurentu provocēta sagriešanās pusfinālā pēc starta. Artis guva ceturto vietu, paliekot bez fināla un Eiropas čempionāta kopvērtējumā atkrītot uz trešo vietu.

Prognozes, ka Arnis Odiņš Super 1600 klasē pēc sestdienas neveiksmēm paliks bez pusfināla, diemžēl apstiprinājās. Pēdējā kvalifikācijas braucienā Arnim 16. vieta un sacīkstē kopumā 18. pozīcija.

Francijā Justam pjedestāls, tituli attālinās

Francijā Eiropas autokrosa čempionāta posmā JuniorBuggy klasē Justs Grencis izcīnīja otro vietu aiz viena no galvenajiem konkurentiem Jakuba Novotnija.

Līdzšinējais kopvērtējuma līderis Timofejs Ovčarovs sacīksti noslēdza piektajā vietā.

Kopvērtējuma situācija pirms pēdējā posma izcili saasinājusies, ja neskaita šā brīža sliktākos rezultātus. Šajā situācijā sanāk, ka Novotnijam ir 241 punkts (atmesta 0), Ovčarovam 236 (atmesti 24), bet Justam 233 (atmesti 17). Posms pēc nedēļas būs izcils šajā klasē!

Ervins Grencis aizvadīja lielisku sacīksti, uzvarot visus braucienus līdz pat finālam. Taču finālā, aizbraucot no starta otrais aiz Bernda Štūbes, Ervins tehnisku problēmu dēļ zaudēja ātrumu, līdz finišam nokrītot līdz devītajai vietai.

Diemžēl vadošās vietas guva visi galvenie konkurenti – Štūbem sekoja Maiks Bartelens, Jakubs Kubičeks un Džonijs Feilāds.

Kopvērtējumā pirms pēdējā posma situācija: Štūbe 233 (atmesta 0), Bartelens 212 (0), Grencis 211 (8), Kubičeks 194 (13), Feilāds 188 (0). Ervinam titula sasniegšanai nepieciešams brīnums…

Arī Jāni Veģeri TouringAX klasē mocījušas tehnikas problēmas, taču viņš aizriņķoja līdz finišam sestajā vietā. Interesanti, ka viņš līdz ar šo posmu pietuvojies sešu punktu attālumā Gritei Henersdorfai cīņā par kopvērtējuma piekto vietu.

Pēdējais posms nākamajā nedēļas nogalē Itālijā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv