Rallijkross: Baldiņš un Nitišs Holjesā izcili, pirmais pjedestāls

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.05.2021
21:49

Latvijas kroskartu braucēji Ronalds Baldiņš un Reinis Nitišs ceturtdien Zviedrijā aizvadīja lielisku RallyX Nordic seriāla trešo posmu, leģendārajā Holjesas trasē sasniedzot augstvērtīgus rezultātus: Baldiņam otrā vieta, bet Nitišs uzreiz aiz pjedestāla – ceturtais.

Zīmīgi, ka latvieši panākumus guvuši vienā no sarežģītākajām pasaules rallijkrosa trasēm, turklāt vienā no kroskartu Xtreme klases citadelēm Zviedrijā. Jāpieņem, ka uz šo sacīksti pulcējās spēcīgākie reģiona kroskartu braucēji. Latvieši guvuši augstvērtīgos rezultātus 23 dalībnieku konkurencē.

Ronalds un Reinis jau ar kvalifikācijas braucieniem pakāpeniski apdraudēja sākotnējos favorītus, uzrādot arvien labākus rezultātus. Baldiņš sāka kvalifikāciju ar pirmajiem posmiem Dānijā līdzīgiem rezultātiem – 13. un desmitā vieta pirmajos divos braucienos. Taču sekoja šoks trešajā sērijā, kurā Ronalds uzvarēja. Reiņa rezultāti kvalifikācijā stabilāki un nedaudz mērenāki, bet arī ar progresa tendenci: devītā, sestā un piektā vieta. Rezultātā latvieši kvalifikāciju noslēdza daudzsološi: Baldiņš ceturtais, Nitišs septītais.

Latvijas sportisti turpināja pārsteigt neuzvaramos ziemeļniekus arī pusfinālā: abi nonākuši vienā pusfinālā, latvieši guva dubultuzvaru – Baldiņš pirmais, Nitišs otrais.

Sekoja fināls, kurā mūsu sportisti cīnījās pret četriem zviedriem. Uzvaru guva Isaks Egonsons, no kura otro vietu guvušais Ronalds Baldiņš atpalika par 1,18 sekundēm. Trešais bija Patriks Halbergs, bet Reinis Nitišs turpat aiz viņa – līdz pjedestālam pietrūka mazāk par 0,4 sekundēm.

Ronalds Baldiņš savā Facebook kontā ziņo: “Trešais RallyX Nordic posms aizvadīts, stāvot uz goda pjedestāla pakāpiena — otrā vieta kroskartu klasē. Jāsaka gan, ka pēc mūsu vakardienas 16. un 17. vietas brīvajos treniņos nešķita, ka kaut kas labs varētu izdoties, bet no rīta pamodāmies, un pēc pirmajiem treniņiem sapratām, ka iespējas ir! Pamainījām regulējumus, kārtīgi noskaņoju pats sevi, un devāmies kvalifikāciju kaujās. Trešā kvalifikācija iedeva pamatīgu pārliecību un papildus motivāciju cīnīties, sajutām, ka varam cīnīties un būt gana konkurētspējīgi. Vēl ir, kur pielikt, līdz galam darbs nav padarīts, jo izcīna tikai vienu vietu — pirmo, šoreiz mēs palikām otrie! Saņemu daudz ziņu no Latvijas, ļoti pacilāta sajūta, ka par mani tur īkšķus un seko līdzi! Liels paldies par to!”

Interesanti rezultāti Supercar klasē, kurā panākumus guva pasaulē zināmi rallijkrosa braucēji. Uzvaru sasniedza Niklāss Gronholms, aiz sevis atstājot Antonu Marklundu un Kristianu Šžabo. Pēc uzvarām visos kvalifikācijas braucienos pasaules čempions Johans Kristofersons piedzīvoja neveiksmi pusfinālā, posmu noslēdzot septītajā vietā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv