Rallijkross/Autokross: RX Biķernieki pārcelti, nākamie rindā AX Brenguļi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.03.2020
15:29
Biķernieku posms pārcelts uz jūliju un septembri (Foto: Kalvis Zaļaiskalns)

Maija sākumā paredzētais Biķernieku Motoru sporta festivāls vīrusa dēļ pārcelts uz 5. jūliju, NEZ Baltijas kausa posms – uz septembra sākumu Mūsā. Tas nozīmē, ka Latvijā krosa sezonas sākums atceļas vēl vismaz par divām nedēļām.

Biķernieku posma organizatoru paziņojumā teikts: “Pasaulē izsludinātā “Covid-19” pandēmija un ārkārtas situācija valstī ir izraisījusi iepriekš neplānotas izmaiņas arī autosporta notikumos ne tikai pasaules mēroga sacensībās, bet arī pašmāju čempionātu norisē. Latvijas rallijkrosa sacensību organizatori pieņēmuši virkni lēmumus par 2020. gada sezonu. Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: “Šis ir jubilejas gads, piekto gadu pēc kārtas komanda strādā, lai Latvijā norisinātos ne tikai nacionālais rallijkrosa čempionāts, bet arī, lai varētu uzņemt Baltijas un ziemeļvalstu čempionātus. Marta vidū sapratām, ka šī sezona nāks ar izmaiņām un dažādiem izaicinājumiem, jo šī brīža situācija valstī un pasaulē aizēno cerības īstenot plānoto sezonas kalendāru. Vēlos uzsvērt, ka sezona netiek atcelta, bet tās norise tiks mainīta – būs jāpielāgojas visiem, bet domāju, ka tas nav nepaveicams uzdevums. Atgādinu, ka būtiski šobrīd ir ievērot noteiktos ierobežojumus, lai aizkavētu vīrusa izplatību, mums ir jābūt atbildīgiem pret sevi, tuvajiem un citiem, kuri šajā situācijā ir apdraudēti visvairāk,” uzsver Jānis.”

“Sezonu pie ierastajiem apstākļiem tika plānots atklāt 2. – 3. maijā “Biķernieku Motorsporta Festivālā”, bet šī brīža situācijā organizators ir spiests veikt izmaiņas sacensību kalendārā. “Biķernieku Motorsporta Festivāls” tiek reorganizēts, lai saglabātu starptautisku sacensību norisi Latvijā, tas tiek pārcelts uz 5. jūliju, norises vieta nemainīga – Biķernieku trase. Sacensībās piedalīsies NEZ Ziemeļeiropas zonas kroskartu čempionāta un Latvijas rallijkrosa čempionāta dalībnieki. Plānotais NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta posms tiek pārcelts uz šī gada 5. – 6. septembri, sacensībām, kuras norisināsies leģendārajā Bauskas trasē “Mūsa Raceland.”

Latvijas rallijkrosa čempionāta organizatori dara visu iespējamo, lai šī gada sezona būtu pilnvērtīga, aizvadot visus piecus sacensību posmus. Par iespējamām pārējo šīs sezonas sacensību izmaiņām tiks lemts atbilstoši situācijai valstī, ja tas būs nepieciešams. Lūdzam sekot līdzi oficiālajai informācijai www.rallycross.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/rallycross.lv un Instagram.com/rallycross.lv.

Jāatzīmē, ka 5. jūlijs, uz kuru pārcelts maija Biķernieku posms, jau bija ieplānots kā Latvijas rallijkrosa čempionāta trešā sacīkste. Pārcelšanas kombinācija nozīmē, ka seriāls pašlaik paliek bez vienas sacīkstes, taču situācija tiks risināta. Būtu, protams, vieglāk, ja būtu zināms precīzs datums, kad pandēmija beigsies un kaut ko vispār varēs sarīkot. Šobrīd, šķiet, viss, kas ieplānots līdz vasaras vidum, vairāk balstās uz optimismu par situācijas normalizēšanos.

Biķernieku pasākuma pārcelšana nozīmē, ka sacensību kalendārā par pirmo pasākumu kļūst Latvijas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas posms, kas paredzēts Brenguļu autotrasē 16. maijā.

Autocross.lv sadaļā Kalendāri atjaunota jaunākā informācija.

Rallijkrosa sacensību kalendāri pēc veiktajām izmaiņām:

Latvijas rallijkrosa čempionāta kalendārs:

 1. 1.posms – 24. maijs / Jēkabpils, Baroni
 2. 2.posms – 5. jūlijs / Rīga, Biķernieki
 3. 3.posms – 15. augusts / Lietuva, Vilkyciai
 4. 4.posms  – 5. – 6. septembris / Bauska, Mūsa Raceland
 5. 5.posms – norises vieta un laiks tiks precizēts

NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāts:

 1. 1.posms – 11. – 12. jūlijs / Lietuva , Vilkyciai
 2. 2.posms – 22. – 23. augusts / Igaunija, Kehala
 3. 3.posms – 5. – 6. septembris / Latvija, Bauska, Mūsa Raceland

NEZ Krosskartu čempionāta kalendārs:

 1. 1.posms – 5. jūlijs / Latvija, Rīga
 2. 2.posms – 25. jūlijs / Somija, Oulu
 3. 3.posms – 8. – 9. augusts / Zviedrija, Arboga
 4. 4.posms – 3. – 4. oktobris / Dānija Nysuma

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv